Skocz do zawartości
peter.a

Chłodnice

Rekomendowane odpowiedzi

cena tez nie jest taka straszna 1x120 mozna na allegro wyrwac za 70-80zl w porownaniu do kadeta ktorego na allegro sprzedajapo ok 70 zl nie wiem co kiszonkowi przeszkadza w chlodnicy dedykowanej jak ktos ma kaske to pewnie ze woli kupic dedyka niz bawic sie w szroty kazdy ma to na co go stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

l nie wiem co kiszonkowi przeszkadza w chlodnicy dedykowanej jak ktos ma kaske to pewnie ze woli kupic dedyka niz bawic sie w szroty kazdy ma to na co go stac.

:) :) :)

 

Kazdy woli cos innego, ja teraz tez bede sie przesiadał na cos dedykowanego, nie chodzi o wydajnosc, tylko o wygode montazu w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)

 

Kazdy woli cos innego, ja teraz tez bede sie przesiadał na cos dedykowanego, nie chodzi o wydajnosc, tylko o wygode montazu w budzie.

Dokładnie i w tym tkwi cała sprawa. Ja tylko dlatego zmieniam chłodniczke (poza tym ze fiat troche za duzo miejsca w budzie zajmował)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony inni wolą pomęczyć się, żeby wetknąć do budy coś, co znaleźli na szrocie, przerobili i wychuchali.

Można do tego różnie podchodzić. Jak ktoś jest skrajnym minimalistą to wystarczy mu przecież zestaw z CPC... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

A w PC Format nowym jest artykówł "obalający mit , ze chłodzenie wodne kosztuje majątek [...] zestawy dobrej polskiej firmy za ok 120zł." heh... Zestaw db ... ocenili super ... W następnym bąda instalowac 3 bloki ... Musze i m wysłąć adres naszego forum bo chyba nie widzieli prawdziwego chłodzenie ...

 

Żeby nie było OT to dodam , że teraz nie mam sensu sie bawić w kadety bo jak sie go odpicuje to jest w cenie freezera lub bipa ... no można sie bawic w szroty ale z większymi nagrzewkami , typu STAR naprzykład ...

Edytowane przez lukas_gab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

kiedys z kolegą mielismy pomysł zeby zrobic dłuuugą chłodnice, na 3x120 samemu, ale nie wypaliło.

W niektórych autach nagrzewnice i chłodnice mają takie same finy i kanały. Chcielismy kupic z dwie nagrzewnice od takiego typu samochodu i chłodnice i wymienic kanały z lemelami czy tam finami. Wtedy mogłeby byc dłuuga, nawet 4x120 :D Ale za duzo roboty i cięzko było dostac chłodnice w dobrym stanie na szrocie i do tego pasującą nagrzewnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, jak już się męczyć to chociaż z sensem :) Jeśli na chłodnice nie da sie zamontować dwóch 120 to nie ma po co się na coś takiego porywać. No chyba że ktoś chce chłodzić tylko proca...

A tak przy okazji jakie wymiary ma nagrzewnica od stara??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście już od jakiegoś czasu pracuję nad chłodnicą, która będzie się składała z dwóch fiatowskich nagrzewnic. Gdyby nie fakt, że nagrzewnice miałem za free, bo znalazłem w „pokrzywach” i to że lubię sobie coś od czasu do czasu pogrzebać w warsztacie oraz lektura tego forum a w szczególności prace mechl!n’a to bym się tego nie podejmował. Tym bardziej że z braku czasu prace bardzo się odwlekają w czasie a przez brak doświadczenia robię wszystko bardzo powoli, także powoli dochodzę do wniosku czy ma sens, ta moja praca jak procesory (conroe) są coraz chłodniejsze. Jednak zabawa jest przednia i to jest najważniejsze :lol2:

Na razie jestem na takim etapie: BiFiat 4x12

post-125281-1151001425_thumb.jpg

Edytowane przez bellon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Nice ... tylko ,że bym to połaczył na wzdłuz , żeby powstała jedna długa a nie szeroka , chyba , że chcesz dac to na bok budy na pass .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zaczalem reanimowac mojego "zuka" :) jakis czas temu rozpieprzylem ta nagrzewnice bo chcialem ja wyczyscic no i nie zdolalem jej poskladac z racji tego ze nie mialem palnika :) zbiorniki sa wyprute zywcem, zostaly same kanaly polutowane z finami, mam zamiar dorobic do tego zbiorniki z pleksy :D dzisiaj wyrownalem brzegi kanalow i rozrysowalem na pleksie otwory (do wyfrezowania) na kanaly. zobaczymy co z tego wyjdzie :D Jak "otworzylem" ta nagrzewnice pare miesiecy temu to malo nie zemdlalem jak zobaczylem co bylo w srodku.

-------------------

jak naprawie ta nagrzewke czyli dorobie zbiorniki z pleksy to prawdopodobnie beda chcial ja sprzedac

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zaczalem reanimowac mojego "zuka" :) jakis czas temu rozpieprzylem ta nagrzewnice bo chcialem ja wyczyscic no i nie zdolalem jej poskladac z racji tego ze nie mialem palnika :) zbiorniki sa wyprute zywcem, zostaly same kanaly polutowane z finami, mam zamiar dorobic do tego zbiorniki z pleksy :D dzisiaj wyrownalem brzegi kanalow i rozrysowalem na pleksie otwory (do wyfrezowania) na kanaly. zobaczymy co z tego wyjdzie :D Jak "otworzylem" ta nagrzewnice pare miesiecy temu to malo nie zemdlalem jak zobaczylem co bylo w srodku.

-------------------

jak naprawie ta nagrzewke czyli dorobie zbiorniki z pleksy to prawdopodobnie beda chcial ja sprzedac

 

Ile byś chciał? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... to zalez jak ladnie mi to wyjdzie :D Jak jak odwale fuszerke to nie wiem czy w ogole jakies foty pokaze :D zeby sobie obciachu nie narobic. Ale przyloze sie. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Ale jakby co to pamiętaj o mnie. :wink:

 

ps. Jakie ma wymiary ta nagrzewnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu i zapytam czy któraś z tych nagrzewnic będzie dobra na 3 bloki i 2x120 lub 3x120? Szukam tanio jak najbardziej wydajnej nagrzewnicy do nowego wc. Zależy mi też na tym aby nie korodowała.

http://www.allegro.pl/item111070994_nagrze...elta_dedra.html

http://www.allegro.pl/item111236567_citroe..._stan_bdb_.html

http://www.allegro.pl/item112088111_nagrze...nada_nowa_.html

http://www.allegro.pl/item111498647_nowa_n...00_audi_a6.html

 

A może inna jakaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...