Skocz do zawartości
Igor

Linux vs Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Jak znacie takie hmm"powiedzonka" to wpisujcie jet tu.

 

1)If you think of MS-DOS as mono, and Windows as stereo, then

Linux is Dolby Pro-Logic Surround Sound with Bass Boost and all the music is free

 

2)Linux is like wigwam: no Windows, no Gates and Apache inside'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę:

 

The box said "Requires Windows 95 or better." I can't understand why it won't work on my Linux computer.

 

It is not too late to turn back from the GATES of hell. Use Linux - the free 32 bit operating system.

 

Linux, DOS, Windows NT -- The Good, the Bad, and the Ugly

 

Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.

 

The linuX Files -- The Source is Out There.

 

Linux. Where do you want to go tomorrow?

 

A Linux machine! because a 486 is a terrible thing to waste!

 

Microsoft is not the answer.

Microsoft is the question.

Linux is the answer.

 

Going from DOS to Linux is like trading a glider for an F117.

 

Linux, because we don't need no steenkin' Blue Screen of Death!

 

Linux, the way to get rid of boot viruses

 

Why use Windows, since there is a door?

 

Linux: Because rebooting is for adding new hardware

 

In a world without fences who needs Gates?

 

.vbs = Virus Bearing Script?

 

My computer, my documents, my briefcase, my ASS! (Submitted by Ben Cook)

 

A reszta tu:

http://i-want-a-website.com/about-linux/slogans.shtml

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Linux jest lepszy od kobiety to tez jest d0bre ;)

 

Z Linuxem możesz pracować przez całą dobę.

Linux zawsze powita cię radośnie promptem "login:".

Linux nie doda sobie sam nowych kont dopuszczając osoby niepowołane do systemu.

Z łatwością możesz sprawdzić co twój Linux robił w ostatnich minutach.

Linux nie zniknie nagle z dysku zabierając ze sobą pół twojej duszy.

Na swojego Linuxa możesz zalogować się wielokrotnie w tym samym czasie.

Linux jest stabilny.

Linux nie zadaje pytań.

Linux nie wymaga od ciebie, żebyś tańczył zanim będziesz mógł się zalogować.

Linux nie zwraca uwagi na umięśnienie ramion.

Linux nie pali.

Linux nie pije.

Linux nie potrafi rozbić twojego samochodu.

Linux nie sprawdza twojego znaku zodiaku.

Linux jest za darmo!

Jeśli uważasz, że twój Linux nie wygląda dostatecznie dobrze wystarczy, że zmienisz window manager.

Linux nie ma przyjaciółek.

Żeby zainstalować Linuxa nie musisz wkładać garnituru.

Instalacja Linuxa da się wykonać w pół godziny.

Do instalacji Linuxa nie potrzebujesz pomocy księdza.

Linux działa nawet, jeśli nie dajesz mu kwiatów.

Linux funkcjonuje bez przerw przez cały miesiąc.

W Linuxie istnieje polecenie shutdown -h now.

Z czasem Linux staje się coraz lepszy.

Doswiadczeniami z Linuxem mozesz dzielić się bez skrępowania.

Linux nie narzeka, jeśli używasz przez jakiś czas innego systemu.

Wyjeżdżając możesz Linuxa pozostawić w domu bez obaw.

Linux nigdy nie powie "Ja nie mam co na siebie włożyć".

Linux może wygrać z tobą w szachy.

Linux nie domaga się, abyś miał porządek w szafach.

Linux nie piszczy na widok zdjęcia Bogusława Lindy.

Do Linuxa dostajesz pełny kod źrodłowy, a jego twórcy odpowiadają na e-maile (przynajmniej czasami).

Jeśli inni też chcą mieć Linuxa, możesz dać im kopie.

 

 

No i Microshit vs. General Motors

 

Bill Gates: "Gdyby General Motors dokonał takiego postępu, jaki miał miejsce w przemyśle komputerowym, wszyscy jeździlibyśmy samochodami kosztującymi 25 dolarów i zużywającymi galon paliwa na 1000 mil."

 

W odpowiedzi na tę uwagę, rzecznik GM złożył na konferencji prasowej następujące oświadczenie: Gdyby GM rozwinął technologię taką, jaką rozwinął Microsoft, wszyscy jeździlibyśmy samochodami o następujących własnościach:

 

Auto ulegałoby wypadkowi dwa razy dziennie bez żadnego powodu.

Po każdym nowym malowaniu znaków na jezdni należałoby kupić nowe auto.

Od czasu do czasu auto stawałoby bez powodu na drodze; należałoby to uznać za normalne, zapalić ponownie silnik i kontynuować jazdę.

Wykonywanie jakiegokolwiek manewru np. skrętu w lewo, powodowałoby czasami wyłączenie silnika, niemożność ponownego uruchomienia i w konsekwencji konieczność ponownego wbudowania silnika do samochodu.

Tylko jedna osoba byłaby uprawniona do korzystania z auta, chyba, że kupiłoby się wersje "Auto95" lub "AutoNT". Ale wówczas należałoby dokupić większą liczbę siedzeń.

Macintosh wyprodukowałby wprawdzie pięciokrotnie szybszy, dwukrotnie łatwiejszy w obsłudze i niezawodny samochód napędzany energią słoneczną, ale mogący jeździć tylko po 5% dróg.

Wskaźniki temperatury oleju, wody i lampka kontrolna alternatora zastąpione byłyby przez pojedynczy wskaźnik "general car default".

Nowe siedzenia zmuszałyby każdego do posiadania tyłka tego samego rozmiaru. Przed zadziałaniem, poduszka powietrzna zapytałaby: "Are you sure?".

Od czasu do czasu, bez powodu, samochód zamknąłby się i dałby się otworzyć tylko przez jednoczesne pociągnięcie za klamkę, przekręcenie kluczyka i przytrzymanie anteny radiowej.

GM wymagałby od każdego klienta zakupu luxusowej wersji map samochodowych wydawnictwa Rand McNally (będącego wówczas firma podległa GM) nawet, jeśli kupujący ani ich by nie chciał, ani nie potrzebował. Rezygnacja z tej opcji powodowałaby natychmiastowe zmniejszenie osiągów samochodu o 50% lub więcej. Ponadto spowodowałoby to rozpoczęcie śledztwa przez Deparartament Sprawiedliwości na wniosek GM.

Za każdym razem, gdy GM zaprezentowałby nowy model, kupujący samochody musieliby uczyć się wszystkiego od początku, gdyż nic nie działałoby tak, jak dotychczas.

Aby zgasić silnik należałoby nacisnąć przycisk "Start".

 

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA! A ja do windy nic nie mam (NT ofcoz) - pokażcie mi lepszy system do grafiki!

MacOS ?

Czy jest stabilniejszy od NT - raczej nie. Czy jest szybszy? Też chyba nie.

A popatrz sobie na kwote jaką musisz wydać na PC i Maca o porównywalnych właściwościach. Nie mówiąc już o dostępności oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA! A ja do windy nic nie mam (NT ofcoz) - pokażcie mi lepszy system do grafiki!

MacOS ?

Czy jest stabilniejszy od NT - raczej nie. Czy jest szybszy? Też chyba nie.

A popatrz sobie na kwote jaką musisz wydać na PC i Maca o porównywalnych właściwościach. Nie mówiąc już o dostępności oprogramowania.

No dobra ale wiekszosc firm poligraficznych, gazet, itp. pracuje wlasnie na Apple'ach.

Sam bawilem sie Macintoshem, i jest o niebo lepszy od PC z Winda na pokladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]

HA! A ja do windy nic nie mam (NT ofcoz) - pokażcie mi lepszy system do grafiki!

MacOS ?

Czy jest stabilniejszy od NT - raczej nie. Czy jest szybszy? Też chyba nie.

A popatrz sobie na kwote jaką musisz wydać na PC i Maca o porównywalnych właściwościach. Nie mówiąc już o dostępności oprogramowania.

No dobra ale wiekszosc firm poligraficznych, gazet, itp. pracuje wlasnie na Apple'ach.

Sam bawilem sie Macintoshem, i jest o niebo lepszy od PC z Winda na pokladzie.

Co do poligrafii to możliwe. Ale ja mówie o grafice! Popatrz sobie ile pakietów 3d jest dostępnych na pc a ile na maca. Na PC masz Maye, 3dsmax, Softimage, Lightwave - a to są tylko giganci. Na Macu masz Maye tylko z tych głównych i to jeszcze wychodzącą z opóźnieniem.

 

Ale sie lekki offtopic zrobił. Temat jest Linux vs. Windows a nie Mac vs. PC ;)

 

Fakt faktem - do grafiki nie ma lepszego systemu na pc od windy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

Marcin jestes w bledzie- to ze na winde jest durzo programow do grafiki to tylko dlatego ze to jest najbardziej popularny system/platforma (ibm)... do grafiki jest juz lepszy mac zreszta sa i lepsze ale to drogie sprzety z inna architektora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale popatrz na sprzęt - do pc możesz wpakować profesjonalną karte graficzną typu wildcat, a czy istnieje takie coś dla maca?

 

Oczywiście, że do 3d najlepsze są dedykowane systemy które robi SGI na przykład. Mają swój własny OS, odmienną budowe opartą na RISCach i chodzą tak jak potrzeba :) I kosztują majątek ;)

 

Aha! I nie twierdze, że Mac sie nie nadaje do grafki, bo w pewnych dziedzinach być może sprawdza sie lepiej od PC, ale PC jest bardziej uniwersalny i masz mniej więcej to samo co na Macu tylko wszystko DUŻO TANIEJ i łatwiej dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze

wzielo mnie na wyznania

kilka lat temu myslalem ze pod win NT gry chodza szybciej

mozecie mnie wysmiac ; ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

odlozcie te sprzeczki na bok bo i tak amiga gora ! :D

 

wracajac do tematu : 

 

Baranina nie Windows, nie wiesza się bez powodu.

 

pzdr

:lol: :D Swietne porownanie :)

 

Klucilemsie/zprzeczalemsie/zarlem sie na tym forum juz kilka razy ale nieodczulem ze moj dialok przynajmniej z Marcinem jest nawet zprzeczka... poprostu gadalismy nienatemat ;)

 

Marcin: zgadzam sie mac jest cholernie nieuniwersalny ale do grafiki jest wymazony- wystarczy porownac maca i ibma z 1994 ibm- jak wygladal to wygladal:dos,win 3.11 mac: mozna bylo swietnie edytowac filmy i obrazy (robilem na takim syfie w 1 klasie lo)...

 

:) Swietny obrazek killah, ledwo wstalem z podlogi... :D

 

Faktycznie graham nie poszloci z grami (niektore wogole niechodzily) ale programy, system chodzil bardzo szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlozcie te sprzeczki na bok bo i tak amiga gora ! :D

 

wracajac do tematu : 

 

Baranina nie Windows, nie wiesza się bez powodu.

 

pzdr

Klucilemsie/zprzeczalemsie/zarlem sie na tym forum juz kilka razy ale nieodczulem ze muj dialok przynajmniej z Marcinem jest nawet zprzeczka... poprostu gadalismy nienatemat ;)

 

Nikt tu sie nie kłuci - po prostu dyskusja normalna. A że OT robiliśmy no to fakt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dłubie w linkusie. fajne to to, i przynajmniej chdzi nForce II ---- a na 98 niet....

Ale racja jest taka ze trza się znać. albo kompletnie wcale się nie znać by na widok ikonki "zmiana" "ustawienia" dostawać konwulsji, to bedzie się kręcił.

No niestety grzebanie w lnx moze się źle skończyc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...