Skocz do zawartości
Monaro

Lcd Do 900zl...lg Vs Sony.

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda zeby tego tematu nie kontynuowac bo wiele osob chyba stoi przed zakupem monitora lcd w miare rozsadnej cenie (czyt ~900) ;] dlatego tez nie pozwole mu umrzec i moze podam w swoim poscie dwa monitory ktore nie kosztuja majatek a wydaja sie byc naprawde dobre:

 

HYUNDAI B71D - 17", 8 ms, 700:1, 300 cd/m2, 170poziomo/155pionowo, DVI, głośniki 795zł

 

Hyundai N91S - 19", 8 ms, 500:1, 280 cd/m2, 160/160, głośniki 845zł

 

ja sie rozgladam juz za monitorami z 2tygodnie, ale i tak bede kupowal dopiero w sierpniu, moze sie cos zmieni, ale na ten moment chyba nic lepszego nie znajdziemy ;>

Edytowane przez mlodass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuc cos ciekawego ;> jakies konkretne modele o dosyc dobrych parametrach, przynajmniej jak tamten hyundai 19"

Belinea 1925 S1W cena zapewne ~850 PLN

 

Parametry:

Hyundai N91S ------ 19", 8 ms, 500:1, 280 cd/m2, głośniki 845zł

Belinea 1925 S1W - 19", 5 ms, 850:1, ??? cd/m2, ??????? ~845zł

 

:>

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no parametry ekstra tylko gdzie ja Ci go znajde? w sklepach internetowych nie za bardzo o nim slyszeli chociaz tez sie nie wysililem bardzo podczas szukania ale kilkanascie minut szukalem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no parametry ekstra tylko gdzie ja Ci go znajde? w sklepach internetowych nie za bardzo o nim slyszeli chociaz tez sie nie wysililem bardzo podczas szukania ale kilkanascie minut szukalem :P

Bo to nowy model :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to ze sie czepiam ale skad przypuszczenia o cenie ~845zł? bo jak patrzylem na monitory tej firmy to tanie jak barszcz one napewno nie są :P

Takie są ceny tego typu sprzętu ( brak DVI i nowe tanie matryce ). Zresztą ile możę kosztować 19" skoro 22" od 20 lipca będą w cenie 1899 PLN ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są ceny tego typu sprzętu ( brak DVI i nowe tanie matryce ). Zresztą ile możę kosztować 19" skoro 22" od 20 lipca będą w cenie 1899 PLN ....

 

wydaje mi sie ze za cene ponizej 900 nie kupisz tej Belinei.

Sam zamierzam kupic monitor i skłaniam sie bardziej do Hyundai N91S. Dzisiaj po poludniu jade go odebrac(cena 865 zl) wiec moge podzielic sie wrazeniami. sam teraz pracuje/gram/iunternet na crt 17" Lifetec(noname) wiec zobaczymy róznice i te sławne smuzenia. zobaczymy jak pójdą gry i np unreal tournament :)

 

i niech mi ktoś wytłumaczy co to jest ta matryca NT. czy jest gorsza/lepsza od innych

 

 

IMHO N91S jest najlepszym panelem do 900 zł. pod względem designu najbardziej co to parametrów zobacymy dzis popołudniu. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co oznacza brak DVI w lcd bo np. ten hyundai n91s go nie ma ;>

 

-----

jak tak porównuje te dwa hyundaie to jednak o wiele lepszy wydaje się ten b17d ma np 16.7 mln kolorow a n91s ma 16.2... i inne ;]

----- update

dobra juz wiem o co chodzi z dvi.. chyba ;] wikipedia powiedziała mi, że: "[...]To pozwala na osiągnięcie rozdzielczości ponad 1280 x 1024 pikseli."

Edytowane przez mlodass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co oznacza brak DVI w lcd bo np. ten hyundai n91s go nie ma ;>

 

-----

jak tak porównuje te dwa hyundaie to jednak o wiele lepszy wydaje się ten b17d ma np 16.7 mln kolorow a n91s ma 16.2... i inne ;]

----- update

dobra juz wiem o co chodzi z dvi.. chyba ;] wikipedia powiedziała mi, że: "[...]To pozwala na osiągnięcie rozdzielczości ponad 1280 x 1024 pikseli."

 

wydaje mi sie ze zle rozumujesz:) DVI jest to wejscie w monitorze takie biale. i njak karta graf tez takie ma to jest lepsza jakosc polaczenia . N91s nie ma tego ma zwykle 15 pin. monitor juz mam. wypasiony na maksa. jeszcze nie probowalem grac ale jest zajebioza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: - ehh z tymi łączami DVI napisaliście "niejasno" B-) ... więc nakreślę Wam że :

 

DVI to po prostu cyfrowe połączenie , bezstratne , zwykle 3 kanały po 165 Mhz w niektórych kartach ( np. niektóre modele nVidia ) ~143 Mhz , moim zdaniem ten typ w LCD to podstawa gwarantująca max jakość ograniczoną jedynie możliwościami samego panelu ( tzn. na razie 165 Mhz jakoś wystarcza :P )

 

D-Sub to połączenie analogowe ( nie ma 0101 :wink: tylko zmiana "płynna" sygnału ) , w LCD transmisja analogowa to wygląda tak że najpierw w karcie sygnał przez ramdac jest konwertowany na analogowy , następnie na drodze karta-złącze-kabel-monitor mamy kolejne straty jakości -, i kolejna strata jest przy ponownej konwersji sygnału analogowego na cyfrę w monitorze.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam ... Potrzebuje monitora glownie do poruszania sie w systemie, ogladania filmow i buszowania w sieci. Gry mnie nie interesuja tzn od czasu do czasu tak, ale malo mnie obchodzi czy bedzie sie cos lepiej swiecilo czy nie. Budzet? Wlasnie cos w okolicach 900 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam ... Potrzebuje monitora glownie do poruszania sie w systemie, ogladania filmow i buszowania w sieci. Gry mnie nie interesuja tzn od czasu do czasu tak, ale malo mnie obchodzi czy bedzie sie cos lepiej swiecilo czy nie. Budzet? Wlasnie cos w okolicach 900 zl.

 

To może skusisz się na 19 calową panoramę :) Za 9 stówek powinieneś już coś kupić, a do oglądania filmów, buszowania w necie i normalnej pracy w okienkach będzie to chyba najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może skusisz się na 19 calową panoramę :) Za 9 stówek powinieneś już coś kupić, a do oglądania filmów, buszowania w necie i normalnej pracy w okienkach będzie to chyba najlepsze rozwiązanie.

Mysle, ze byla by calkiem neizla. Do tego filmy mozna ogladac w swietnych warunakch :) Z 19 to jak anrazie widze tu poelcanego Hyundai N91S, ale czy warto? Jaka maja gwarancje te monitory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze byla by calkiem neizla. Do tego filmy mozna ogladac w swietnych warunakch :) Z 19 to jak anrazie widze tu poelcanego Hyundai N91S, ale czy warto? Jaka maja gwarancje te monitory?

 

gwarancje mają 3 lata producenta. co do jakości jest hyba górna półka bo nie ma jakiś szpetnych plastików jak np w acer 19" cena ~(950 zl). osobiście widzialem 2 i anie jeden nie mial błednych subpikeseli, piskeli. nie moge narazie nic wiecej powiedziec czy np po roku sie jakis nie zaświeci. ale tak monitor bajka za ta kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...