Skocz do zawartości
jonek_3

Cięcia Oferty Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podaje serwis TechReport.com AMD chce wycofac prcesory X2 z 1Mb pamieci cache na rdzen, czyli modele:

sAM2

4000+

4400+

4800+

s939

4400+

4800+

Czyli z procesorow z 1Mb cachu na rdzen zostaje tylko Fx62. Przezyja natomiast procesory z 512KB cachu :lol:

"DailyTech reports that Athlon 64 X2 4000+, 4400+, and 4800+ processors for Socket AM2 have been removed from the listings of a number of online retailers, leaving only X2 3800+, 4200+, 4600+, and 5000+ chips with 512KB of cache per core for the new socket."

Pozdro

Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idą na wojnę cenową, więc skupiają się na produkcji tańszych wersji proców. Mogą dzięki temu obniżyć cenę (choć nie wiem, o ile kosztuje wpakowanie dodatkowego 512kB), a na 1-megowych widać nie opłaca im się skupiać, bo i tak nie dają rady conroe (a koszt wyższy). Specjalizacja, specjalizacja...

 

 

EDIT:

MILANS, ubiegłeś mnie :)

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

AMD wydalo procki a64 i teraz mysli ze tym sie wbila narunek, mozliwe ze chodzi im o to ze obniza cene okolo 50zl a oni beda miali zysk, bo ludzi beda mysleli ze tez beda tak wydajne :D trochr pomieszałem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zamieszałeś, nie wiadomo o co chodzi :huh: :)

 

Ja osobiscie mam tylko nadzieję że x2 na 939 będą robić troche dłużej niż resztę procków na 939 i może też kiedyś się na takiego załapię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wydalo procki a64 i teraz mysli ze tym sie wbila narunek, mozliwe ze chodzi im o to ze obniza cene okolo 50zl a oni beda miali zysk, bo ludzi beda mysleli ze tez beda tak wydajne

eee ze co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna cenowa z intelem z jednej strony, a z drugiej to cos mi sie wydaje ze chca w ten sposob przy okazji podniesc atrakcyjnosc FXow dla entuzjastow bo tak kazdy mogl w miare latwo podkrecic i miec proca o podobnej wydajnosci jak najdrozsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to pamiec cache zajmuje w strukturze procesora duzo miejsca nawet do polowy powierzchni. Sa to w sumie miliony tranzystorow zajmujacych sporo miejsca, a co za tym idzie takze podnosza koszt wytworzenia pojedynczego procesora. Normalna jest wiec polityka AMD, zeby ograniczac jej ilosc. W zamian prowadzone sa prace zwiazane z jak najlepszym optymalizowaniem wykozystania tej ilosci pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wydalo procki a64 i teraz mysli ze tym sie wbila narunek, mozliwe ze chodzi im o to ze obniza cene okolo 50zl a oni beda miali zysk, bo ludzi beda mysleli ze tez beda tak wydajne :D trochr pomieszałem :blink:

50zł? Obnizenie z 1200zł na 600zł to jest dla Ciebie 50zł :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wreszcie dwa jajka od amd w ludzkim zasięgu :)

prędzej czy później musiało się wydarzyć, bardzo dobrze...

 

nie wiem czy czytaliście, że obniżki tyczą się tylko procków z 512/2x512 cache

1mb/2x1mb będą sprzedawane dalej w starych cenach (może lekko obniżone)

źródło: http://www.overclockers.com/tips00979/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...