Skocz do zawartości
Piotr77

Zestaw Do Biura - Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zmienić komputer w biurze. Mam budżet 2500 PLN. Prosiłbym o uwagi do tego co napiszę poniżej i radę czy taki zestaw jest ok, ewentualnie co zmienić.

 

Założenia:

Na tym komputerze korzysta się z office, internetu, norton internet security,

inni pracownicy biura (3) korzystają przez sieć z Winfaxa, programu branżowego opartego na bazie danych Dbase, czasami z drukarki.

 

 

Gdzieś wyczytałem że Intele są lepsze do biur niż AMD i wymyśliłem taki zestaw:

 

Pentium D930 (około 780 PLN)

Płyta z Vga, muzą i siecią zintegrowaną np: Gigabyte 8I945MGF, 945G (369 PLN)

Pamięci 1 GB np COrsair 667 MHz CL5 (za około 369 PLN)

Dysk Seagate 7200.9 160 GB (nie potrzeba więcej !!!) (około 250 PLN)

nagrywarka DVD (150 PLN)

obudowa z zasilaczem (czy wystarczy 350 W?) (200 PLN)

Windows XP - 325 PLN

 

Całość około 2450.

Resztę tzn,. klawiatury, myszki i oprogramowanie (office, NIS mam ze starego komputera).

 

Czekam na uwagi.

Edytowane przez Piotr77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 930 ma dwa jaja i więcej cache od 805-ki. Więc chyba to nawet lepiej?

 

P.S. Chyba powinienem zadać pytanie o zestaw w wątku z zestawami ale dopiero teraz go zauważyłem. Da się jakoś go przenieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze trafiłeś :D

 

Ja na kompach w zastosowaniu do biura itd sie nie znam ale powiem zebys brał dysk Samsunga ł a Nagrywarke Jakiegoś NECa z LAbelFlashem a na bude i zasialcz radze dac chociaz te 300zł bo jak komp bedzie duuuzo chodzil to lepszy i cichszy zasilacz by sie przydał :D

Edytowane przez dw.flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 930 ma dwa jaja i więcej cache od 805-ki. Więc chyba to nawet lepiej?

 

P.S. Chyba powinienem zadać pytanie o zestaw w wątku z zestawami ale dopiero teraz go zauważyłem. Da się jakoś go przenieść?

 

a A sorki niezauwazyl;em :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zasilacz możesz brać huntkey 350W, spokojnie wystarczy ;) Po co takie wypaśne ramy, chyba że zamierzasz podkręcać, chociaż tu 2x 1gb by sie przydał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co taki wypaśny procek? D 805 moim zdaniem spokojnie styknie. A do pracy z Officem 2 giga ramu też moim zdaniem potrzebne nie jest. Z racji tegio że zintegrowana grafa ma być to ja bym brał 1GB i to GoodRamy (a z osobną garfą moin zdaniem nawt 512 by wystarczyło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy są wypaśne? Myślałem że CL 5 to raczej wolne!

No i cena też raczej umiejscawia je w II lidze.

A procek mocniejszy bo jak to w biurze bywa żadnego kręcenia nie przewiduję i zawsze jest mieć lepiej jakiś zapas mocy skoro jest na to kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy są wypaśne? Myślałem że CL 5 to raczej wolne!

No i cena też raczej umiejscawia je w II lidze.

A procek mocniejszy bo jak to w biurze bywa żadnego kręcenia nie przewiduję i zawsze jest mieć lepiej jakiś zapas mocy skoro jest na to kasa.

wogóle do biura wystarczyłby ci 1jajowiec :)

2 jajowe to bardziej do obróbki grafiki 3D i kompresji/dekompresji video/danych :)

office nawet tych 2 rdzeni nie wykorzysta ...'

więc na tym 805 bedziesz miał spory nadmiar mocy :wink:

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogóle do biura wystarczyłby ci 1jajowiec :)

2 jajowe to bardziej do obróbki grafiki 3D i kompresji/dekompresji video/danych :)

office nawet tych 2 rdzeni nie wykorzysta ...'

więc na tym 805 bedziesz miał spory nadmiar mocy :wink:

 

A czy to nie nie jest tak że sam XP zadba aby jeden proces był wykonywany przez 1-szy proc a drugi przez 2-gi procek? Może ja mam błędne rozumienie tej technologii? Jeśli mam naotwieranych różnych programów - od Worda po Winfaxa i pracujący w tle antywirus i przesyłany do drukarki z innego kompa plik oraz podłaczający się z kolejnego kompa klient do bazy danych to w takich warunkach nie będzie komputer chodził szybciej na dwóch rdzeniach a nie jednym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie nie jest tak że sam XP zadba aby jeden proces był wykonywany przez 1-szy proc a drugi przez 2-gi procek? Może ja mam błędne rozumienie tej technologii? Jeśli mam naotwieranych różnych programów - od Worda po Winfaxa i pracujący w tle antywirus i przesyłany do drukarki z innego kompa plik oraz podłaczający się z kolejnego kompa klient do bazy danych to w takich warunkach nie będzie komputer chodził szybciej na dwóch rdzeniach a nie jednym?

na 2 :)

myślałem ze jednocześnie kożystasz tylko z 1 większego proga :)

tak czy inaczej dla tego typu zastosowań w 100% wystarczy 805-tka :)

 

pozostałe pieniadze mozna przeznaczyć na lepszy i cichszy zasilacz (bo intelek troche prądu "pochłania" :D )

i ew na jakieś cichsze chłodzenie :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady, pomyślę nad wymianą tego D930 na D805 i za różnicę poszukam jakiegoś dobrego zasilacza. Tracer i modecom chyba odpadają :-) Tymczasem mam jeszcze pytania o pamięć.

 

- Co to za firma A-data ? Gość z miejscowego sklepu chce mi wcisnąć 1 GB CL5 667 za trzysta kilka zł.

- Czy w takiej konfiguracji da mi coś wrzucenie 2 x 512 ( np: GEIL DDR2 1024 MB / 667 (Dual 2 x 512 MB), 5-5-5-15. Czy Dual da jakikolwiek przyrost wydajności dla officowego usera czy brać te 1 GB A-data?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady, pomyślę nad wymianą tego D930 na D805 i za różnicę poszukam jakiegoś dobrego zasilacza. Tracer i modecom chyba odpadają :-) Tymczasem mam jeszcze pytania o pamięć.

 

- Co to za firma A-data ? Gość z miejscowego sklepu chce mi wcisnąć 1 GB CL5 667 za trzysta kilka zł.

- Czy w takiej konfiguracji da mi coś wrzucenie 2 x 512 ( np: GEIL DDR2 1024 MB / 667 (Dual 2 x 512 MB), 5-5-5-15. Czy Dual da jakikolwiek przyrost wydajności dla officowego usera czy brać te 1 GB A-data?

Da przysrost - Dual ram - teoretycznie ogromny :) w praktyce taki sobie ale warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata to całkiem dobra firma

czyli może dajemy 2x1gb adata w dualu

proc pentium d 805

zasilacz może cichy delta z allegro lub fortron (delta cichsza)

samsunga wedle uznania

na chłodzenie procka http://allegro.pl/item102897050_arctic_coo...pipe_nowy_.html

grafe może czasem pograsz to x800gt za 420zł ze szyną 256bit pierwszy link do allegro http://allegro.pl/item103495442_sapphire_r...pci_e_box_.html

odnośnie mobo hmm ja bym miał takie kryteria cicha i max stabilna a ewentualne OC traktował jako dodatek cicha czyli chłodzenie pasywne na niej

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego :

 

Procesor : INTEL Pentium D -930- 3.0GHz [800/2x2MB/64bit/775/BOX] - 813 zł

Płyta Główna : ASRock 775I65GV [s775, 865GV, VGA, mATX] - 176 zł

RAM : GOODRAM DDR 1GB/400 2 sztuki - 648 zł

HDD : Seagate 160GB/8 [sT3160812A] - 256 zł

FDD : ALPS FDD 3,5 - 23 zł

Obudowa : Mustang JB 1072A 350W - 82 zł

Głośniki : Creative SBS 260 - 50 zł

Napęd : LG DVD-+RW [GSA-4167B] BOX - 207 zł

Windows XP - 325 zł

 

Razem 2580 zł

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata to całkiem dobra firma

czyli może dajemy 2x1gb adata w dualu

proc pentium d 805

zasilacz może cichy delta z allegro lub fortron (delta cichsza)

samsunga wedle uznania

na chłodzenie procka http://allegro.pl/item102897050_arctic_coo...pipe_nowy_.html

grafe może czasem pograsz to x800gt za 420zł ze szyną 256bit pierwszy link do allegro http://allegro.pl/item103495442_sapphire_r...pci_e_box_.html

odnośnie mobo hmm ja bym miał takie kryteria cicha i max stabilna a ewentualne OC traktował jako dodatek cicha czyli chłodzenie pasywne na niej

x800gt do biura? bez jaj, niektórzy nawet takich graf w domu nie mają a co dopiero mówić o biurach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już bym wolał mieć 450zł w kieszeni, w biurach żadko są "dziury" na granie, chyba że ktoś zostaje po godzinach [;

 

a za te 450zł to Piotr77 może chociażby dokupić sobie kolejne 512mb ramu do laptopa i jeszcze zostanie na kilka piwek :)

 

btw. jak już brać grafe do 450zł to wziąłbym x1600pro np coś takiego pasywnego: http://allegro.pl/item102786867_gigabyte_x...pe_2_pci_e.html

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?! Stary, jeżeli masz zamiar takie terie wypisywać na publicznym forum, z którego czerpie wiedzę masa ludzi, to poprzyj to chociaż zapasem testów i linków.

 

Intel nigdy nie był szybszy w jakichkolwiek zastosowaniach w niskim i średnim przedziale cenowym od czasów K7. Łącznie z renderowaniem wideo, jeżeli weźmiemy pod uwagę odpowiadający cenowo zestaw z AMD. Oczywiście zupełnie abstraciach!ę tutaj od dywagacji nt. ultra hi-endu, bo tam wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie i trudno o solidne porównanie, zwłaszcza, jeżeli chodzi o stabilność cen rynkowych sprzętu w takim przedziale.

Jestes przekonany/przekonana w tym co piszesz??????????????????????????????????????????????????????

Bo jak dla mnie to noob

Intel w aplikacjach biurowych czesto "bil" athlona i to wiele razy..................

Moze jadnak Ty powinienes sie zastanowic nad tym co piszesz na publicznym forum...........................................................................

...

Jak potrafisz to poczytaj na forach o mozliwosciach procow

PS.

Osobiscie uzywam Athlona, ale nie do zastosowan biurowych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że bił. I nie tylko do zastosowań biurowych, do gier wielokrotnie również. Czytaj ze zrozumieniem, napisałem o porównaniu systemów w tym samym przedziale cenowym, nie o tych samych oznaczeniach GHz czy "+", nie tych samych technologii, czegokolwiek. Chodzi o cenę. Pokaż mi test, który porównuje stację intelowską ze stacją AMD, gdzie oba są ograniczone jedynie cenowo do 2000 czy 2500 zł i gdzie wygrywa Intel. W jakichkolwiek zastosowaniach.

Powiem Ci ze w grafie Athlon bil Intela, ale nie w zastosowaniach biurowych.

Jasli kupujesz gotowe systemy to Twoja sprawa bo ja potrafie zlozyc sobie kompa sam

A jesli ktos potrafi zlozyc sobie kompa to nie pisze o stacjach.................. np. intelowskich

poza tym uzywalem kiedys celerona jak moze pamietasz a raczej nie 300A/466...to dla raczej starych wyjadaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w grafie również Intel bił Athlona. Ale co to cholera ma do rzeczy?

A skąd ten wniosek? I dalej, co to cholera ma do rzeczy...?

Wszyscy jesteśmy dumni z Twoich umiejętności.

Że jak?

Eeee, nie, ja z tych "dzieci neostrady"...

A wiec po co cala gadka????

Dumny z moich umiejetnosci... zartujesz?????

Nie chce z forum robic przedstawienia...

Jesli chcesz pogadac nie ma problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...