Skocz do zawartości
Ghazi

Wzmak Na Stk 077

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem w domu 2 końcówki STK 077 i chciałbym skleić z tego wzmacnicz.

 

Dołączona grafika

 

 

I tu mam problem. Mam transformator, prostuję prąd i dostaję +/- załóżmy te 22V. Z jednej strony mam +22V, z drugiej -22V. I teraz problem - gdzie podłączyć elementy, które powinny być podłączone do masy? Do -22V? Czy gdzieś do transformatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm... napięcie +/- oznacza napięcie symetryczne, a to znaczy, żeby je otrzymać musisz mieć (najprościej) transformator z dwoma uzwojeniami (o tej samej wartości napięcia i dopuszczalnego prądu) lub dwa osobne transformatory z jednym uzwojeniem (oczywiście te uzwojenia muszą spełniać warunki jak wyżej). Jeśli takiego zasilania nie posiadasz - nie zasilisz tego układu.

 

ps. źle się wyrażasz. Za mostkiem nie masz +22 i -22. Masz potencjał 22V i punkt odniesienia, a tylko od wyboru tego punktu odniesienia (+ lub - mostka) zależy czy będziesz miał +22 czy -22. Mówiąc inaczej: teraz masz +22V i masę (zakłądam, ze tak podłączyłeś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam transformator z Merkurego TS-120/2 napięcia 2*14,7V/33V/5,5V...

 

Rozumiem, ze prostuję i korzystam z 2*14,7V? No i co w takim razie z tą masą? Gdzie się podczepic do masy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...