Skocz do zawartości
donio

WD 2mb & WD 8mb KONFLIKT?!?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie zapytanie... Mianowicie w tej chwili mam WDC 80gb 2mb ceche i chciałbym dokupic sobie jeszcze jedn 80 tylko niewiem czy brać z 2mb czy z 8mb i czy to bendzie jakiś problem czy cuś? I czy bende musiał ten 8mb ustawić jako mastera?

 

Z powarzaniem donio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie masz zamiaru ich u używać w macierzy RAID to żadna różnica, 2 czy 8 cache, jak i master czy slave. Jakkolwiek wolałbym i tak przerzucić system na tego z 8mB, robi to jednak swoje w szybkości i czasie dostępu a system mieli swoje pliki na okrągło wszakże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie masz zamiaru ich u używać w macierzy RAID to żadna różnica, 2 czy 8 cache, jak i master czy slave. Jakkolwiek wolałbym i tak przerzucić system na tego z 8mB, robi to jednak swoje w szybkości  i czasie dostępu a system mieli swoje pliki na okrągło wszakże...

Popieram :D

Powiem ci ze ja mam dysk samsunga z 450KB CACHE i to dopiero jest badziew, nie umywa sie do tego CAVIARA ;)

Aha tych dysków nie mam na raidzie tylko na jednej taśmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIAVIARA mi zwalnia jak ten SAMSUNg jest na MASTER bo wtedy oba dyski przelaczają sie w tryb ATA33  :lol:

No to jakiś piękny zonk :), bo ja mogę podłączyć na jednej taśmie swojego 40uata100 i 1,6pio4 i wszystko jest cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie mi się wydawało że lepiej tego 8 mb walnąć na mastera i winde tam wrzucić. Tylko że mi się niechce robić odnowa partycji i instalować windy. Także pewnie kupie 2mb :D I tak mi styknie. Chociaż i tak musze czekać do końca miecha na przypłym gotówki :) Morze do tamtej pory mi się coś zmieni i kupie tego 8 mb.

Dzienki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie mi się wydawało że lepiej tego 8 mb walnąć na mastera i winde tam wrzucić. Tylko że mi się niechce robić odnowa partycji i instalować windy. Także pewnie kupie 2mb  :D  I tak mi styknie. Chociaż i tak musze czekać do końca miecha na przypłym gotówki :) Morze do tamtej pory mi się coś zmieni i kupie tego 8 mb.

Dzienki za odpowiedzi.

Rany boskie, podepnij ten nowy jako slave, zrob partycje jakie tam chcesz na tym nowym, ustaw primary na tym nowym jako aktywna (np fdiskiem pod dosem), a potem pod windowsem poprzerzucaj dane ze starego (wciaz master) na nowy, wrzucajac zawartosc C: na D: (czyli pierwsza partycja nowego dysku).

Pozniej podepnij je na odwrot, tzn nowy jako master i stary jako slave i bedzie Ci wszystko hulalo!

Uwaga na ustawienia zworek! ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...