Skocz do zawartości
marcin77

Tester Płyty Głównej

Rekomendowane odpowiedzi

dziś znajomy wpadł do mnie do firmy i twierdzi że jest karta pci montowana w płycie głównej do sprawdzania podzepołów montowanych na płycie, na tylnim panelu karty są diody które informują o uszkodzonym podzespole (podobne rozwiązanie jak w msi tylko tam podpinane jest do pinów na płycie), bajka czy faktycznie jest takie urządzenie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam karty wtykanej w slot PCI z wyświetlaczem numerycznym(takim jak posiadają epoxy). Na owym wyświetlaczu jest podawany 2 znakowy kod określający stan płyty, do testera dołączona jest książeczka z interpretacją kodów dla biosu Award, Ami, Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś znajomy wpadł do mnie do firmy i twierdzi że jest karta pci montowana w płycie głównej do sprawdzania podzepołów montowanych na płycie, na tylnim panelu karty są diody które informują o uszkodzonym podzespole (podobne rozwiązanie jak w msi tylko tam podpinane jest do pinów na płycie), bajka czy faktycznie jest takie urządzenie :unsure:

ISTNIEJE. Tak jak napisał poprzednik, jest to wyświetlacz kodów POST. Jak mobos się zatrzyma w procesie bootowania, czy którym kolwiek innym, zostaniesz poinformowany o tym odpowiednim kodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...