Skocz do zawartości
alepajonki

Urządzenie Wielofukcyjne Do 500 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupić urządzenie wielofukcyjne (drukarka atramentowa + skaner). Generalnie zależy mi na bardzo dobrej jakości druku i dobrych (czytelnych <_< ) skanach. Najchętniej, aby można było drukować bezpośrednio z aparatu lub telefonu (przez Bluetouth). Zastanawiam się nad HP 1610 i Canon MP450. Co możecie o nich powiedzieć.

 

I jeszcze kwestia kosztów druku. HP ma kolorki w osobnych kardridżach, a Canon wszystkie w jednym (oprócz czarnego :o ). Jak to się przełoży na koszty eksploatacji.

 

I jeszcze jedno pytanie:

Photo All-In-One z kasetą FINE, drukowaniem bezpośrednim PictBridge, IrDA,  Bluetooth (opcja)  i drukowaniem z kart pamięci z wykorzystaniem monitora LCD.

Co to za rodzaj kardridża Photo All-In-One z kasetą FINE i o co chodzi z opcją Bluetoutha? Mam we własnym zakresie go dokupić czy jest poprostu dokładany do "lepszej" wersji tej plujki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję już urządzeniom wielofunkcyjnym, miałem HP PSC1215 i nie jestem zadowolony. Podejrzewam że 1610 to kolejna wersja tej linii produktu. Wybierz osobne urządzenia bo jakość i szybkość druku na takich urządzeniach jest żałosna a i koszty eksploatacji dają po kieszeni.

Przeciw:

  • wciąganie papieru (czasem jest wkurzające)
  • ogólne zawieszanie urządzenia
  • duże koszty eksploatacji
  • nie najwyższa jakość druków i skanów, do photo odradzam
  • awaryjność, kilku znajomych którzy mieli takie urządzenie oddawało do serwisu na wymianę, u mnie padł skaner wykorzystywany w niewielkim stopniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję już urządzeniom wielofunkcyjnym, miałem HP PSC1215 i nie jestem zadowolony. Podejrzewam że 1610 to kolejna wersja tej linii produktu. Wybierz osobne urządzenia bo jakość i szybkość druku na takich urządzeniach jest żałosna a i koszty eksploatacji dają po kieszeni.

Przeciw:

  • wciąganie papieru (czasem jest wkurzające)
  • ogólne zawieszanie urządzenia
  • duże koszty eksploatacji
  • nie najwyższa jakość druków i skanów, do photo odradzam
  • awaryjność, kilku znajomych którzy mieli takie urządzenie oddawało do serwisu na wymianę, u mnie padł skaner wykorzystywany w niewielkim stopniu
:blink: Co do 2, 3, 4 (skany są czytelne) słyszałem odwrotne opinie (test w ChipKT). Co do awaryjności różne są opinię, ale mam plujkę 940c i działa 5-ty rok bez zarzutu. Czasami faktycznie są problemy z wyciągnięciem papieru, gdy przerwę druk w toku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem sceptycznie nastawiony do hp, tusze są drogie, mój kuzyn hp wymieniał już chyba z 5 razy, nawet była śmieszna historia że cos się posypało, zaniósl do serwisu, zrobili ją a tydzień później zaniósł ją spowrotem bo padło coś innego :) skończyło się na tym że kupił nową i po jakimś szasie znowu padła. Ja Canona (drukarki) używam od dobrych 2óch lat i zadnych problemów, do tego tusze są tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem sceptycznie nastawiony do hp, tusze są drogie, mój kuzyn hp wymieniał już chyba z 5 razy, nawet była śmieszna historia że cos się posypało, zaniósl do serwisu, zrobili ją a tydzień później zaniósł ją spowrotem bo padło coś innego :) skończyło się na tym że kupił nową i po jakimś szasie znowu padła. Ja Canona (drukarki) używam od dobrych 2óch lat i zadnych problemów, do tego tusze są tanie

Mój kuzyn pracuje w ActiveJet, więc zamienniki i napełnianie mam po kosztach (+jeden browar dla niego :lol2:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Venice juz masz tego HP??? Bo ja tez chce go kupic. Niby mam zamówionego Canona MP170, ale posprawdzałem ceny kardridzy i jednak HP wypada lepiej :wink: no i mozna do neigo zamontowac dodatkowe tusze fotograficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak troche przesadzacie z ta krytyka kombajnow. Przeciez chyba wiadomo , ze nikt nie bedzie na czyms takim profesjonalnych skanow robil czy wrzucal do komputera tysiecy zdjec.

 

Do tego duza oszczednosc miejsca (no chyba , ze ktos ma gigantyczne biurko , zeby to wszystko zmiecic).

 

Mam model psc 2410 i ponad dwa lata pracuje bez problemow (czasem tylko potrafi spieprzyc druk dwustronny wciagajac dwie kartki na raz, ale to juz widzialem tez na innych drukarkach korzystajacych z taniego papieru). Skanowanie do pdfow jest bezproblemowe o zadowalajacej jakosci. Zdjecia juz troche gorzej. Tekst daje rade skanowac , ale oprogramowanie do rozpoznawania tekstu dostarczane przez hp jest srednie (ale wliczone w cene w odroznieniu od bardziej profesjonalnych programikow) i troche recznych poprawek trzeba robic.

 

Nie wiem czy w wymieniach w temacie jest modul faksu , ale to tez bardzo przydatna sprawa (a raczej nikt nie bedzie kupowal oddzielnego urzadzenia jesli wysyla cos raz na miesiac dwa)

 

Oryginalne tusze drogie 70 za 19 ml czarnego , ale do wykorzystania domowego raczej nie jest to az taki problem, zreszta ja sobie bez problemu uzupelniam tanimi zestawami do napelniania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Venice juz masz tego HP??? Bo ja tez chce go kupic. Niby mam zamówionego Canona MP170, ale posprawdzałem ceny kardridzy i jednak HP wypada lepiej :wink: no i mozna do neigo zamontowac dodatkowe tusze fotograficzne.

No mam ;) Generalnie nie mogę nic zarzucić temu hp - jedyny zonk to, że nie działa z zamiennikami (chyba takich w ogóle nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o jakosc wydruku, szybkosc, kopie ze skanera no i głosnosc to jakie wrazenia??

Co do zamienników, to 70-80zł za oryginalny atrament to jeszcze nie taka straszna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam ;) Generalnie nie mogę nic zarzucić temu hp - jedyny zonk to, że nie działa z zamiennikami (chyba takich w ogóle nie ma).

A nie ma jakichs zestawow do uzupelniania?

Swoja droga to hp ma coraz mniejsze te tusze jak bralem 5 lat temu drukarke to czarny tusz byl po 42 ml teraz w kombajnie mam 19 ml a ta widze , ze chodzi na tuszach 16 ml :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam zamówionego tego hp psc 1610, mam nadzieje ze sie bedzie dobrze spisywał, tak jak reszta drukarek tej firmy.

A co do ceny tych tuszy to wysztko jest TUTAJ i nie jest to strasznie drogo szczególnie ze pamietam jak jeszcze jakis czas temu płaciłem o wiele wiele wiecej za tusze do mojego hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie teraz na temat tego HP psc 1610??

Mamy listopad, więc trochę czasu minęło, a jestem ciekaw czy nadal wam działają te drukarki :lol: bo zamierzam się zaopatrzyć w jeden egzemplarz <_<

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie ostatnio rozgladalem za urzadzeniami wielofunkcyjnymi i jak bede mial pieniadze to kupie Brothera DCP-115, wszyscy go chwalą i jest bardzo tani w eksploatacji co jest niewątpliwie bardzo ważne. o Hp naczytałem się dużo... niedobrego, tzn są problemy, kolega ma urządzenie wielofunkcyjne hp i mowi ze juz nigdy nic hp nie kupi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...