Skocz do zawartości
ENIGMA

Zalman Vf700-cu A X1900xtx ?

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Sapphire X1900XTX - no, ale jak wiadomo jest na nim masakryczna suszarka :|. Z x850xt ostał mi się w/w zalman. Pytanie czy podoła? Trochę się nad tym zastanawiam czy jest sens przekręcać. W sumie na x850 wystarczał aż nadto. Ktoś jakieś doświadczenie ma - wiadomo, że VF-900 będzie spoczko, ale qpować specjalnie :| hmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Heh jak nie załorzysz to sie nie przekonasz, załórz go mysle że styknie bo ten zalmanek ładnie chłodzi i skoro muwisz że na X850XT starczył aż nadto to przy X1900XTX równiez nie powinno byc problemu....aleee tak jak muwie załórz go i wtedy bedziesz wszystko wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

nom nie wiem, nie wiem....... karcie bedzie cieplo a zalman na 12V jest WYRAŹNIE słyszalny :( vf900cu chyba bedzie dobrym rozwiazaniem

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doswiadczeni innych (patrz XS) , mozna sie pokusic o twierdzenie ,ze oba chlodzenia sa do tej karty nieco za slabe . Tak jak zauwazono przy wiatraku na 12 V dodatkowo nie najcichsze . Jedyna poki co, sensowna alternatywa wydaje sie byc Accelero X2 - ciche, tanie i w miare wydajne.

 

Pozatym jest watek poswiecony kartom opartym na R580 i tam znalazlbys odpowiedz, a w razie koniecznosci mogl dopytac innych userow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No tak najlepiej by było kupić accelero ale twórca tematu pisze że zalman został mu po starej karcie i nie wiadomo czy będzie chciał kupowac nowe chłodzenie ale jeżeli będzie chciał to dobre jest accelero x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chlodzenie na 1900XT to tylko vf900cu ! + radiatory na pamiatki

wtedy to masz b.dobre i ciche chlodzenei GPU i nawiew na radiatory osadzone na kosciach BGA

w Accelero X2 jest tanszy ale do kitu jesli chodzi o chlodzenei pamiatek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chlodzenie na 1900XT to tylko vf900cu ! + radiatory na pamiatki

wtedy to masz b.dobre i ciche chlodzenei GPU i nawiew na radiatory osadzone na kosciach BGA

w Accelero X2 jest tanszy ale do kitu jesli chodzi o chlodzenei pamiatek :/

 

jednak vf700 za słabe trochę - w normalnej pracy styka ale w 3d - słabo :|. Kolejny "-" takiego potworka. 420W wydaje się za słaba jak na mojego konfiga :( co prawda stabilnie trzyma ale słabo - no nic w piątek pora na 620W chifunia :twisted2:

 

Ale powiem tyle że x1900xtx to masakra normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

pora na 620W chifunia

Nie no nie przesadzaj, jakiś tagan lub topower 480W wystarczy spokojnie

 

Ale powiem tyle że x1900xtx to masakra normalnie

To akurat nie ulega wątpliowsci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przesadzaj, jakiś tagan lub topower 480W wystarczy spokojnie

no tak tylko np chifu 500 a 620W to różnica dla mnie 40 zł - sprawnośc 620W jest >80% więc jest rewelacyjnie - a zmiana z 420W na 480W imho mija się z celem :| - chce dodac jeszcze 1gb ramu o zrobić raida 0+1 więc taka 480W dalej bedzie mało w końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Tak tylko w sumie lepszy Topower/Tagan 480W niż Chiftec/Delta :wink: 600W ale oczywiście nie muwie że Szefunciu jest zły :-P

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w sumie lepszy Topower/Tagan 480W niż Chiftec/Delta :wink: 600W ale oczywiście nie muwie że Szefunciu jest zły :-P

 

OT: Bez obrazy ale może warto do słownika zobaczyć? - muwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ENIGMA ile amper ma ten Chieftec 420W na lini 12v za niedługo będe kupował x1900xtx i nie wiem czy NeoTEC V4200 420W starczy

 

lokne jutro bo mi się nie chce wydzierać juz dzisiaj - ale schodzimy z tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak narazie zostanę przy vf700. Porobiłem dzisiaj testy i temp. spadła o 10* w idle/load więc nie jest źle. W load 55* nie przekracza gdzie na "suszarce" było ponad 65*. Przerobiłem wtyczkę więc karta dalej ma auto regulację i w 2D jej nie słychać. W 3D i tak nawala muza z gier więc szumek pomijam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, to ja miałem VF700-Cu i na 12V jak dal mnie jest zdecydowanie za głośny :|

To X18(9)00XT nie slyszales jak wejdzie na pelne obroty to boje sie ze mi komp odleci :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...