Skocz do zawartości
mikas

Obudowa I Odpowiednie Wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić obudowę Chieftec Dragon Midi Tower.

Tylko, że muszę do niej dokupić trzy wentylatory 120 x1 i 92 x2, bo 80 już mam.

I teraz jest problem, bo nie wiem, jakie kupić by ten komputer był przy takiej ilości cichy.

Jeśli chodzi o 120 to myślałem nad tym

http://www.allegro.pl/item99599267_thermal...16dba_3pin.html

 

A 92 to może tą

http://www.allegro.pl/item99599221_xilence...a_zasilacz.html

 

Ale może coś innego polecacie?

I mam jeszcze jedno pytanie, na zdjęciach poniżej widać jak są rozmieszczone wentylatory. Ten z tyłu 120 i te po bokach 92 na pewno mają wyciągać powietrze. Ale jak ma być z tym na przedzie. Sądzę, że ten na dole na pewno ma wdmuchiwać powietrze (dla lepszej cyrkulacji) a co z tym, co jest przy dysku czy ma go chłodzić, (ale na pewno będzie wdmuchiwać to ciepłe powietrze do sierotka) czy wyciągać powietrze.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić obudowę Chieftec Dragon Midi Tower.

Tylko, że muszę do niej dokupić trzy wentylatory 120 x1 i 92 x2, bo 80 już mam.

I teraz jest problem, bo nie wiem, jakie kupić by ten komputer był przy takiej ilości cichy.

Jeśli chodzi o 120 to myślałem nad tym

http://www.allegro.pl/item99599267_thermal...16dba_3pin.html

 

A 92 to może tą

http://www.allegro.pl/item99599221_xilence...a_zasilacz.html

 

Ale może coś innego polecacie?

I mam jeszcze jedno pytanie, na zdjęciach poniżej widać jak są rozmieszczone wentylatory. Ten z tyłu 120 i te po bokach 92 na pewno mają wyciągać powietrze. Ale jak ma być z tym na przedzie. Sądzę, że ten na dole na pewno ma wdmuchiwać powietrze (dla lepszej cyrkulacji) a co z tym, co jest przy dysku czy ma go chłodzić, (ale na pewno będzie wdmuchiwać to ciepłe powietrze do sierotka) czy wyciągać powietrze.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

czemu tą obódowe ? ona jest brzydka,niepraktyczna i mało miejsca . Jest wiele innych lepszych czifów

osobiscie polecam Ci np tą : http://www.allegro.pl/item99530588__obudow...do_wyboru_.html

Co do wentylatorów to rusz czterema szarymi komórkami i poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu tą obódowe ? ona jest brzydka,niepraktyczna i mało miejsca . Jest wiele innych lepszych czifów

osobiscie polecam Ci np tą : http://www.allegro.pl/item99530588__obudow...do_wyboru_.html

Co do wentylatorów to rusz czterema szarymi komórkami i poszukaj na forum.

Taką mi polecili w sklepie. A że kupuje sporo żeczy GF7900Gt, płytę główną itp to już mi się kasa kończy. Więc muszę coś wybrać w tej cenie. Mnie ta obudowa będzie kosztować 210 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikas Nie muisz wstawiac wszedzie wentylatorów. Obowiązkowo z tyłu. Na przykład taki http://fander.pl/120. Wentyl 92x92 tez moze byc Fander

 

Jak nie będziesz miał 3 ultra grzejących sie dysków, to daruj sobie wentylator z przodu i daj raczej boku. Wbrew pozorom walenie wentyli we wszystkie możliwe miejsca tylko zakłóca przepływ powietrza i obniza wydajność!

 

@saper Sam jestes brzydki

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu tą obódowe ? ona jest brzydka,niepraktyczna i mało miejsca . Jest wiele innych lepszych czifów

osobiscie polecam Ci np tą : 2113406[/snapback]

Taką mi polecili w sklepie. A że kupuje sporo żeczy GF7900Gt, płytę główną itp to już mi się kasa kończy. Więc muszę coś wybrać w tej cenie. Mnie ta obudowa będzie kosztować 210 zł.

Możesz smiało brać, to na prawde dobra buda.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

czemu tą obódowe ? ona jest brzydka,niepraktyczna i mało miejsca . Jest wiele innych lepszych czifów

osobiscie polecam Ci np tą : http://www.allegro.pl/item99530588__obudow...do_wyboru_.html

Co do wentylatorów to rusz czterema szarymi komórkami i poszukaj na forum.

Szczerze muwiąc bardziej podoba mi sie obudowa mikasa niż ten co podał saper, jest taka wielka i ma brzydki przedni panel pozatym ma strasznie nawalone w środku różnych...... [glutes maximus], wracając do tematu to na tył kup fandera 120mm bo jest bardzo cichy i wydajny, jako wentyl 92mm tez proponuje Fandera ewentualnie revolteca air guard a ze świecących to revoltec dark red/blue

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde lbx jest wart swojej ceny a wentyle tylko i wylacznie fandery :)

 

wiecej chalasu robi mi deszczownica w akwarium niz komp z podpisu

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie zależy na efektach estetycznych, to lepiej brać wentylatory nieprzezroczyste, bo przezroczysty plastik ma ponoć nieco gorsze własności akustyczne (bardziej brzękliwy). Nie mówię już jak będzie wyglądał po roku kurzenia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Przede wszystkim to na dzień dobry zdemontuj sobie te koszyczki na wiatraki i zamontuj na gumach- połowę ciszej. Niestety to mocowanie fajnie wygląda ale przenosi drgania jak diabli. A co do estetyki. Ta buda z pierwszego posta wygląda właśnie świetnie (kwestia gustu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.:) Dzięki Wam poczytałem troszkę różnych artykułów na temat tych wenetylatorów co polecacie i po tym co znalazłem na razie jestem za firmą "AKASA"

Co o tym sądzicie ?

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.:) Dzięki Wam poczytałem troszkę różnych artykułów na temat tych wenetylatorów co polecacie i po tym co znalazłem na razie jestem za firmą "AKASA"

Co o tym sądzicie ?

Jezeli masz kase i chcesz miec cisze zawsze a nie w pierwszym miesiacu uzytkowania, wentylator 120x120 i 92 kup marki "FANDER . Drogie, ale warte swojej ceny. Co do wentylatorow 80x80, uznaniem ciesza się tanie Arctici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz kase i chcesz miec cisze zawsze a nie w pierwszym miesiacu uzytkowania, wentylator 120x120 i 92 kup marki "FANDER . Drogie, ale warte swojej ceny. Co do wentylatorow 80x80, uznaniem ciesza się tanie Arctici.

Wg. Silentpcreview.com najcichszymi wentylatorami 120x120 są Nexus Real Silent Fan. Tylko w Polsce tego nie można kupić, przynajmniej ja nigdzie nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem co kupić bo widzę że wentylatory Akasa mają takie parametry

Wymiary:

120x120x25 mm

Prędkość:

1400 obr/min

Głośność:

18,0 dBA

Łożyska:

podwójne kulkowe

Przepływ powietrza:

44,8 CFM

Żywotność:

80 000 godzin

 

 

A Fander

Wymiary:

120x120x25 mm

Prędkość:

od 800 do 1700 obr/min

Głośność:

15 do 34dBA

Łożyska:

podwójne kulkowe

Przepływ powietrza:

31 do 67 CFM

Żywotność:

65 000 godzin

 

 

Może ktoś testował te dwa wentylatory lub zna jakąś strone gdzie były robione testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem co kupić bo widzę że wentylatory Akasa mają takie parametry

Wymiary:

120x120x25 mm

Prędkość:

1400 obr/min

Głośność:

18,0 dBA

Łożyska:

podwójne kulkowe

Przepływ powietrza:

44,8 CFM

Żywotność:

80 000 godzin

A Fander

Wymiary:

120x120x25 mm

Prędkość:

od 800 do 1700 obr/min

Głośność:

15 do 34dBA

Łożyska:

podwójne kulkowe

Przepływ powietrza:

31 do 67 CFM

Żywotność:

65 000 godzin

Może ktoś testował te dwa wentylatory lub zna jakąś strone gdzie były robione testy?

Nie wiem jak jest z tymi akasami ale podobno terkoczą a fanderek nie mam 120mm i nie słychać go na 5v pewnie 92 też taka jest więc polecam.Tu w twoim opisie pisze że fander ma łożyska podwójnie kulkowe przecież to jakaś bzdura łożysko jest ślizgowe. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z tymi akasami ale podobno terkoczą a fanderek nie mam 120mm i nie słychać go na 5v pewnie 92 też taka jest więc polecam.Tu w twoim opisie pisze że fander ma łożyska podwójnie kulkowe przecież to jakaś bzdura łożysko jest ślizgowe.

To może po prostu kupić taniego ARCTIC COOLING

SPECYFIKACJA:

WYMIARY: 120 x 120 x 25mm

PRĘDKOŚĆ OBROTOWA: 1500 RPM

PRZEPŁYW POWIETRZA: 56.3 CFM / 95.7 m3/h

POZIOM HAŁASU: 24.5 dB(A), 0.6 Sone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Kolega ma akase 120 mm ma ją coś około 4 miesiące i jak narazie chodzi bardzo ładnie, wentylek jest cichy i jak narazie jest OK

Pozdro

 

p.s ale lepiej weź Fandera bo z tego co wiem to będzie jednak cichszy od akasy a przy okazji dłużej ci posłuzy bez terkotania

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poczekaj 2 tygodnie na nowa serie fandera. Jestem bardzo ciekaw co z niej wyniknie. Jesli seria nie bedzie jakas wyjatkowa to przynajmniej stare fanderki stanieja.

A z kąd wiesz że 2 tygodnie będzie nowa seria gdzieś tak pisali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na fanderki albo kup te co są ...

może trochę drożej al sprawdzone i faktycznie ciche ...

 

Trzba wspierać polskich przedsiębiorców ;)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze mam akurat IDENTYCZNY model obudowy co zaprezentowany w pierwszym poście, i jakos nie sądze zeby było w nim mało miejsca, kable ładnie poukładane, bardzo dobry przepłw powietrza. Obudowa która podałes w linku jest mniej praktyczna (na co mi miejsce na tyle dyskow, jeszcze beznadziejnie zrobione chłodzenie, jakby nie mogło powietrze lecieć do srodka), to droższa. W moim chieftecu mam z tyłu Delte 120x120x38 @5v, swietny wydmuch, na boku obudowy wentylator chiefteca 92x92 @ 5v, z przodu 2x foxconn 80mm@12v, temperatura w obudowie nie przekracza 27c przy temperaturze pokojowej 23c. Bardzo polecam.

Możesz smiało brać, to na prawde dobra buda.

tak się składa ze Twoja obódowa jest mniej praktyczna niż lbx . Miałem tą obódowę i zapewniam Cię że Twoja jej do pięt niedorasta. Przedewszystkim nie ma wentylka 80 mm co jest wielkim plusem ( wieksza średnica mniejsze obroty wieksza wydajnosc ) co do dysków to Panie kolego piep... farmazony. Dyski i samo ułozenie ich zabija Twoją średniowieczną paczkę :P Wygodny dostęp, mozliwosc szybkiego wyciagniecia choc sam nie uzywam tych plastikowych szynek. Front mozna zmienić na ładniejszy choc wyglad dla mnie nie ma takiego znaczenia. Wiecej otworów na wentylki. Sama wentylacja przy zastosowaniu 3 wentyli ( 120, 92, 92 jest wystarczająca ) Obódowa jest głebsza od Twojej co przy takim ułozeniu dysków pozwala na komfortową pracę dł kart graficznych i w razie potrzeby( swobodnego w pełnym słowa tego znaczeniu )bawienia się i odpinania itp.

O co Ci chodzi z tym beznadziejnym chłodzeniem w tej obódowie ? Chyba ze w tym momenci patrzyłes na Swoja przed sredniowieczna paczkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się składa ze Twoja obódowa jest mniej praktyczna niż lbx . Miałem tą obódowę i zapewniam Cię że Twoja jej do pięt niedorasta. Przedewszystkim nie ma wentylka 80 mm co jest wielkim plusem ( wieksza średnica mniejsze obroty wieksza wydajnosc ) co do dysków to Panie kolego piep... farmazony. Dyski i samo ułozenie ich zabija Twoją średniowieczną paczkę :P Wygodny dostęp, mozliwosc szybkiego wyciagniecia choc sam nie uzywam tych plastikowych szynek. Front mozna zmienić na ładniejszy choc wyglad dla mnie nie ma takiego znaczenia. Wiecej otworów na wentylki. Sama wentylacja przy zastosowaniu 3 wentyli ( 120, 92, 92 jest wystarczająca ) Obódowa jest głebsza od Twojej co przy takim ułozeniu dysków pozwala na komfortową pracę dł kart graficznych i w razie potrzeby( swobodnego w pełnym słowa tego znaczeniu )bawienia się i odpinania itp.

O co Ci chodzi z tym beznadziejnym chłodzeniem w tej obódowie ? Chyba ze w tym momenci patrzyłes na Swoja przed sredniowieczna paczkę :P

Lol czlowieku, kolega jeszcze zaznaczył jak sie poprawnie pisze wyraz "Obudowa", a ty dalej z błędami... Co do budy to słyszałem ( też na tym forum ) że ten montaż dyskow jest kiepski, i niektorym uzytkownikom drgania przenosza sie na obudowe, co jest niezwykle wkurzające. W dragonie takiej sytuacji nie spotkasz... pozatym z przodu nie da sie zamatowac wentyla wtlaczajacego powietrze, a tak to te budy sie nie roznia zbytnio, oprocz wielkosci no ale lbx tez jest droższy. Jeszcze pytanie do autora, w 1 poscie napisales ze chcesz kupic Chieftec Midi Tower, a dales zdjecia od Medium, ktora wreszczie kupujesz ? Jak medium to wielkoscia sie nie rozni od lbx'a, jest tak samo przestronny. Ogólnie wszystkie budy Chieftec są bardzo solidne, akurat mi bardziej sie podoba Dragon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blablabla

 

To powiedz mi jak chcesz zapewnić dobry przepływ powietrza w obudowie gdy nie masz nic wtłaczającego, wyglądem tez nie zaskakuje. Jezeli miałes obudowe ktorą ja mam, to dobrze wiesz ze dysk mozna łatwo wyciągnąc w 3s pociągnieciem metalowej wajhy, plastikowe szyny sa tez do napędów. Wole mieć Twoim zdaniem średniowieczną, ale za to dobrą i ładną zapewniającą dobry przepływ obudowe, niz cos co jest niby praktyczniejsze...watpie, zreszta miałbym aparat, dałbym fotki, zero bałaganu, ale widze ze raczej nie ma sensu....a z beznadziejnym chłodzeniem chodziło o to, ze temperatury byłyby gorsze albo takie same jak w codegenie za 100zł.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi jak chcesz zapewnić dobry przepływ powietrza w obudowie gdy nie masz nic wtłaczającego, wyglądem tez nie zaskakuje. Jezeli miałes obudowe ktorą ja mam, to dobrze wiesz ze dysk mozna łatwo wyciągnąc w 3s pociągnieciem metalowej wajhy, plastikowe szyny sa tez do napędów. Wole mieć Twoim zdaniem średniowieczną, ale za to dobrą i ładną zapewniającą dobry przepływ obudowe, niz cos co jest niby praktyczniejsze...watpie, zreszta miałbym aparat, dałbym fotki, zero bałaganu, ale widze ze raczej nie ma sensu....a z beznadziejnym chłodzeniem chodziło o to, ze temperatury byłyby gorsze albo takie same jak w codegenie za 100zł.

Mam pytanie odnosnie gorszych temperatur. Czy warunki w budzie byly takie same dla obydwu modeli? (wiatraki, napiecia, sam sprzet na podstawie ktorego byly robinone pomiary, tem. w pokoju). Bo jest to dosc interesujace ze wzgledu na fakt, iz obie sa w zasadzie identyczne jesli chodzi o rozmieszczenie wiatrakow. Roznica jedynie w tym, ze w LBX wiatrak owiewa HDD i wyrzuca powietrze poza obudowe. W BIG wiezy zas owiewa HDD i wtlacza do srodka budy. Na chlopski rozum wydaje sie, ze LBX zastosowal lepsze rozwiazanie.... Przymierzam sie do zmiany obudowy i chcialbym dokonac dobrego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postów temu padła propozycja wentyli Akasy- ja nei jestem do kończ do nich przekonany, miałem jeden wentyl akasy ponad 2 lata, po jakiś 7/8 miesiącach stał się duużo głośniejszy niż było to na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postów temu padła propozycja wentyli Akasy- ja nei jestem do kończ do nich przekonany, miałem jeden wentyl akasy ponad 2 lata, po jakiś 7/8 miesiącach stał się duużo głośniejszy niż było to na początku.

Ale pewnie to nie byl akasa amber:}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie gorszych temperatur. ...

Na chlopski rozum wydaje sie, ze LBX zastosowal lepsze rozwiazanie.... Przymierzam sie do zmiany obudowy i chcialbym dokonac dobrego zakupu.

W LBX mam zamontowane 1x12 wyciągający z tyłu i 2x92 nawiew na proc. i kartę graf. ,w zupełności wystarcza. Dotykając kratek przy dyskach i z przodu wyraźnie czuć przepływ powietrza. Temp. przy 24* w pokoju na proc. - 34*(Pentagram QVC 92Cu na 1720 obr.), HDD - 25*, system - 25* (idle). W stresie temp. na proc. do 50* pozostałe bez zmian.

Na karcie Silencer Rev.1

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna stronę gdzie piszą o tej nowej serii fandera (chciałem poczytać). Bo gdzieś musieliście o tym czytać:)

 

Właśnie kupiłem tą obudowę Dragona i jest super, po pierwsze temperatury mi spadły a jeszcze nie mam wentylatorów:) Na procesorze wcześniej miałem w stresie 65C a teraz 45C, więc różnica jest ogromna. Twardy dysk gdzieś ciszej chodzi ( mniej go słychać) bo obudowa jest z grubej blachy. Ogólnie jest dużo miejsca, kable ładnie są pochowane i jest dobry przepływ powietrza. Dlatego mogę wszystkim śmiało tą obudowę polecić ja tego zakupu nie żałuje. Pozostaje mi tylko jeszcze kupić dobre wentylatory i będę szczęśliwy :)

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...