Skocz do zawartości
Gość lechu1777

Neo 512

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lechu1777

Chodzi o to że najlepiej to taki żeby jeden pc podłączył przez kabel bo będzie blisko (ten pc mój tzn. gry online,p2p,gg itd), a drugi via WI-FI do www,poczty. Do takiego podłączenia to jaki? Oczywiscie ruter z AP (jesli trzeba) i modemem ADSL. Net ma byc zawsze w jednym i drugim pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Czy jak podziele neo+ 2Mbps to będe mógł na przynajmniej dwóch mieć odblokowane porty na torrent itd? Jeden będzie podłączony przez kabel napewno (do gier,torrent,p2p itd), drugi Wi-Fi do p2p,www, raczej bez gier.I jak to będzie z IP ? Każdy pc będzie widziany z zewnątrz jako IP neo+ ?Czy IP rutera !? !?

 

Post pod postem... sory, jak to się połącza? ...

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo + ma jedno IP zewnetrzne i ruter sila rzeczy musi je dostac. Kompy pod nim beda miec IP z klasy prywatnej i jedyne co mozesz zrobic to forwardowac im porty. Ale calego IP obydwa na raz nie moga miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale calego IP obydwa na raz nie moga miec

Może i nie mogą, ale u mnie wszystkie gry jakie testowałem chodzą bez problemu na 2 kompach w tym samym czasie (np. CS, ET), p2p też działa bezproblemowo. Nie mam żadnych problemów z portami itp. ;-). Szczerze mówiąc, to nie wiem gdzie lechu1777 myślisz, że będą problemy. Ja tam specjalnie obiegany nie jestem, a całą konfigurację zrobiłem ;-). Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No to chyba ja też zrobie :P I jak dobrze pójdzie to będe iał neo+ 1Mbps za 66zł przez rok a potem 2*66zł ;) Ale kurcze jeszcze sygnału na próbe nie włączyli... WTF ???? Juz hmm 3 miesiace jak mówili, że włączą czy jakoś tak.Z SDI było to samo, jakieś pół roku czy dłużej... Ale jestem na 80% pewien, że 7km od centrali neo+ będzie śmigać. SDI miało też nie chodzić bo do 5km ... omg, kablem mam dosyć nowe, zakładali jakieś hmm 7 lat temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja od 2 dni mam Neo 512. Jak narazie jestem zadowolony. Znaczący wrost szybkości w porównaniu do 256.

Jedyna wada to upload - tylko 128 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Mam 7km do centrali, neostrada pójdzie mi na 100%. Mogą być jakieś problemy związane z tym, że mam WZGLĘDNIE daleko do centrali? Tzn rozłączanie itp? Wiadomo, że nie chodzi mi o lipne chodzenie sagema który pewnie na początku mi dadzą bo NIBY nie mają tomphsonów. I czy jak podpisze umowe to muszą mi dać modem taki jaki chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Imho jest stabilniejszy ;) Wole dostać go od razu, a nie mieć sagema, z którym to czy dobrze chodzi to loteria...

 

"Mogą być jakieś problemy związane z tym, że mam WZGLĘDNIE daleko do centrali? Tzn rozłączanie itp? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jesli kable sa nienajlepszej jakosci, to neo moze sie rozlaczac albo wogole nie zlapac synchronizacji... Im wyzsza predkosc tym wieksze prawdopodobienstwo i wieksze wymagania co do kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Jak pisałem kable raczej nowe. Mówią, że neo+ 128 śmiga bez zająkniecia, a neo+ 512 raczej też, mówią, że są problemy, ale to wynika z tego, że same lolki wokół mnie mieszkają i jak mają coś zainstalować to płytka od neo i jego boski software. Pozatym nikt u mnie nie ma neo to skąd tepsa to wnioskuje, ale cóż. Ważne to, że już dzwonili do starszego po jakieś dane i zadzwonią raczej niedługo, żeby po modem przyjść ;) 512 mi wystraczy bo grania w CSS i pościągania czasem czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem kable raczej nowe. Mówią, że neo+ 128 śmiga bez zająkniecia, a neo+ 512 raczej też, mówią, że są problemy, ale to wynika z tego, że same lolki wokół mnie mieszkają i jak mają coś zainstalować to płytka od neo i jego boski software. Pozatym nikt u mnie nie ma neo to skąd tepsa to wnioskuje, ale cóż.

Zapewniam Cie, ze do zbadania parametrow linii i stwierdzenia, jaka Neo bedzie dzialac dobrze, nie jest potrzebna opinia uzytkownikow. Mierzy sie poziom szumow i tlumienie linii po stronie klienta i mozna mniej wiecej ocenic jaka predkosc sie na takim laczu wyciagnie bez problemow ze zrywaniem polaczenia.

 

Poza tym nie zrozumialem posta - wokol mieszkaja same lolki, co w razie problemow instaluja soft z plyty TPSA, ale nikt w okolicy nie ma Neo? :blink: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nie że w razie problemów, tylko jak coś mają zrobić to robią tak jak jest najpisane, nikt w promieniu hmm myśle ~2-3km nie ma neo+ na 100% :D W samej mojej wiosce neta ma prócz mnie max 2 osoby :D Kumpel i może jeszcze taka babka ;) I to nie jest neo+ tylko radiówka ~30KB/s, chyba wydzierżawiła taka firma DSL i traz udostępnia za 40zł czy 50zł za miech. A co do neo+ to na ping dużo wpływa odległość od centrali? Bo mi zależy na grze w CS'a bez laga :| Teraz mam SDI i mam ping z onetem 29ms bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest centrala bardzo blisko (doszly mnie sluchy ze gdzies w piwnicy mojego bloku, nie wiem czy to mozliwe :) ) i laczy mi sie zamiast 512kb na 640kb :D Odnosnie jakichs dobrych routerow z WIFI i modemem to polecam Pentagrama Creberusa z WIFI, dziala, narazie sie nie wiesza i nie kosztuje az tak duzo, na allegro mozna wyhaczyc juz za ~ 250zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... Laczy Ci na 640 bo taka jest specyfikacja... W przyblizeniu dochodzi jeszcze bit startu i stopu czyli standardowy bajt sklada sie z 10 bitow. Dlatego aby z neo512 wychodzilo 64kB/s musi byc synchro na 640kbps. Odleglosc do centrali raczej nie ma tu znaczenia

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Chyba jednak coś mieszasz Piterus... A jaki masz speed wozag w np flashget / p2p? Co do neo to teraz znowu txt "nie da sie jednak założyć" i tak w kółko - KIEDY CI NOWI DOSTAWCY :(

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

640/8 = 80KB/s, fakt, a jak sprawdzasz NetMeter w trakcie otwierania www to też 80 nie osiąga? Jak masz 512kbps bo jak idzie 61-62 to jest 99% możliwości łącza noi to też zależy od tego skąd ściągasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie sobie na te narzedzia diagnostyczne dolaczane do modemow, zdaje sie Thomson mial cos takiego. Tam sa pola download i upload i jest w nich napisane, jakimi wartosciami sie zsynchronizowal modem. I zobaczcie, ze jest 640/160 i tyle. A to, ze 512 + 128 = 640 to tylko przypadek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja mam jakiegos porypanego SOFTLABa za ktorego place 55zl (ze niby 256 kbs) a pingi w grach mam po 250 i skacze jak szalony raz w dol raz w gore (normalny jest dopiero po 12 w nocy bo chyba nikogo nie ma na necie)

ogolem komedia i tez bym chetnie zmienil sobie na NEO ale nie wiem ile mnie to bedzie kosztowalo :(

aha i jeszcze trzeba miec tela domowego :(

Edytowane przez ba-M-bo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Niech mi ktoś doradzi. Mam obecnie DSL 4 MB na ponad 100 osób i już nie wiem. Po znajomości mam załatwiony transfer 160 kB/s, jednak admin źle ma skonfigurowany serwer na linuxie w mojej opinii, bo grając w CSa ciągle mi skaczą pingi z 30-40 na 200, co 3-4 sekundy i już mnie szlag trafia.

 

Dlatego zauważyłem nową promocję Neo 512 kbps za 28 zł i po roku 56 zł. Mnie to pasuje, bo chce mieć łącze sam, bo nie dość, że straciłem kilka dni by wyprosić przekierowanie portów, to jeszcze mam problemy z P2P, a admin zlewa wszystko.

 

Jakie są limity na Neo 512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

To by mi wystarczyło, rzadko ściągam, a jak już to 1-2 GB. A więcej spędzam na chodzeniu po stronach, GG oraz grach typu CS, gdzie ping ma kolosalne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop, ale na zachodzie ludzie biora 5mbitów,10mbitów,20, nawet 30mbitów (z uploadem sięgającym od 1mbita do nawet 10mbitów).

 

A tutaj

 

neostrada tp opcja 128, z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Klienta do 128/64,

wyrażoną w kb/s; limit transferu: 7 GB (w jednym okresie rozliczeniowym),

neostrada tp opcja 256, z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Klienta do 256/128,

wyrażoną w kb/s; limit transferu: 7 GB (w jednym okresie rozliczeniowym),

neostrada tp opcja 512, z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Klienta do 512/128,

256 nie wygląda blado w tej konfrontacji

pozdro

Parodia

 

Mamy 2006 rok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop, ale na zachodzie ludzie biora 5mbitów,10mbitów,20, nawet 30mbitów (z uploadem sięgającym od 1mbita do nawet 10mbitów).

 

A tutaj

Parodia

 

Mamy 2006 rok!

Ale mieszkamy w 'kochanej' Polsce...

Ja mam neo512 i nie narzekam (bardzo), bywało gorzej (radiówka za 42zeta), jeżeli chodzi o pingi to wiadomo że nie zawsze są idealne, ale przy grze w ET u mnie trzymają się w rozsądnych (30-50 w zależności od serva) granicach. Gdyby tylko jeszcze całkowicie rozwiązać problemy ze zrywaniem to byłoby super.

 

Ze swojej strony doradziłbym tylko umowę na 2 lata, bo jak wejdą nowi operatorzy to może być ciekawie, więc po co się na tak długo wiązać.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś doradzi. Mam obecnie DSL 4 MB na ponad 100 osób i już nie wiem. Po znajomości mam załatwiony transfer 160 kB/s, jednak admin źle ma skonfigurowany serwer na linuxie w mojej opinii, bo grając w CSa ciągle mi skaczą pingi z 30-40 na 200, co 3-4 sekundy i już mnie szlag trafia.

 

Dlatego zauważyłem nową promocję Neo 512 kbps za 28 zł i po roku 56 zł. Mnie to pasuje, bo chce mieć łącze sam, bo nie dość, że straciłem kilka dni by wyprosić przekierowanie portów, to jeszcze mam problemy z P2P, a admin zlewa wszystko.

 

Jakie są limity na Neo 512?

Właśnie co do pingów, mam zamiar zmienić miejsce zamieszkania i jedyna rozsądną opcją (do wyboru radiówka pff) jest neostrada.

Tak więc, gram TYLKO i wyłącznie w battlefielda 2 na serwerach TV2 (norwegia). Interesuje mnie, która z opcji neo pozwoli mi na grę z pingami maksymalnie 50. Jeśli oczywiście da się coś na ten temat powiedzieć.

Aha jeszcze taka sprawa, czy jeżeli się zdecyduję na którąś z opcji (biorę pod uwagę wszystko od 1mb w górę) można wypróbować łącze wpierw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...