Skocz do zawartości
Black_war

Geode Nx2001

Rekomendowane odpowiedzi

W tej plycie FSB ustawialo sie chyba za pomoca zworek. Popatrz w instrukcji ktore to zworki i przestaw na 166MHz.

no ja wiem że tam się tak przestawia,tylko że w instrukcji najmniejsza wartość to 200 Mhz.więc nie wiem jak to ustawić...jakieś pomysły?Może być tak że to najniższa częstotliwość pracy tej płyty? -> http://www.asrock.com/manual/K7VT4A+.pdf ->strona 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustaw najniższą wartość - jak pójdzie, to następną wyższą. Jak nie, to może procek uwalony, albo płyta ma kłopot z obsługą. Ogólnie to te procki to nic ciekawego - 2,25Ghz@1,8V to żadna rewelacja za te pieniądze - na allegro za 300zł kupisz nowego Semprona s754 2600/2800 i płytę na nF3 250. 2,3-2,4GHz zrobi się na tym bez problemów...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,udało mi się go w końcu odpalić(po wizycie w sklepie i wymianie na inny procesor-oczywiście też nx2001).

Na płycie ustawiłem FSB 333.Na jakiejś stronie przeczytałem że oznacza to 166MHz.Procek działa i pokazuje się jako athlon 2800+ i pracuje na częstotliwości ok 2250 MHz.Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanie i byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Mam ASUS-a A7N8X-X i oto jej opis, zastanawiam się czy ten AMD Geode NX2001 na niej pójdzie, tzn tak jak jest wspomniane na stronie sklepu czy jest w stanie dostarczyć mu zasilanie 1,45 V?

 

Z góry dzięki za odp. :-P

Edytowane przez True_Bzyq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował. Tylko czy jest sens ładować tyle kasy w sA?? Jak za niewiele więcej miałbyś sprzęt na sAM2, sporo lepszy.

tak tylko zaraz by trzeba było kupic płyte główną a jak płyte pod sAM2 to i RAM, a jak kupować nową płytę główną to expresem pod grafike czyli tez grafike, a jak wszystko kupować nowe to dołożyć stuwe i kupić nową obudowe i postawić drugiego kompa :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowita rację przyjacielu co do faktów nie zamierzam sie spierać. Ale zauważ że jest róznica w cenie 170 a 550. 170 i pomidory (jak gdzies na tym forum usłyszałem) na danie główne jeszcze da się zrobić ale 550 wykroić z 590zł stypendium socjalnego raczej nie :D bo sam akademik 260 ale sory rozgadałem sie za bardzo.

 

Choć skusiłeś mnie na nowy chitry plan, może by tak kupić lepsze chłodzenie, takie co by miało też końcówki do mocowania na np AM2, podkręcić ciut mego złomiastego Semprona 1,8 i powoli zkładać na coś nowego. Tylko teraz zostaje popytać o chłodzenie... ale to już nie w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...