Skocz do zawartości
PC_Speaker

Połączenie Amd + Ati ?

Rekomendowane odpowiedzi

W internetowej wersji miesięcznika Forbes (www.forbes.com) zamieszczono informację, która może mieć wielki wpływ na przyszłość branży IT na świecie. Advanced Micro Devices może spróbować kupić firmę ATi Technologies. "Synergicznośc tego posunięcia wydaje się być zbieżna z konsekwentnymi zapowiedziami AMD o znacznym powiększaniu się chłonności rynku ( IT ) w ciągu kolejnych kilku lat" - twierdzi Apjit Walia, analityk rynku branży IT. O ile dla AMD połączenie takie wydaje się być dobrym posunięciem to Intel nie powinien łaczyć się z żadną z firm produkujących układy graficzne. Firma ta powinna natomiast skupic się raczej na przestrzeni komunikacyjnej oraz ściślejszej współpracy z producentami gotowych zestawów np. Dell.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gdybanie]No tez sięzastanawiam .. zwłaszzcza w świetle informacji o płycie głównej dla Intel Core2 Duo opartej o chipset ATi to wyglada ciekawie :P wychodzi na to ze albo AMD będzie ciągnęło korzyści robiąc chipsety dla intela i w ten sposób zwiększyć może zyski na rozwój, albo bedzie blokowało produkcję chipsetów dla tej firmy i ograniczy ważny dla siebie udział w rynku PCtów do gier a więc tych szybszych i wydajniejszych .... gdybanie .. w końcu może ATi własnie z powyższych nie zdecyduje się na takie posuniecie wietrzac dla siebie całkiem nowe mozliwości .. zostanie niezaleznym producentem i będzie sobie firma sama nadal dobierała partnerów i to by było całkiem dobrym posunięciem .. [/gdybanie] konkurencja musi być :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilności to może nie, ale wydjaności, pewnie tak :D A mi tam się zawsze amd z ati dobrze kojarzyły, nie miałbym nic przeciwko połączeniu. Co by nie było to amd ma tańsze i wydajne proce na średnich półkach, dla mnie przy wymianie proca liczy się tylko ta firma, a na radkach też siedze już od 2 lat i nie żałuje.

ADM+ATI vs. INTEL+NVIDIA ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i zwycięzca :)

...za jedyne 99999$ ;)

Nigdy mi się nie podobały i nie będą podobać ceny intela, nvidia też czasami przesadza :P

Edytowane przez HavocLP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było to amd ma tańsze i wydajne proce na średnich półkach, dla mnie przy wymianie proca liczy się tylko ta firma...

 

...Nigdy mi się nie podobały i nie będą podobać ceny intela

Oj, tu się nie mogę do końca zgodzić... Przy jednym rdzeniu w stosunku cena/wydajność AMD faktycznie ma jeszcze przewagę, ale przy dual core nie ma szans. I wygląda na to, że tak pozostanie... No ale trochę OT się zrobiło... Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi się nie podobały i nie będą podobać ceny intela, nvidia też czasami przesadza

spójrz na to z innej strony: według cytowanego analityka intel nie powinien się pchać w rynek producentów silników graficznych ale nawiazać ściślejszą współpracę z np. Dell'em .. to są słowa analityka a nie moje. Dwa zarówno NV jak i Intel zaliczyły wtopę, NV mało wydajnymi kartami i stosunkiem do klienta a Intel słabą wydajnoscią NetBursta w ogóle polityki NW/Preshott... to tak samo jak z przypadkiem Abita ... firma dała ciała i teraz musi zapracować na zaufanie i przekonanie klienta do marki i koniec .... AMD nie dało ciała ale teraz stoi przed poważnym problemem a imię mu Conroe. Tak się składa, że Intel będzie ostro promował swoje najnowsze dziecko i będzie je pchał każdemu liczącemu się producentowi gotowych zestawów (Dell, MAC itp) do tego dochodzi niesamowita wręcz konfigurowalność całości która z Conroe jest związana ... już się OT zrobił nieco ... zmierzam do tego że Intel i NV a może i niedługo Abit sa na drodze "przepraszania" konsumenta za wcześniejsze wtopy, wina AMD jedynie w tym, że przespała i zapomniała, że istnieje coś takiego jak konkurencja, a ta lubi pokazać pazury :P no ale gdyby nie konkurencja to by nie było lepiej konsumentowi .. dlatego też AMD gdyby połączączył się z ATi może mieć szanse na przeczekanie tanim kosztem do czasu wysłania w świat procków 0,65um .. tak to przynajmniej ja odebrałem :P Byłby to zabieg pozwalający na przetrwanie i rozwój w konkretnym kierunku czyli specjalizacja AMD :D bardzo fajnie by było :D Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mobłoby byc ciekawe posuniecie. Mi takze zawsze kojarzyło się AMD z Ati (3 procki + 2 karty) i jakos to ładniej wygląda niż Intel + Ati. mogliby zrobić A&A (prawie jak m&m's :) ). Sposób na przetrwanie byłby dobry, a i lepsze perspektywy na przyszłość. Kto by 6-7 lat temu pomyslał o amd i ati w domu. 90% ludzi popukałoby się w głowę i brałoby Intela i NV. Koniunktura sie odwróciła, do czasu wyjścia intelowskich 2óch jajek (i tak mnie nie przekonują, wolałbym opka, a nawet zwykłego A64@) + 7600gs od galaxy/gt (jedyna karta NV która w obecnych czasach mogłaby gościć w moim kompie), ludzie kupowali właśnie ati + amd, bo był to tańszy i wydajniejszy duet.

Sam jadę na duecie AMD + Ati od 2005 roku (na procku od 2001 roku) i nie wyobrażam sobie innej platformy do pracy, więc jeżeli z tego połącznia miałoby wyniknąć coś dobrego, zarówno dla graczy, jak i normalnych uzytkowników, z kazdym porftelem, to ja jestem za :)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, tu się nie mogę do końca zgodzić... Przy jednym rdzeniu w stosunku cena/wydajność AMD faktycznie ma jeszcze przewagę, ale przy dual core nie ma szans. I wygląda na to, że tak pozostanie... No ale trochę OT się zrobiło...

No ale dual to dual..droższe proce i w ogóle, powiedzmy że chodzi mi o tą jeszcze niższą półkę cenową :D Ja tam chyba nigdy nie kupię dual core, może że będą w cenie sempronów ;)

A połączenie "A&A" myślę że by się bardzo obu firmom opłacało. A może ta ich współpraca zaowocuje "gotowcami" tak jak Dell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Dell nas moze czymś zaskoczyć bo ostatnio 2165937[/snapback]

a ceny amd ci się podobaja ??

bo jesli tak to :lol:

spójrz na cennik

Oczywiście że się podobają. Bo za 250zł nie dostanę CPU intela wydajniejszego od Amd'ka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie -> Obecne celerony które można dostać za 200 pln (2,66) dają radę naprawdę kilka razy lepiej niż się wydaje.

 

Złe wspomnienia są z nazwy :)

 

Do tego nadchodzi Conroe, AMD milczy, nie ma czym odpowiedzieć.

 

Jeśli chodzi o grafiki to nVidia zawaliła sprawę serią FX, gdzie wszelakie radki 9200/9500/9550/ itp wybiły się na wierzch, potem świetny GF 6600GT i od tamtej pory idą łeb w łeb, a co jest lepsze można stwierdzić tylko tym, co nam się od zawsze podoba, mi nVidia.

 

Dlatego Intel + nVidia to jest przyszłość :)

 

AMD i Ati zawsze brzydko brzmiało. Tak sobie możemy pisać cały czas, ale zawsze wolałem intela, choć P IV im szybsze, było coraz bliższe śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...