Skocz do zawartości
kostek8

Potrzebna Płyta Spełniająca Wypisane Warunki...

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo tu tych tematów o mobo ale ja mam już specyficzne ustalone warunki i brakuje mi tylko mobo a dodatkowo mam ciut więcej keszu niż w poprzednich zapytaniach...

Na początek mój poprzedni konfig, bo chcę żeby następne mobo godnie zastąpiło poprzednie:

 

MSI K8Neo2 Platinum

Hynix 2x512 d43

Venice 3k

Galaxy 6800GT

I na tym bez proszenia i podnoszenia napięć 9x275 (synchronicznie ram na 166) i nie zdążyłem więcej bo się trafiła okazja na małe zmiany sprzętu na cichszy... czyli w skrócie podkorciło mnie wydać $$...

 

Po wydaniu fury gotówki:

Chyba tymczasowe mobo Gigabyte GA-K8N SLI (ale być może mam jeszcze możliwość to zmienić "po znajomości")

Najtańszy 1x Patriot 1GB 400 do rozbudowy

Scythe Ninja Plus

Proc bez zmian

Gigabyty 7600 GT z "cichą pipą II"

 

No cóż, może to wina pamięci a może mobo ale wyniki mimo zmiany biosu na nowy żenujące 9x270 po zmiane 3 napięć a ram w stosunku do proca 2:1.5 (nie wiem może się zpłyą gryzie albo sam jest poprostu kiepski, ale słyszałem tu i ówdzie że PDP jest niezłe :( ) z Htt x2 a dodatkowo komp na zimno za pierwszym razem startuje z jakimś dziwnymi parametrami gorszymi od serii proc 1749 a ram 145,3-sprawdzałem w CPU-Z...

 

I teraz tak, na szybko 2 sprawy:

 

1. Po pierwsze "pęd ku ciszy" + SLI w kompie i fundusze w granicach 590 zł max

2. Podkręcenie-ale nie jakieś tam ekstremalne, oczywiście zakładając że ram pozwala interesi mnie coś ok. 2600-2700 Mhz

 

Z pobieżnych orientacji, gdyby nie okropne chłodzenie aktywne mobo to pewnie zakupiłbym od ręki zgodnie z opiniami:

DFI LanParty UT nF4 SLI-D

Ale rozważam też mocno starszą konstrukcję ze względu na pasywne chłodzenie chipsetu w cenie : Asus A8N-SLI Premium nForce4 SLI (albo wersja Deluxe bo cena w komputroniku niższa nawet)

Ewentualnie Abit KN8 SLI

 

W każdym wypadku zależy mi na tym aby płyta była kompatybilna z tym moim ramem aby całość puścić synchronicznie... a tak swoją drogą może ten ramik jest jednak kiepski? w testach dobrze wypadał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważę, ale ma też chłodzenie aktywne więc musiałbym odrazu coś kupić co się razem z grafą tam pomieści...

Poza tym jeśli chodzi o argument cenowy to fakt jest ta płytka tańsza ale jeśli się mieści w 590 zł to nie muszę oszczędzać.

Według opinii z tych kilku postów o Epoxach wynika że nie ma z nimi problemów dotyczących współpracy z różnymi pamięciami; no jest to ważne dla mnie ale znowu nie jestem pewny jak będzie z Dualem 1x1Gb Patriotów...

 

A tak swoją drogą miałem kiedyś Epoxa 8KHA+ czy jakoś tak, no i dobrze się sprawował, ale to było dawno temu i platforma inna i wtedy nie podkręcałem sprzętu...

Powiedzmy że w takim razie dorzucam ją do listy tych trzech płyt.

 

Proszę o dalsze opinie bo niedługo będę musiał podjąć decyzję - jedno jest pewne nie chcę już Gigabyta na NF4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz rację.

 

Czyli generalnie ten Epox jest również, jak i pozostałe wymienione płyty lepszy od mojego Gigabyta pod względem o/c i współpracy z ramami?

Muszę mieć pewność co do tego wyboru, bo najprawdopodobniej po raz kolejny nie będę miał możliwości zmienić płyty... więc nie chcę popełnić błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będę tego żałował. Zamówiłem tego Epoxa ze SLI i do tego niebieskiego Zalmanka i tani panelik Akasy 3,5 " do regulacji obrotów...

 

A tak jako ciekawostkę dodam, że na obecnej w tym momencie płycie Gigabyte K8N-Sli i udało mi się uzyskać śmieszne maksimum FSB 210 :( i to po aktualizacji biosu i podniesieniu napięcia !

Dodatkowo jak próbowałem zabawy z timingami i zmiany taktowania pamięcie na 166 i kręcenia to komp wogóle nie wstawał nawet jak dorównywałem ramem do standardowych 200... żenada. Odradzam zakup tej płyty komukolwiek do kręcenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...