Skocz do zawartości
S.W.A.T

Od Czego Zalezy Właczanie Sie Kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

otoz moj komp zaczał sie bardzo dlugo wlaczac.. :mur:

nie wiem czego to jest wina, pomijajac, ze windows mi wolno chodzi, ale to przez syf i zajete miejsce.

Ale dosyc dlugo w biosie mi sie wlacza.... czy wymiana dysku na nową 250tke zalatwi sprawe ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sprzętowo zależy to od procka, ilości ramu i HDD (ale napewno nie rozmiaru).

Najbardziej za to spowalniają uruchomienie systemu programy w autostarcie. Spróbuj wejść w msconfig i wywalić to co niepotrzebne. Z doświadczenia wiem, że ludzie często mają pół paska na dole zawalone ikonkami i nie wiedzą jak to usunąć.

A co do włączania się wolno w biosie to przyznam, że nie mam pojęcia... Moim zdaniem zawsze tak samo to wszystko przelatuje ale może się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamianie systemu w początkowej fazie zależy od czasu, jaki zajmuje komputerowi POST - test sprawności elementów. Odpowiednie skonfigurowanie BIOSu może znacznie przyspieszyć uruchamianie komputera. W Internecie jest wiele informacji nt. odpowiedniej konfiguracji BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

moze masz wlaczone tak ze Ci testuje pamiec dlugo. Ustawic na szybkie i bedzie juz duzo szybciej. Wylacz nieuzywane porty. Ustaw ustawienia na sztywno (bez auto). Jako pierwszy ma bootować dysk w ktorym znajdzie system i nie bedzie szukac po CD czy FDD. Potem w windowsie wlacz cmd/prefetch i usun z tego folderu wszystko. Po jakichs 5 wlaczeniach bedzie sie szybciej wlaczac pc. potem znowu cmd/msconfig/autostart i usun niepotrzebne badziewia. Potem ADAware (i Spybot) scan4spyware. HijackThis też przeskanuj. Zdefragmentuj rejestr i dysk twardy. Te "zaBIEGI" juz duzo przyspiesza nie tylko wlaczanie ale i wylaczanie i sama prace systemu. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Zasada podlaczania na taśme jest taka że dysk PRIMARY jest na końcu taśmy, wcześniej jest dysk SECONDARY. Co do tego jak w biosie bedzie pisac to napewno FSB ustaw manulanie, timing ram, first boot na dysk z windowsem. quick test na on(tak to sie chyba nazywa),wylacz nieuzywane porty np. Serial Port (to jest port COM), Serial parel port (nie wiem jak to sie pisalo) to jest port LPT, drukarka.

 

p.s - instrukcje do płyty masz, tam jest opisane, a jak nie to go to the www

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...