Skocz do zawartości
Gość Uszatek

Płatne Studia Wyższe

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ze odkopuje, bo troszki stary temacik... jednak uczelnie sa atm wlasnie na czasie (okres rekrutacji, otrzymywania wynikow matury)

 

Zaznaczam ze studendtem nie bylem jak i nie jestem.

 

Powiem tak. Studia bezplatne sa bardzo dobre. To jest jednym z niezlicznych sukcesow socjalizmu - wykształcenie. Zobaczcie, ze jakos dalej wraca sie do starych ksiazek, a sorowie, rodzice etc. wspominaja jak to bylo kiedys a teraz to tak wszystko po lebkach. To wlasnie w czasach komuny analfabetyzm zmniejszyl sie do 0 praktycznie, kazdy ma podstawowe wyksztalcenie przynajmniej. (na wiase mowiac wyznaje poglad ze wlasnie to doprowadzilo do upadku tego systemu - wyksztalceni ludzie nie dali soba tak latwo manipulowac i rozumieli jak to wszystko działa)

 

Wracajac do tematu. Dzieki temu ze sa studia bezplatne kazdy ma szanse uzyskac wyzsze wyksztalcenie. Mowicie ze idzie banda nierobow, byle cos skonczyc. Ale wlasnie dzieki temu maja jakas szanse by znalezc prace, a nie siedziec na zasilku. Zobaczcie statystyki - procent niezatrudnionych maleje wraz ze wzrostem wykształcenia.

 

Zatem musi byc bezplatne szkolnictwo, zeby kazdy mial w miare rowne szanse, zeby potem nie bylo ludzi z pretensjami do swiata, ze nie mogli isc na studia etc. Kazdy ma szanse, ktos jej niewykorzysta - jego broszka.

 

Co do platnosci i emigracjii. Jest to uzasadnione. Mysle ze najlepiej byloby zeby za studia oddawali Ci, ktorzy wyjada za granice na wiecej niz 5 - tacy najczesciej zostaja. Reszta jednoczesnie ma szanse zdobyć praktyke lub dorobic sie na obczyznie i wrocic do Polski z kasa na mieszkanie, samochod etc. (z kasa na start).

 

Osobisicie kombinuje jak tu studiowac na PJWSKT z zalozenia - lepsze zaplecze i warunki. Zostaje problem kasy tylko. I placac za swojej studia bede mial czyste sumienie w razie wyjazdu z Poslki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za idiotyczny tok rozumowania? Musisz płacić za nauke, bo nie dostałeś sie na państwowe. Na pytanie "dlaczego?" odpowiadam - bo inni byli lepsi i nie musieli iść na prywatne :P . Równie dobrze mozesz napisac - dlaczego on ma ferrari, a ja nie? Bo pracowal w zyciu i sie dorobił - ze studiami jest tak samo. Chociaż IMO państwowe studia powinny być jednak płatne, lecz nie aż tyle co prywatne.

cała prawda chociaż sam studiuje prywatnie (ale chodze tam czasami tylko po to, zeby mnie do woja niewzieli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobisicie kombinuje jak tu studiowac na PJWSKT z zalozenia - lepsze zaplecze i warunki. Zostaje problem kasy tylko. I placac za swojej studia bede mial czyste sumienie w razie wyjazdu z Poslki.

Hmm... Czy ja wiem czy PJWSblabla jest dobra aż tak? Jak tak świetnie uczą tam, to czemu ich studencie nie błyszczą w Topcoder? Za edukację trzeba sporo płacić, a wątpię czy mogą się równać np. z politechniką warszawską... W sumie w rankingach nawet nie są tak źle...

 

Ja tam będę studiował na jakiejś państwowej uczelni B) O ile zdałem maturę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jak to mowil wykladowca z UW oraz studenci z PJ - rozni ich jedna rzecz. Na UW masz wiecej teori, matmy etc. Na PJ jest wiecej praktyki. (Czyli na UW szkola ich wlasnie w takim celu by byli dobrzy w takich konkursach, PJ bardziej w warunkach normalnej pracy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

(na wiase mowiac wyznaje poglad ze wlasnie to doprowadzilo do upadku tego systemu - wyksztalceni ludzie nie dali soba tak latwo manipulowac i rozumieli jak to wszystko działa)

A swistak siedzi i zawija te papierki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...