Skocz do zawartości
^CooLeR^

Pentium 2,66ghz, Wysoka Temp +zasiłka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A więc tak - mam procka Penitum D 2,66Ghz na boxowym chlodzeniu, w spoczynku 47-48*C, w stresie maksymalnie do tej pory bylo 61*C, cooler w spoczynku chodzi na ~1300rpm, potem zwieksza sie do ok ~2500rpm, a juz na maksa chodzi bardzo dziwnie bo przez momnet wchodzi na 3500rmp po chwili spada do 2500 i znowu rosnie, przez co wydaje takie dziwne dzwieki (jakby wlaczac i wylaczac odkurzasz). Na dodatek z zasilki w spoczynku leci cieple powietrze, o ile w stresie jest ono juz "bardzo" cieple. Co w tej sytuacji moznaby zrobic jak najmniejszytm kosztem??

 

Chlodzony jest czym s takim: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/i844qj25cqpa87yw.html

 

A sądząć po tym to wiadomo czego się spodziewać :/

http://allegro.pl/item102139109_4_wentylat..._gwarancja.html

Edytowane przez ^CooLeR^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wcale nie badziew, bo modecom 350W, niezbyt się wysila bo napięcia są bardzo ok (wiem że programy nie mierzą dokładnie), Może dlatego że przez zasilacz jest przewiew na wylot tzn, od wewnatrz obudowy zasiłka ma taką "siatkę/kratkę" zamiast pełnej obudowy, więc może dlatego na zewnątrz wyprowadza takie ciepłe powietrze. Dodatkowo w bocznej ścianie obudowy mam tubę która idzie do wentyla od procka.

Może jutro jakieś foto dodam.

Edytowane przez ^CooLeR^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wcale nie badziew, bo modecom 350W, niezbyt się wysila bo napięcia są bardzo ok (wiem że programy nie mierzą dokładnie), Może dlatego że przez zasilacz jest przewiew na wylot tzn, od wewnatrz obudowy zasiłka ma taką "siatkę/kratkę" zamiast pełnej obudowy, więc może dlatego na zewnątrz wyprowadza takie ciepłe powietrze. Dodatkowo w bocznej ścianie obudowy mam tubę która idzie do wentyla od procka.

Może jutro jakieś foto dodam.

modecom to nie jest dobry zasilacz, ja bym go nazwal raczej wynalazkiem (chyba ze masz gtf wersje)...

poprostu zapodaj fotki to cos sie doradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak - Praktycznie w spoczynku otworzyłem bude, radiator na procku wcale nie jest gorący, za to radiator na grafie (pasywne chlodzenie) jest strasznie gorący, trzymajac palca 2-3s zaczyna parzyc, podobnie na radiatorze na chipsecie chociaz troche slabiej niz na grafie. Zasilacz wcale nie jest taki gorący, wieje na zewnątrz gorącym chyba dla tego że ciągnie z budy to powietrze na zewnątrz.

Kilka fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z tylu jest kratka więc dam mógłbym dać wiatrak wyciągajacy powietrze z budy, a z przodu nie wiem jak bo jest miejsce na wiatrak ale w buedzie nie można zrobic dziury.

 

To jest screen w spoczynku, troche pogralem i max temp jaka byla to 58*C,

Dołączona grafika

 

 

Przy męczeniu kompa super pi, temp max dochodzi "tylko" do 55-56*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wiatrak z tyłu to wręcz konieczność.

A z przodu to dla chcącego nic trudnego.

 

Radiatory na chipsecie i grafie będą gorące i nic z tym nie zrobisz. Jak nie zamierzasz nic podkręcać to może zostać, a jeśli zamieżasz coś kombinować to tylko wymiana chłodzenia cię ratuje.

 

To samo z prockiem, choć jeśli radiator nie jest gorący na co wskazują temperatury, to wystarczy poprawić mocowanie, czyli lepsza pasta i pożądnie to założyć. A jak planujesz zabawę z oc to tylko wymiana chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie planuje niczego podkręcać, martwi mnie jedynie to że radiatory aż parzą od grafy i chipsetu, ale jeżeli tak ma być to ok, żadnych zaburzeń w pracy komputera to nie powoduje, wszystko jest stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ten ModeCom to nie GTF tylko fell, brat ma takiego ModeComa fella i mimo słabego sprzętu podczas grania grzeje sie niemiłosiernie mimo że buda otwarta, więcp roponuje koniecznie dac dwa wiatraki do obudowy, na tył wyciagający i z przodu wciągający to poprawi cyrkulacje w obudowie, dodatkowo jeżeli by ci sie chciało to mógłbyś wymienić wiatrak w zasilaczu na jakiś wydajniejszy, bo ten standartowy w fellu ledo coś tam sie kręci. A takim większym kosztem, to proponuje kupić AC Freezera 7 do tego dwa witaraki do obudowy, powinno sie mocno poprawić, ewentualnie pogrzebać w zasilaczu, może wywal grila :wink:

pozdro

 

p.s

parzą od grafy i chipsetu, ale jeżeli tak ma być to ok, żadnych zaburzeń w pracy komputera to nie powoduje, wszystko jest stabilne.

to że komp chodzi stabilnie to OK ale taka wysoka temperatura jest troche szkodliwa dla podzespołów

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...