Skocz do zawartości
adamzi

Am2 + Zintegrowana Grafa Czy Obecny P4 2.4 I Karta Agp?

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co lepsze na 100%:

 

athlon 64 3000+ i zintegrowana grafa czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> radeon x1600pro do obecnego P4 2.4 s478?

 

bo jak patrze ze ta zintegrowana GF 6100 to byle co a mialbym ja sporo czasu, az drugiej strony pchac w nie przyszlosciowe agp :?

 

obecny procek sam w sobie chyba sobie bardzo dobrze poradzi z grami?

 

jaki przyrost mocy w grach wybierajac podane mozliwosci

ps. teraz mam radeon 9200

 

niech ktos mi udzieli w 100% uzasadnionej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo am2 jest przyszlosciowe

 

myslalem ze 512MB DDR2 GoodRam + athlon 64 3000+ + Gigabyte GA-M55plus-S3G

 

bo chyba brac karte agp teraz to malo przyszlosciowe?

 

edit:

 

a jeszcze z innej strony biorac zintegrowana pod s939 moglbym miec 3200+ i bym mial port pci e bo proca nie wczesniej bym nie wymienial jak za 2 lata, a przeciez chyba DDR2 533MHz wymiekaja przy DDR 400MHz nizsze timingi

 

teraz temat schodzi na kwestie czy napewno s939 lepsze od am2 i czy warto brac?

 

ps. za 2 lata to moze am2 byc niemodne i beda DDR3 :lol:

Edytowane przez adamzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM2 nie jest wcale przyszlosciowe, na dzien dzisiejszy ma slabsza wydajnosc od 939...

 

jak kolega podal wyzej: asrock, athlon 3200+/3500+ i galaxy gf 7300gt/7600gs

 

i bedziesz mial maszynke o wiele lepszej wydajnosci, pozniej wrzucisz sobie X2 i bedziesz na czasie (procki na 939/AM2 tanieja w tych samych dniach)

 

na sockecie 939 masz sprawdzone plyty glowne itp. wiec nie kupujesz nic w ciemno... na tym gigabycie AM2 nawet nie podkrecisz procka, zreszta te goodramy to tez crap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod s939 mysle nad zintegrowana grafa w Gigabyte GA-K8N51PVMT-9 bo ten asrock ma male wyposazenie

 

wezme ja i athlona 64 3200+, po za pare miesiecy jakis radeon x1600 xt

mam 768 MB ramu wiec bedzie ok

 

co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeon x1600xt jest slabszy od galaxy 7300gt, plyta gigabyte na s.939 jest tez slaba i o oc zapomnij... ascrock ma agp i pcie wiec mozesz sobie wrzucic na razie radeona 9200

 

chyba ze nie myslisz w ogole o kreceniu to plyta jest bez znaczenia

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznika nie mozna zwiekszac na tym athlonie... zreszta to i tak g*wna da bo liczy sie fsb, htt

 

co rozumiesz przez slabe wyposazenie? ten asrock ma wszysto co jest potrzebne... nastepnym mankamentem tego gigabyte jest to ze jest na micro ATX wiec elementy rozlozone na mobo sa dosyc kiepawo i wszystko bedzie sobie przeszkadzac

 

po drugie znajduje sie tam integra, ktora w jakim stopniu przyczynia sie do slabszego oc

 

po trzecie od dluzszego czasu gigabyte slynie z plyt biurowych, tzn. slabych

 

po xxx ta plyta gigabyte potrafi byc drozsza od tego asrocka o 70-100 zl przy czym nie jest lepsza, roznice w cenie mozna dolozyc do procka i zamiast 3200+ miec 3500+

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wyposazeniu asrock nie ma firewire, a krecil bym tylko fsb do 250

 

a lepszy jest odpowiednik msi: Microstar K8NGM2-FID nVidia GeForce 6150 lepszy jest?

 

ps. nie ma pod s939 zintegrowanej grafy na pkycie atx :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie ma... msi tez nie nalezy do wysokich lotow...

 

plyty, ktore sa godne uwagi (z tych lepszych firm) to dfi, epox, asus, abit reszta to krap pod dobra marka, chyba ze krecenie danej osoby nie bawi to mozna wybierac na podstawie wyposazenia

 

ja dalej sie przychylam do asrocka cena srednio 200 zl, gigabyte 300 zl wiec masz stowke w kieszeni na lepszego procka/grafe

 

wybor nalezy do Ciebie

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie tez zaczynam przekonywac firewire i tak nie bede uzywal dysk mam na ata wiec kiedy moge dolozyc na ten 1 slot sata2, ale mimo zalet asrock jakos niebardzo mi podchodzi

 

a ta zintegrowana grafa to chyba dno lepsza czy gorsza od radeona 9200, bo to wazne?

 

a dfi ma jakas plyte z zintegrowana grafa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co cie tak ciagnie do tych integr?? posiedzisz troche na radku, a pozniej kupisz 7300gt/7600gs (wydasz max 400-500 zl)

 

dfi nie ma

 

tu masz testy tej integry - slaba jak nic, do tego korzysta z pamieci i z tych 768 MB zrobilo by sie o 256 mniej

 

[http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/budujemy_media_center/Gigabyte_K8N51PVMT9.html]

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za 939. Jest sprawdzony, zwłaszcza Asrock Dual Sata2, to świetna płytka - AGP i PCI-E. AM2 jak na dzisiejszy dzień to jest według mnie kupno w ciemno. Nie ma za wiele testów płyt głównych ani procesorów. Czekać też się nie opłaci bo jak czekać to na Conroe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pierwsze podsumowanie, nie warto brac zintegrowanej grafiki?, po 2 firewire przydaje sie tylko gdy m sie duzy lan.

 

asrock ten jest tanszy i czy bez o/c proc jest stabilny?

 

asrock ma duza wade: nie posiada programu kontrolujacego temp i wentyle a gigabyte ma icon_sad2.gif

 

wiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od czego jest everest, speedfan, mbm etc. :) -> darmowe programy i dzialaja z wszystkimi mobo

 

jak ci zalezy juz tak na firewire to mozna go miec za 20-30 zl

 

tak po oc jak i bez oc jest stabilny

 

zapraszam rowniez do tematu o tym asrocku :) ma bardzo duzo stron co moze swiadczyc o wielkim zainteresowaniu tym mobo

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock ma duza wade: nie posiada programu kontrolujacego temp i wentyle a gigabyte ma icon_sad2.gif

Dam sobie glowe uciac, ze Everest ci odczyta temperature i predkosc obrotow :mur:. Imho jest jedna mozliwosc - only AsRock :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamzi

tu nie ma co patrzec na firme... ogolnie integry sa slabe i jesli firmy robia mobo z taka integra to z nastawieniem na prace biurowe

 

pierwszy lepszy sklep: [http://www.gral.pl/preview/VIA/KontrolerFireWireIEEE-1394PCIVIA_61.php] -> 45zl, lecz pewnie da sie wyrwac za 30 zl

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie potrzebne firewire to mozna taki kontroler, bo na razie, nie potrzebny

 

1 SATA2 tez wystarczy

 

a jesli te integry to biurowe i nie maja swojej pamieci to musza ladnie przycinac, pewnie gorzej od radeona 9200? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja nie wiem za bardzo, lecz jedno jest pewne, ze przez takie wynalazki plyta sie grzeje, a z reguly do najwydajniejszych one nie naleza

 

zreszta, czy integra od dzwieku bedzie lepsza od starego SB Live! ? nie

 

z reguly wszystko=nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku sie rozrosło a i tak na moje wyszło:) nic tylko brać z resztą masz 900zł to się zmieścisz z 7300gt na pokładzie więc w czym problem a jeszcze sprzedaż stare mobo i procka i masz jakieś 300-400zł nie wiem po ile takie intele chodą i nie chce mi się sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 3200+ BOX 409 zl

ASRock 939Dual-SATA2 220 zl

 

i teraz tak... zostaje 271 zl, sprzedajesz swoje czesci i kupujesz Galaxy 7300gt/7600gs no i do tego kostke ramu (lub 2x512 gdybys stary ram tez opchnal)

 

jesli cos zostanie to mozesz dolozyc do Athlona 64 3500+ BOX (jego cena to 459 zl)

 

mobo czesto mozna wyrwac tez taniej, ale z reguly jesli w sklepie to mobo jest po 200 zl to procek jest po 430 zl, a w dwoch roznych sklepach sie nie oplaca brac bo tylko sie bedzie bez sensu placic za przesylke

 

tutaj podam jeszcze link do testow galaxy 7300gt, ktory zobrazuje Ci wydajnosc na tle innych graf (x1600xt itp.)

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1306

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...