Skocz do zawartości
Szulik

Przesunięcie obrazu.... - O co chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do czynienia z następującą sytuacją: logo pojawiające się podczas uruchamiania większości gier nie jest wyświetlane tak jak powinno. Z lewej strony jest pusto, a z prawej obraz wychodzi poza pole wyświetlania (ale fachowy opis :D). Wprawdzie same gry w większości chodzą OK, tj. nie ma przesuniętego obrazu. Co moze być przyczyna takiego stanu rzeczy?

W Windowsie (XP) wszystko jest OK. Wszystkie testy wypadają OK. Monitor to Samsung 755DFX, zaś grafa to Radek 9000 (przy GF2MX200 było dokładnie to samo). Reszta części się zmieniła a problem pozostał. Podejrzenie pada na monitor. Gdzie to można ustawić?

 

Próbowałem znaleźć rozwiazenie tego porblemu używajac opcji "szukaj" ale niczego nie znalazłem. Nawet nie wiem jakie słowa kluczowe trzeba by było wpisać....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak monitorek cyfrowy to odpal menu sobie przesun a jak analog

to srubokret i szukaj z tylu potencjometrow

w grach grafa jest troche inaczej wyswietlana (rozdzialka odswierzanie) i dla takich parametrow monitor inaczje mogl ustawic obraz czasem lubia sie same przestawic wiec sprawdz co napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak monitorek cyfrowy to odpal menu  sobie przesun a jak analog

to srubokret i szukaj z tylu potencjometrow

w grach grafa jest troche inaczej wyswietlana (rozdzialka odswierzanie) i dla takich parametrow monitor inaczje mogl ustawic obraz czasem lubia sie same przestawic wiec sprawdz co napisalem

Faktem jest, ze jeśli zmieniam rozdzielczość w Windowsie bez resetowania to obraz jest przesunięty.

Co do gier: problem dotyczy głównie logo i opcji początkowych. Nie chce mi się co kilka minut regulować monitora. A może monitor jest walnięty? Mam na niego jeszcze 2 lata gwarancji, ale nie wiem czy to podchodzi pod usterki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto ze moj pamieta obraz dla kazdej rozdzialki i do tego we wszytkich mozliwych kolorach (16,32 bity i inne)

a jak mu sie trzaslo cos to mi postowanie biosu przesuwal i musialem sie wyrabiac aby zdazyc przesunac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto ze moj pamieta obraz dla kazdej rozdzialki i do tego we wszytkich mozliwych kolorach (16,32 bity i inne)

a jak mu sie trzaslo cos to mi postowanie biosu przesuwal i musialem sie wyrabiac aby zdazyc przesunac

Tak jest .

Jak odpalasz gre to te plansze startowe mogą wchodzić na innych rozdzielczościach a tych akytat nigdy nie ustawiałeś

 

Torpido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto ze moj pamieta obraz dla kazdej rozdzialki i do tego we wszytkich mozliwych kolorach (16,32 bity i inne)

a jak mu sie trzaslo cos to mi postowanie biosu przesuwal i musialem sie wyrabiac aby zdazyc przesunac

Tak jest .

Jak odpalasz gre to te plansze startowe mogą wchodzić na innych rozdzielczościach a tych akytat nigdy nie ustawiałeś

 

Torpido

lub przy innym odswierzaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...