Skocz do zawartości
Grimlock

Pi....... Lato - Chieftec Hpc-360-202 - Przegrzał Się I Zdechł

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek powinien być już u mnie.

Jak dotrze przetestuję go na sprzęcie w pracy, pomierze miernikiem napięcia i zobaczę co fachmani w środku wymienili :)

 

Ale po takiej akcji nie będę z niego korzystał - nawet po naprawie jest ryzyko, że coś może paść, szkoda mi reszty kompa. Zamówiłem we wtorek Topowera TOP400P5 U12 OEM u Zenfista :wink: Ten powinien dłużej pociągnąć :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO - Jasne, tak jak piszczace HK. :D Sa tak rewelacyjne ze ten topic to gosciu z nudow zalozyl. LOL Ah, te Twoje madrosci.

 

Grimlock - jasne ze czytalem, co to zmienia? Myslisz ze user ktory nie ma pojecia o sprzecie tylko widzi napis "Chieftek" bedzie pytal z jakiej to niby fabryki? Badz realista... Chiefteck sa pogorszl na potge - jest po prostu slaby.

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tak jak piszczace HK. :D Sa tak rewelacyjne ze ten topic to gosciu z nudow zalozyl. LOL Ah, te Twoje madrosci.

?? dobrzde sie czujesz?

 

znajdz mi tu gdzieś wzmianke o chiefach od delty??

 

chcesz trolić to sorry ale zaraz pójdzie raporcik bo to nie onet..

chyba pomyliłeś fora :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo... Mamy grupe aktywnych fanbojow - uzywajcie co chcecie, ja crapow nie kupuje i nie polecam. I tyle.

 

Jedni jezdza Skoda inni BMW. Bywa.

 

EOT

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, ale mamy mordercze lato, nawet Enermax'owi się oberwało :-|

 

Dziś dotarła do mnie nowa zasiłka Topower 400W. Nauczony wpadką z Chieftec'iem wyłączam go całkowicie przyciskiem :wink:

Za to w Koszalinie walczą z moją poprzednią zasiłką. W przyszłym tygodniu pewnie będzie gotowy.

 

Z drugiej strony, kiedyś jak jeszcze nie miałem klimy w serwerowni przy 25C padł switch Cisco za jakieś kosmiczne pieniądze. Zresztą routery Cisco też potrafią nieźle się nagrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup -> jeden dysk na sata mi znikał pod windą.Napiec nie sprawdzałem miernikiem, wiec nie ma sensu podawac tego co pokazywał soft. Przez miesiac szukałem, co to mogło sie stać, a tu yeb, taki kwiatek :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój Chieftec jak narazie daje rade ;) Tylko ostatnio jak troche grałem podczas tych upałów okrutnych, to po wyjsciu z gry i włączeniu USDM (programik monitorujący napięcia/obroty dołaczany do mobo), patrze na wskazania rpm zasilacza a tu skacze sobie z 1450 na 1950! Tak sobie skakało jeszcze jakoś 1min po wyjsciu z gry, potem normalnie...dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej, zasilacze sa konstruowane do pracy przez caly rok a nie tylko w zime, jesien i wiosne... Jak dla mnie to nie zbiego okolicznosci tylko okazja do wypowiedzenia sie w temacie ktory powstal akurat teraz, bo zasilki padaja caly rok.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie zaprzeczysz ze wyzsza temperatura raczej nie wplywa pozytywnie na zasilacz. Jelsi taka roznica jakos wplywa to tylko na minus.

Mozliwe ze w przypadku tego chiefteca to temp wyzsza latem poprostu byla iskra zapalna, a zasilka juz wczesniej miala dosc ale jakos sobie dawala rade jak bylo chlodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej jak chłodniej ale nie przesadzajmy, temp. otoczenia na poziomie 30 stopni to jescze nie jest jakis hardkor, skoro padł przy normalnej letniej temp to znaczy że od dłuższego czasu był na wykończeniu (pewnie przez te strasznie nieskie zimowe temperatury :lol:)...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w takim zasilaczu też ma się co starzeć , np. kondensatory :>

Żartujesz!! :lol: (toś nowość powiedział, a pozatym w tym topicu chyba kilka razy było, a pozatym kondensator sie nie zastarzej przez 2 dni od wyzszej temp)

 

Edit:

Pozatym jesli zasilacz jest na wykonczeniu to i tak by padl czy to lato czy zima, tylko ze pare dni wiecej by mu to zajelo...

 

No i pozatym kondensatory elektrolityczne mają tolerancje temperatur do 90-110 st.C a nawet w lato trudno takie temp wewnątzr PSU osiągnąć, starzenie się kondów to nie jest proces zachodzący w kilka dni upałów...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh i ja sadze ze mniej optymalne temp sa niekorzystne co powodowac moze takie koleje rzeczy.. wybuch i smrodek ;) Choc tyczy sie to raczej zasilaczy ktore juz troche przeszły..w pewnym sensie jest to dobiciem ich ;)

 

ps. Chieftec 360W ATX-1136H .. od delty? Nie widac by to było HPC ;) mam się przejmowac? Działa juz troche czasu i daje rade poki co ;) Ale mzoe sie spreze i wymienie.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kondensatorami jest tak ze jak sz z 10 lat nie uzywane to elektrolit paruje i sa do d...

Jest troszke inaczej niż mówisz... kondenstaory elektrolityczne gdy są składowane i nie podłączone do źródła napięcia stałego nie wysychaja, nic tam w nich nie paruje, ale uszkodzeniu wtedy ulega warstwa tlenku na powierzchni okładek która pełni rolę dielektryka w takim kondensatorze, co powoduję że taki kond ma później zupełne inną charakterystyke niż znamionowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pozatym kondensatory elektrolityczne mają tolerancje temperatur do 90-110 st.C a nawet w lato trudno takie temp wewnątzr PSU osiągnąć, starzenie się kondów to nie jest proces zachodzący w kilka dni upałów...

No tak, ale moja wyłączona zasiłka miała co najmniej 80C. Znam dobrze temp swojej chłodzonej pasywnie Quadro, której temp zawsze mierzyłem Hardcano 12 i wynosiła 73-75 podczas 3DM2003. Palce na radiatorze mogłem utrzymać max 2-3 sekundy. Dla mnie temp parzenia gdy wogóle nie mogę czegoś dotknąć to 95-100C.

Na obudowie Chiefteca nie mogłem nawet 2 sek.

 

Nigdy tak bardzo się nie nagrzewała. Owszem wiek zasiłki miał wpływ na starzenie kondziołków nie przeczę. Ale podczas upałów w środku nastąpił bardzo wysoki wzrost temp. Znam bardzo dobrze Chiefteci i widzę od razu, że coś jest nie tak. A im wyższa temp tym większe parowanie elektrolitu.

 

Kondziołki, kondziołkami, ale jak wytłumaczysz spalenie się PFC i zczernioną płytkę pod trafo i wokół innych elementów :?:

 

Po prostu wieczorem włączyłem zbyt nagrzaną zasilkę, nie wytrzymała i kilka podzespołów się spaliło.

Gdyby było chłodniej, temp PSU byłaby niższa i nic by się nie stało, ewentualnie przez wyschnięte kondziołki mogłyby skakać napięcia. Od momentu zakupu tego Chieftec'a nigdy nie miałem problemów z napięciami, nieoczekiwanymi restartami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...