Skocz do zawartości
:Focus

Corsair Vs Pdp Patriot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szybka piłka... jako, że część mojego ramu odmówiła posłuszeństwa zmuszony jestem zakupić coś nowego.

Co będzie lepsze:

-PDP Patriot 1GB KH DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) 356zł klik

-Corsair TwinX DDR 2x 512MB 400MHz C2 black 379zł + przesyłka klik

 

Zależy mi przede wszystkim na stabilności owych kostek.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bedziesz podkręcać za duzo to wystarczą nawet twinmosy i zaoszczedisz sporo. A jak masz nadmiar gotówki i bedziesz ruszać jeszcze magistrale to weź te Cordairy, daj wtedy mnoznik w dół i magistrale w gorę, wydajnosc wtedy wzrosnie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na tych Corsairach nie osiagniesz wiecej niz 250MHz. Moje sie koncza na 238 przy CL 2,5-3-3-6 max 3.0v, wyzej za chiny nie chca isc na zadnych timingach. Poza tym maja problem z max memclock 166MHz przy HTT 289 a powinny isc normalnie. Nie wiem czego to wina, moze plyty... Ogolnie wrażenie srednie:) N/t Patriotow nic nie wiem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz widzę Socket A i procesor na 200MHz. Jeżeli liczysz na niskie timingi to patrioty kh od razu możesz sobie odpuścić. Max. co z nich wyciągniesz to może 2-3-3-8. Kupiłem, oddałem do sklepu po testach, dolożyłem 65zł, mam LLK 2-2-2-6 na 210MHz i 1T. Niedługo się postaram o więcej, ale mam kiepską sztukę procesora. W rankingu na forum jest wynik na tych LLK - 270Mhz 3,0-3-3-6 1t 2,9V. Kosztują teraz 405zł. Szkoda nie dołożyć tych kilku złotych.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie skuszę się na te LLK. FSB na procesorze chyba uda mi się podbić jeszcze do 210 bez zmiany napięcia, więc jakby u mnie te pamiątki poszły tak jak Twoje to byłoby super :].

Jeszcze pomyśle... mam czas do niedzieli dopóki w komputroniku przesyłka jest za darmo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...