Skocz do zawartości
BLANTMEN

Mandat :/

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj mandat, za to że miałem bilet :lol: Serio .... Jechałem w autobusie, kupiłem bilet. Na następnym przystanku wlazło kilku kontrolerów i sprawdzili cały autobus. Potem miałem wysiadać na następnym przystanku (strefowy) ale taki tłok się zrobił że mi się to nie udało. Kontroler podszedł jeszcze raz, sprawdził bilet i stwierdził że jade na gape .... Nosz kur**** można dostać .... Oczywiście nie mam zamiaru płacić, bo raczej nie mam funduszy na to, dlatego mam do was pytanie - jaka jest ścigalność takich mandatów ? I co mi grozi (poza odsetkami) za niezapłacenie.

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jakis rok temu dostal mandat, napisal do nich pisemko, ze ma trudna sytuacje finansowa, ze jest na utrzymaniu rodzicow, nie pracuje studiuje i prosi o umozenie :> I je dostal, z zastrzezeniem by to bylo ostatni raz, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie bo nie tylko do firm windykacyjnych wysyłają zawiadomienie. Takiego delikwenta potrafią do narodowego rejestru dłóżników wlepić.... (chyba dobrze napisałem). A jak tam się trafia to się ma spore kłopoty. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisemko mozesz napisac, czemu nie, ale na szybkie i pozytywne rozpatrzenie bym nieliczyl.

no mi w pkp pozytywnie rozpatrzyli bo raz jechalem na ulgowym a nie mialem legitymacji szkolnej. napisalem pismo i kserowke jegitymacji i uznali.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli starczy do nich poleconym wysłać prośbę o umożenie tak ? Bo mogę załatwić sobie skasowany bilet 3-dniowy z datą wczorajszą ;) A jechać do nich to specjalnie mi się nie chce. Ruido mógłbyś poprosić kolegę, aby podał ci przykład takiego pisemka ? Chodzi mi o to co tam dokładnie napisać. Bo też jestem bezrobotnym studentem na utrzymaniu rodziców :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna ma jeszcze łatwiejszą sytuację. Jej kobuch napisał na mandacie że nie ma biletu :lol: A bilet miała, tylko też przez strefe przejechała. Na jej korzyść działa to, że bilet miała zakupiony od konduktora z bileterki, a od 1 czerwca są one nieważne. Skąd o tym miała wiedzieć, skoro te informacje dostępne są tylko na stronie www :wink: Nie każdy ma internet w domu żeby sobie to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli starczy do nich poleconym wysłać prośbę o umożenie tak ? Bo mogę załatwić sobie skasowany bilet 3-dniowy z datą wczorajszą ;) A jechać do nich to specjalnie mi się nie chce. Ruido mógłbyś poprosić kolegę, aby podał ci przykład takiego pisemka ? Chodzi mi o to co tam dokładnie napisać. Bo też jestem bezrobotnym studentem na utrzymaniu rodziców :P

Przykro mi, ale znajomy byl z mojego liceum, liceum juz skonczylem i nie mam kontaktu z ta osoba.

 

Edit: z tego co widze formularz wniosku odwolania mozna sciagnac na stronie MPK Poznan, nie wiem czy u ciebie beda je chonorowac wiec najlepiej by bylo jakbys zerknal na strone twojego mpk.

 

http://www.mpk.poznan.pl/skargi.html

Edytowane przez Ruido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres - spokojniej :]

 

Widocznie nigdy nie jechałeś środkiem miejskiej lokomocji wypełnionym po brzegi, sam mam bilet miesięczny w postaci karty elektronicznej który musze kasować...i jest naprawdę ciężko czasem palcem u stopy poruszyć a co dopiero bilet do czytnika przyłożyć.Kłopoty z wysiadniem też u mnie są :) trzeba się nieźle poprzepychać (co przystanek pół autobusu musi wysiąść by jedna osoba mogła się wydostać :] ,wskakują spowrotem i dalej jazda :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie bo nie tylko do firm windykacyjnych wysyłają zawiadomienie. Takiego delikwenta potrafią do narodowego rejestru dłóżników wlepić.... (chyba dobrze napisałem). A jak tam się trafia to się ma spore kłopoty. Pozdr

KRD - a poza tym rózne są kalkulacje niektórzy jeżdżą z premedytacja na gape kontrole i kary wychodza często taniej niż miesięczne, mentalność jest jaka jest jeżeli ktos sie u nas na uczeli spóźniał na zajęcia z wytłumaczeniem że kanarom uciekał ( plus zalana potem głowa i zadyszka) to jeszcze brawa dostawał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLANTMEN co Ty pierd**** ?

Jak to nie zdazyles wysiasc ?

Moze czekales na parawan ?

 

Wg. mnie chcesz sie dowiedziec jak sie wycfanic z nieplacenia naleznego ci mandatu.

Chyba nie widziałeś do czego zdolni są ludzie, którzy w sobotę wracają z targu. Powiedzmy że chce wejść na raz 15 osób, z wypchanymi torbami z zakupami - przeciśnij się przez nich. Nie pomagają hasła w stylu: najpierw się wychodzi itp. Tłok się zrobił, kierowca widział że nikt nie wychodzi no i zamknął drzwi. A jak stare baby dadzą się do gadki w autobusie to z przodu już nie słychać jak ktoś woła - DRZWI OTWORZYĆ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLANTMEN co Ty pierd**** ?

Jak to nie zdazyles wysiasc ?

Moze czekales na parawan ?

 

Wg. mnie chcesz sie dowiedziec jak sie wycfanic z nieplacenia naleznego ci mandatu.

No ja wiem ze Ty lubisz dymic w kazdym temacie i dzieki swojemu mega coltowi nie uzywasz autobusow....Mi osobiscie parokrotnie nieudalo sie wysiasc z powodu tloku i niewidze w tym nic dziwnego.

 

Wiec moze udaj sie na o2 i tam szukaj ludzi na swoim poziomie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem ze Ty lubisz dymic w kazdym temacie i dzieki swojemu mega coltowi nie uzywasz autobusow....Mi osobiscie parokrotnie nieudalo sie wysiasc z powodu tloku i niewidze w tym nic dziwnego.

 

Wiec moze udaj sie na o2 i tam szukaj ludzi na swoim poziomie?

Spoko. Nie musisz się na nim tak wyrzywać. Może faktycznie nie jeździ autobusami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie bo nie tylko do firm windykacyjnych wysyłają zawiadomienie. Takiego delikwenta potrafią do narodowego rejestru dłóżników wlepić.... (chyba dobrze napisałem). A jak tam się trafia to się ma spore kłopoty. Pozdr

Dłużników jednak dobry Domiku, bo długi :)

Spróbować odwołać się można, ale efekt niepewny.

Gdyby się nie udało i jeżeli używają zewnętrznej windykacji to chyba się nie wymigasz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdze faktycznie autobusami.

Ale dziw mnie bierze, ze nie da sie wysiasc.

Moze trzeba jakis plan ukladac na kazda podroz ?

 

Zastanawia mnie jeden fakt. Ty planujac wyjscie z super zatloczonego autobusu nie zdazyles wysiasc, a kanar miedzy jednym a drugi przystankiem Cie dopadl.

Lewitowal nad glowami ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże ale się przyczepiłeś. Wstałem zaraz przed przystankiem, ale żeby dojść do drzwi, trzeba było się przepychać. Ze względu na to, że nikt nie wysiadał drzwiami którymi ja mialem wyjść (do tych miałem najbliżej) ludzie zaczęli wchodzić. No i kapa. A gdybyś jechał kiedyś autobusem to zobacz jaką siłę przebicia ma kanar, oraz ilu ich wsiada. Bo nie napisałem że mnie ten sam sprawdził ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustalmy jedno... U Ciebie bilety działają na określoną ilość przystanków czy jak? Bo we wrocku wsio ryba czy będziesz jechał 20 sekund, czy 2h czy 1 czy 40 przystanków.. płacisz tyle samo.

 

Co zrobiłeś gdy ten człowiek podszedł do Ciebie i poinformował Cię że dostajesz mandat? Nie można dać im wejść sobie na głowę... jak on wyskakuje z taką sprawą to ja bym tam zaraz awanturę taką zrobił w autobusie, że chłopak by z podkulonym ogonem uciekał spalony ze wstydu.... (jeśli oczywiście wina nie leżała by po mojej stronie, bo jeśli zrobiłem coś źle to z pełną świadomością negatywnych skutków).

 

A jak ludzie Ci się pchają wchodząc do autobusu krzyczysz.. Przepraszam! przepraszam! ja wysiadam... proszę dać mi wysiąść a jak nie skutkuje to idziesz łokciami w tłum :lol: bo z chamstwem trzeba walczyć :D

 

Ostatecznie jeśli ktoś jest zwolennikiem teorii spisku to może stwierdzić iż ten tłum był podstawiony :D. Zrobią kilka takich akcji i mają po pare stów na łepka :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaci się za strefy. Jest kilka przystanków przez które jak się przejedzie płaci się 20gr więcej :lol: Gdybym wiedział że taka sytuacja będzie to bym zapłacił te 20gr bo to skarb nie jest. Ze starymi babami z torbami wypchanymi zakupami nie wygrasz. A gdy u nas podchodzi do ciebie kanar, i nie chcesz dać dokumentów, to wszyscy się zlatują i stosują taktykę większości :P W każdym bądź razie bez ku*w i chu*ów sie nie obeszło. No ale co zrobisz ... Dla niego przejechałeś przez strefę i nie liczy się to że ludzie wchodzili. On z tego ma jakiś procent i może zarobić na chleb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanary i straż miejska to największe sku***o nienawidzę tych typów… chyba czują się niedowartościowani tym, że są tylko "ćwierć-polcjantami" :lol: zauważyłem też, że w przypadku straży miejskiej jest tak: chodzą we dwóch u zawsze jest ten dobry i zły :lol: z jednym pogadasz to zaraz przyleci drugi z tekstem „co się tu dzieje, co się tu dzieje, nie ma gadania !” hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...