Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Płyta Główna Z Gpu I Dobry Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Postanowiłem przesiąść się na s. 939, kiedyś w końcu trzeba to zrobić ;) Chciałbym prosić o radę jaką płytę główną (chipset Nvidii) ze zintegrowaną kartą graficzną polecaci mi kupić. Zamierzam do niej zamontować np. Semprona 3000+ (AMD64 odpada - za drogie jak dla mnie) i przymierzam się na podkręcanie więc chciałbym aby płyta miała spore możliwości regulacji w biosie.

 

Drugie moje pytanie odnosi się do zasilacza - mój aktualny hieftec 360W-302DF ma wtyczkę 20 pinową i dodatkowe 12V+ czyli 4 pinową, czy nie będzie konieczna jego wymiana?

 

Do wymiany z sigu pójdzie karta graficzna, płyta główna, procesor no i ewentualnie zasilacz. Napędy optyczne i dysk jak narazie zostają.

 

Co polecacie? Chodzi mi o w miarę tani sprzęt (dlatego wybieram płytę z GPU).

 

Co sądzicie np. o tym:

GIGABYTE

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tania ale bez grafy i nie musisz zmieniać tej co masz to asrock dual sataII, i tylko nie krzycz że asrock bo bardzo dobra płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tania ale bez grafy i nie musisz zmieniać tej co masz to asrock dual sataII, i tylko nie krzycz że asrock bo bardzo dobra płyta.

Prosze o płytki z chipsetem Nvidii, miałem już 2 z nForce 2 i jestem przekonany do tej firmy. Asrock ma ULi.

 

Czy może jednak to jest lepsze?:

Microstar

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset ULi jest super. Obsługuje PCI-E, AGP, a w niektórych płytach chodzi w SLI. Pozatym jest tani i dobry w o/c. Do tego Athlona 3000+ Venice OEM + AC Freezer 64 Pro i super sprzęt. Później zaktualicujesz biosa i zakładasz X2 lub przystawke AM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ten asrock odpada - taka karta jak 66GT nie jest mi już potrzebna, chcę jakiejś zwykłej, wystarczy zintegrowana 6150, poza tym wolę wydać więcej na proca i preferuję chipsety od nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, ASRock ten po pewnych przeróbkach (softowych :)) dorównuje DFI w OC

ULi = nVIDIA (tak, tak, nV wykupiło ULi)

Popieram wszystkich przedmówców i serdecznie polecam tego ASRocka :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, ASRock ten po pewnych przeróbkach (softowych :)) dorównuje DFI w OC

ULi = nVIDIA (tak, tak, nV wykupiło ULi)

Popieram wszystkich przedmówców i serdecznie polecam tego ASRocka :)

chyba sobie sprawie takie coś //sory za oftopic

widziałem na allegro nforce 4 za 160zł :huh: i watpie by były lepsze od tego asrcka (mówie o płytach w przedziale 160-230zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ludzie ile będę pisał że NIE POTRZEBUJĘ aktualnej karty na AGP??? Nie będzie mi już potrzebne złącze AGP bo chcę kartę zintegrowaną dlatego ten Asrock ODPADA. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Płyta i Procek (Asrock odpada na wstępie)

Dlaczego odpada?? Ten asrock jest wyjątkowo dobry, to nie czasy socket A ( czyt. dawne tandetne modele) asrock mocno sie poprawił, bierz tego asrocka a do tego Athlon 64 3000+ :D

 

co do autora tematu to patrząc na komentarze tego Gigabyta płyta przekonuje i jest troche tańsza od tej MSI, osobiście polecam Gigabyty, solidne płytki dlatego skłaniam sie ku Gigusiowi :-P

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

venice masz za 400zł na allegro a w sklepie kompowym za 430 mowa o box'ie

Ja kupuję w sklepie boxowego za 410 :) bulk jest tam o 5zł tańszy a ma gwarancję 2 lata mniej i brak chłodzenia - parodia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...