Skocz do zawartości
AVRAL

Obudowa I Wyciszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to obudowy nowej kupywać nie musze aż tak bardzo ,ale jeśli znalazłbym jakąś naprawdę ładną i niezłą to bym się zdecydował. Obudowa powinna mieć okno z boku no i ładny wygląd ,tyle wymagam :-P

Spodobała mi się niby ta http://www.allegro.pl/item100471826__jet_c..._ekran_lcd.html

Czy ktoś może mi cos o niej napisać ? Przeglądałem wszystkie obudowy jakie są w komputroniku i żadna mi się nie podobała ,może znacie jakieś łądne budy w cenie do 300zł ,oczywiście jak już to dajcie jakieś fotki albo linki :)

Jeszcze znalazłem cos takiego i ogromnie mi się spodobała ,mógłbym do niej dołożyć troche ,zawsze cos grosza też dostanei się za starą http://www.allegro.pl/item102130459__nzxt_...lo_sztuki_.html

Z góry wielkie dzięki

 

Druga sprawa to coś żeby wyłożyć bude i wyciszyć ją coś w rodzajku maty wyciszającej ,na to moge dać do 200zł i co byście mi polecili za tą cene ? Coś jak najlepszego ,najbardziej wyciszającego. :huh:

 

Pzdr. :D

Edytowane przez AVRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie oby dwie są typowo na LamParty z czego ta Lexa wygląda najciekawiej

 

ja tam nie lubie obudów z okienkami, ze swiecacymi odpustowo wentylatorkami bo komputer ma działać a nie świecić :)

jak widze taką świecącą obudowę to kojarzy mi się to z wiejskim tunningiem samochodów i z dresem w 15 letnim rdzewiejącym BMW z rureksem zamiast wydechu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecidełek zawsze można się pozbyć :) ,coraz bardziej przekonuje się do tej NZXT Lexa :rolleyes:

 

Do tego zasiłka Seasonic S12 - 430W.

 

Do tego biore Samsunga 250GB SATA2 NCQ ,on ponoć nieźle wibruje ,więc można dokupić jakiś bajer do HDD zmniejszający wibracje ,na proca mam wiatrak Zalamana AlCu 7000 ,więc tu jest w miare cisza

 

OK. Co do wyciszenia matami itp. to juz nieaktualne ,sory za zawracanie głowy ,jednak nadal temat budy aktualny :)

 

 

Aha jeszcze sprawa z grafą ,jakie polecacie pasywne chłodzenie na 7900GT ??

 

Moze to ? http://www.thermaltake.com/2005/coolers/ch...er/cl-g0009.htm

Niby pisze że uniwersalny i nadaje się do wszystkich ATi i Gf ,ale wolałbym się upewnić

Edytowane przez AVRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Co do wyciszenia matami itp. to juz nieaktualne ,sory za zawracanie głowy ,jednak nadal temat budy aktualny :)

Aha jeszcze sprawa z grafą ,jakie polecacie pasywne chłodzenie na 7900GT ??

 

Moze to ? http://www.thermaltake.com/2005/coolers/ch...er/cl-g0009.htm

Niby pisze że uniwersalny i nadaje się do wszystkich ATi i Gf ,ale wolałbym się upewnić

ja założyłem sobie na 7900gt ZALMAN VF700-Cu i jak nie gram tylko pracuje to daje go sobie na 5V, co umozliwia przejsciowka dodawana do zalmana i kompletnie nie słychac go .. w sumie tak jak by była pasywny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem sobie na 7900gt ZALMAN VF700-Cu i jak nie gram tylko pracuje to daje go sobie na 5V, co umozliwia przejsciowka dodawana do zalmana i kompletnie nie słychac go .. w sumie tak jak by była pasywny :)

bo True Powerek ci wszystko zaglusza ;) Ten zalman dopiero przy ~3,5V robi sie naprawde cichy.

 

EDIT:

rowniez polecam Evercoola. Na standardowym wentylku przy 5V naprawde cichy - jednak wydajnosc pod obciazeniem juz nie ta. Najlepiej jakas cicha 120 zalozyc :)

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo True Powerek ci wszystko zaglusza ;) Ten zalman dopiero przy ~3,5V robi sie naprawde cichy.

ten Antec nie jest on wcale taki głośny ... ot wydaje z siebie cichy pomruk nie drażniący uszu ... a muszę powiedzieć że dla mnie cisza jest ważna podczas pracy z kompem bo siedze przy tym liczydle nawet 10 godzin dziennie :)

 

wcześniej miałem Fortrona i rzeczywiście był bardziej cichy tylko że on miał 300 W a nie 550 W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak z biegiem czasu ten cichy pomruk potrafi byc glosny i drazniacy.. ucho ;) Ja siedze w pracy przy komputerach ~9 godzin. Jak wracam do domu slysze jedynie piszczenie w uszach.. ale po chwili moj niby bezglosny komputer zaczyna byc jednak slyszalny. Co do Antec'a - to ze ma 550W nie znaczy, ze je wykorzystuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...