Skocz do zawartości
Excray

Lenovo C3000 N100 - To Może Być Coś

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

Zdjęcia

 

Myslę, że to może zrobić furorę. W tej cenie mamy całkiem dobry procek, bardzo szybkie pamięci RAM, dysk 80GB, Bluetooth i czytnik linii papilarnych. A całość od Lenovo, czyli IBM. Słynna IBM-owska solidność.

 

Dane techniczne:

 

Wersja na Celeronie:

Procesor: Intel® Celeron® M M420 1.6GHz, 1MB Cache L2, FSB 533MHz

 

Pamięć RAM: 512MB DDR2 677 MHz max. 2GB, 1 slot wolny

 

Napęd: DVD ± R/RW Dual Layer

 

Dysk twardy: 80 GB 5400 rpm SATA

 

Matryca: 15.4" WXGA (1280x800) (zwykła matowa)

 

Karta video: Intel Media Accelerator 950 do 128 MB DDR

 

Karta dźwiękowa: Zgodna z SoundBlaster Pro

 

Bateria: Litowo-Jonowa (czas pracy nieznany, ale podobno ok 2h)

 

Typ wskaźnika: TouchPad

 

Wymiary i waga: 360x267x38 mm / 2.8

 

Oprogramowanie: MS Windows XP Home Edition PL

Adobe Acrobat Reader, PC Doctor, Intervideo WinDVD, ThinkVantage Access Connections, InterVideo WinDVD Creator, Google Toolbar, Softex OmniPass, ThinkVantage Rescue and Recovery, Lotus SmartSuite license, Lotus Notes Stand-alone Client licence, ThinkVantage System Update, Diskeeper Lite, Google Desktop, Lenovo Care, Norton Internet Security (90 days subscription) (OEM), Roxio DigitalMedia Basic Edition, Google Picasa 2

 

Gwarancja: 12 miesięcy

 

Inne:

# Komunikacja LAN 10/100

# Modem 55,6kbps

# Bluetooth

# WiFi

 

Porty

# wejścia / wyjścia IEEE 1394 FireWire

# VGA

# TV - Out

# PCMCIA 1x typ II

# USB 2.0 x4

 

Wbudowane

# czytniki pamięci SD - Secure Digital

# MS - Memory Stick

# MMC - Multimedia Memory Card

 

# Wbudowany czytnik linii papilarnych

 

Wejścia / wyjścia

# audio Line Out

# Wejście mikrofonowe

 

CENA: OKOłO 3250Zł BRUTTO

 

A co Wy o tym sądzicie?

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj IBMów. Sam mam IBMka i też na początku myślałem, że jest brzydki a teraz wiem, że jest to najładniejszy komputerek na świecie :-). Z komputerami jak z dziewczynami: ładna Cię szybko wystawi, brzydka będzie Ci wierna do końca życia, nawet mimo, że traktujesz ją jak szmatę :P

A co do solidności to się przekonamy, ale nie podejrzewam aby IBM sprzedawał byle śmiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... Po pierwsze, Lenovo to nie IBM! Po drugie, za cenę sporo niższą, mogę mieć sprzęt o takiej samej wydajności od Toshiby, Fujitsu, nawet od IBM (r50). Więc po co przepłacać?

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lenovo od dawna robil thinkpady dla IBMa, wiec pisanie ze IBMy to nie lenovo i n a odwrot nie jest do konca prawdziwe.

Ja bym taki odwazny w sadach nie byl(to nie acer :lol: ).

 

Kazdy szanujacy sie producent ma serie notkow z seri professional i consumer.Tak samo postapilo Lenovo.

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo nie robi laptopów dla IBM. Lenovo kupiło od IBM jego dział laptopów kilka lat temu i w umowie było zapisane, że przez 5 lat mogą za darmo korzystać z marki IBM. Już dawno IBM-m są chińskie(od ok. 3-5 lat już nie pamiętam)

Edytowane przez PIOTR128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem warto. Lapy Lenovo cieszą się niezłą opinią. Ale jakby to powiedzieć... Odbiegają nieco od standardów IBM'a. Mimo wszystko, również są to dobre notebooki.

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś cytować cały post?! W dodatku ze zdjęciem, co jest regulaminowo zabronione! :mur: :mur: :mur:

Twój sig mówi sam za siebie!!!

 

@narcyz- cena jest taka, bo to chyba nowość na rynku!?

Powracając do różnic Lenovo/IBM, to główną różnicą jest to, że Lenovo pakuje masę plastiku do swoich notków, aby je wzmocnić. W IBM'ie używa się do tego celu elementów metalowych. Nie raz już słyszałem, że ktoś opisuje swoje Lenovo - "czołg" ;).

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja miałem na myśli ogólnie ceny jakie dyktuje Lenovo, a nie tego jednego notka. Bo gdybym mógł być na 100% pewny że zapłacę za jakość i trwałość IBMa to bym prawdopodobnie kupił Lenovo 3000 N100, pomimo kiepskiej karciochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ;) Nie wiem czym Ciebie tak zdenerwowałem <_< No ale skoro już mnie obraziłeś to ok, nie będę się mścił ;)

 

W dalszym ciągu szukam linka do specyfikacji technicznej tego modelu.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Lenovo C100 CM380 jest praktycznie blizniaczy do tego z 1 post, brak tylko czytnika lini papilarnych i grafa to 900, a nie 950. Duza jest roznica w wydajnosci miedzy 900, a 950? Mam test grafik do lapow, ale tam brak tego nowego 950.

I jeszcze jedna wazna roznica Lenovo C100 CM380 ciagnie do 5h na baterii, na usenet ktos o tym pisal praca w word, lekko sciemniony ekran wylaczone wifi i 5h pociagnal, przy normalnej pracy prawie 4h idzie z wifi.

Jak dla mnie wazna jest bateria czytnik lini papilarnych zbedny. Dla tego prawdopodobnie na koniec miesiaca kupie ten wlasnie model, szczegolnie, ze jego cena to 2800zl, a ma wszystko co mi potrzebne (dysk 80GB, 512ram, wifi, czytnik kart i dlugi czas pracy na baterii i dobra cene)

C100

w Innym sklepie znacznie taniej mozna kupic (2800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.karen.pl/KatItem.asp?id=23&KatItemCId=3896

 

Zresztą od nich zerżnąłem opis :P

Tak tak wiem, chodziło mi tylko o dokładną specyfikację techniczą. Chciałem sprawdzić jakiego rodzaju chipset został tu zastosowany.

 

Według "manuala" stosuje się dwa rodzaje chipsetów (Intel 945GM lub 945PM), obydwa jednak obsługują obydwa typy procesorów a w zasadzie to nie wiele się od siebie różnią.

 

http://indigo.intel.com/compare_cpu/showch...7&culture=en-US

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest 945gm bo ma zintegrowana grafe. chipsety 945PM stosuje sie gdy grafa jest "odzielna"(lepsza)

 

Faktycznie, masz rację. Zastanawia mnie wydajność układu graficznego. Ciekawe czy sytuacja się powtórzy i czy 950 będzie dwukrotnie wydajniesza od 900 tak jak to miało miejsce w stosunku do Extreme Graphics 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCEAN: Proponuję się wybrć np do MediaM i zobaczyć jak wygląda C100 i N100 a wtedy pisać bzdury o różnicach jakie wywnioskowałeś ze specyfikacji.

 

Jak pomyślisz to może sam zbędny czytnik linni papilarnych uświadomi Ci dla kogo skierowany jest N100. Jeżeli jeszcze na to nie wpadniesz to pomyśl nad przedziałem cenowym seri C100 a N100.

 

Na koniec obejrzyj co jak wygląda nawet z daleka i wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Lenovo C100 CM380 jest praktycznie blizniaczy do tego z 1 post, brak tylko czytnika lini papilarnych i grafa to 900, a nie 950. Duza jest roznica w wydajnosci miedzy 900, a 950? Mam test grafik do lapow, ale tam brak tego nowego 950.

I jeszcze jedna wazna roznica Lenovo C100 CM380 ciagnie do 5h na baterii, na usenet ktos o tym pisal praca w word, lekko sciemniony ekran wylaczone wifi i 5h pociagnal, przy normalnej pracy prawie 4h idzie z wifi.

Jak dla mnie wazna jest bateria czytnik lini papilarnych zbedny. Dla tego prawdopodobnie na koniec miesiaca kupie ten wlasnie model, szczegolnie, ze jego cena to 2800zl, a ma wszystko co mi potrzebne (dysk 80GB, 512ram, wifi, czytnik kart i dlugi czas pracy na baterii i dobra cene)

C100

w Innym sklepie znacznie taniej mozna kupic (2800).

C100 ma dodatkowo znacznie słabszą matrycę - 1024/768 15.0

 

Trochę mnie wystraszyliście z tą jakością Lenovo. Mam nadzieje, że nie będzie aż tak źle.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że to może zrobić furorę. W tej cenie mamy całkiem dobry procek, bardzo szybkie pamięci RAM, dysk 80GB, Bluetooth i czytnik linii papilarnych. A całość od Lenovo, czyli IBM. Słynna IBM-owska solidność.

myślę jednak, że z tą słynną IBM-owską solidnością, to w przypadku tego notka możesz się zawieść, a do jakości serii ThinkPad jednak trochę jej brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C100 ma dodatkowo znacznie słabszą matrycę - 1024/768 15.0

 

Trochę mnie wystraszyliście z tą jakością Lenovo. Mam nadzieje, że nie będzie aż tak źle.

Pierwsza rzecz, która na pewno Cię ucieszy, to śliczna lakierowana obudowa, która podobno rysuje się jak głupia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopaki ...:)

 

Nie przesadzajcie...

 

N100 naprawdę godny jest uwagi - na pewno lepszy od ACER'a

To o czym piszecie np srebna obudowa pokrywy to wszystko prawda.

Wygląda bardzo solidnie, ma bardzo przemyślane ułożenie portów i bogate wyposażenie!!!

 

Jest inny niż wszystkie, może nawet niepowtarzalny:)

 

Pomarańczowe wstawki w brązowym plastiku wykonanym albo z masy wulkanicznej lub w przypadku Chińczyków możliwe jest jego pochodzenie z TOI-TOI czytaj g...a :)

 

A poważnie: w necie dostępne są już jego anglojęzyczne testy. Jak każdy w granicach 3000 ma swoje plusy i minusy - ogólnie jest dobrze (testowany, który czytałem był trochę droższy :) )

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz rację. Zastanawia mnie wydajność układu graficznego. Ciekawe czy sytuacja się powtórzy i czy 950 będzie dwukrotnie wydajniesza od 900 tak jak to miało miejsce w stosunku do Extreme Graphics 2.

 

950 jest na poziomie x200 (moze ciut slabsze 950)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C100 ma dodatkowo znacznie słabszą matrycę - 1024/768 15.0

Pod jakim wzgledem gorsza? Pytam powaznie. jesli chodzi o rozdzielczosc, akurat dla mnie to zaleta. Jesli natomiast ma kiepskie podswietlanie, kolory itp. to juz gorsza sprawa.

Interesuje mnie tez porownanie wykonania obudowy tych dwoch modeli. Czy sa roznice w uzytych materialach?

 

OCEAN: Proponuję się wybrć np do MediaM i zobaczyć jak wygląda C100 i N100 a wtedy pisać bzdury o różnicach jakie wywnioskowałeś ze specyfikacji.

 

Jak pomyślisz to może sam zbędny czytnik linni papilarnych uświadomi Ci dla kogo skierowany jest N100. Jeżeli jeszcze na to nie wpadniesz to pomyśl nad przedziałem cenowym seri C100 a N100.

 

Na koniec obejrzyj co jak wygląda nawet z daleka i wszystko będzie jasne.

 

Co wnosi ten post? To, ze kompletny brak kultury wypowiedzi w nim pokazales to jest pewne, to, ze nie potrafisz normalnie przedstawic swoich argumentow to rowniez jest widoczne.

Byc moze masz racje, nie wiem, nie bede szedl do sklepu "dla idiotow" poniewaz mam 80km do niego. Czytnik lini papilarnych jako przyklad wyszego segmentu produktu, przy tak slabej baterii jest malo przekonywujacy. Gdyby twoja wypowiedz byla normalna, bez insynuacji, bez dozy chamstwa i agresji, mozna by wziac pod uwage dane argumenty. Jadnak przywyklem do rozmow z ludzmi kulturalnymi i inteligentnymi, zatem tobie juz dziekuje.

 

Z przyjemnoscia natomiast wyslucha argumentow innych uzytkownikow.

 

950 jest na poziomie x200 (moze ciut slabsze 950)

Wedlug tego testu x200 jest szybszy o ~12% od Intel 915GM. Masz moze podobne zestawienie z 950?

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzalem Cię obrazić tylko w dobitny sposób uchronic przed dużym błędem według mnie.

 

Dla mnie różnica w wykonaniu jest taka jak miedzy Acer;em zwykłym a ferrari czyli spora.

 

C100 nie kupiłbym za 1000

 

Ja też dziękuję Tobie za uwagę - zrobisz jak zechcesz - jak widzisz ja już mam laptopa

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug tego testu x200 jest szybszy o ~12% od Intel 915GM. Masz moze podobne zestawienie z 950?

 

juz byla mowa,ze to zestawienie wynikow na tej stronie jest bardzo dziwne i czesto mija sie z faktami... dlatego w innych watkach odrzucano je...

 

 

"The X200M is the best integrated graphics card in terms of performance today, much faster than the Intel GMA900/950."

 

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=39568

 

Part #1: Integrated Graphics Processors

 

In order of performance:

Intel Extreme Graphics

SiS Integrated Graphics

Intel Extreme Graphics 2

Intel GMA900

Intel GMA950

ATI Radeon Xpress 200M

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak intel nigdy niesłynal z kart graficznych to tylko tylko ma wzasadzie wyśiwetlić podstawowe animacje konfortowo na nim pracowac koniec i kropka a ze pojawiaja sie amatorzy gierocowania na takim sprzecichu to juz inna bajka. Zaraz ktoś napisze ze sie myle i on jest szczesliwy ze gra w diablo. Opamietajcie sie!!!! Ciekawe czy ten celek jest modowalny z szyny 533 na 677, to moze sprawic ze bedzie niezła bryczka z niego, przy tak dobrej baterii. Ale podkręcanie i tak pozostaje w fazie szpanu bo nic to specjalnie nie wniesie do pracy na nim

Edytowane przez mouseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...