Skocz do zawartości
Picior

Dziwny Objaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dopadlem ostanio laptopa Toshiby z PM 1,6 na pokładzie. Wszytko jest super jesli lapek smiga na zasilaniu sieciowym. W momencie przełączenia na zasilanie bateryjne pod WIN98 po jakiejś godzinie zaczyna przerywać myszka, tzn ruchy są skokowe, a nastepnie nastepuje zwiecha systemu, pod systemem WIN XP przejscie na baterie powoduje automatyczną zwieche.

 

Jeśli ktoś miał podobny problem lub ma pomysł co to, bede wdzięczny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, bardzo podobne objawy miałem na swoim lapie, tyle że ja mam Acera. System po wystartowanu pochodził ok 30 minut po czym albo następowała zwiecha, albo zaczynał działać skokowo (myszka chodziła tak jak to opisałeś). Po tym jak komp zawiesił się trwale i ponownym uruchomieniu w biosie nie był widoczny dysk twardy, a był w 100% sprawny, bo na innym dysku objawy identyczne występowały. U mnie nie miało to znaczenia czy komp był na baterii , czy zasilaczu, więc wyjście jedno -> serwis. Teraz dowiedziałem się że płyta główna jest do wymiany... Sprawdź najlepiej czy tobie po zawieszenu się też dysk znika...

Edytowane przez shadows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie programik np RightMark CPU Clock Utili i zobacz jaką częstotliwość i przepustowość ma procesor. Być może bateria jest tak słaba, że zwalnia poniżej częstotliwości, która pozwala mu normalnie pracować. Tak mi się przynajmniej wydaje. A wtedy to zakup lub regeneracja baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za odpowiedzi

 

Poczatkowo tez tak myslalem ale na chwile obecna mam 3 modele tośki t9000 i t9100 i dwa znich maja ten objaw. Jeden smiga bezproblemowo. Baterie zamienialem miedzy nimi i nic to nie daje, ram i hdd tez podmienialem. W necie wyczytałem wstepnie ze jest to problem calej serii. W 2004 roku prowadzona byla akcja naprawy i wymiany jakiś śrub mocujących płyte główną z metalowych na "pływające". Ne wiem jak to dokładnie przetłumaczyć ale wydaje mi sie ze są to jakies izolowane śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Prawdopodobnie jest problem z izolacja antystatyczna, przeskok elektronow na elektronike i zawieszka, albo niestabilna praca systemu.

Podobnie mialem w swojej Toshibie A75, wadliwa okazala sie gorna obudowa, z izolacja antystatyczna lewego glosnika.

 

Wiec ino zostaje Ci tylko serwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...