Skocz do zawartości
B4ko

Asrock K7vt4apro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po odpaleniu płyty nic sie nie dzieje, tylko słysze TRZY piknięcia, przerwa na jakies kilkanaście sekund i znów TRZY piknięcia.

 

POMOCY, bardzo prosze o szybką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

clear cmos chyba nic nie da ;]

 

te 3 pikniecia mowia ze ram na plycie jest zle zainstalowany lub go nie ma... sam przez to przechodzilem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ta płyte i zamieniłem ją, przełozyłem wszystkie stare konponenty, grafe, proca, itp.

To co wtedy może być uszkodzone?

 

PS Robiłem clear CMOS-a, i nic nie dało, na dodatek te piny sa w ciezko dostepnym miejscu miedzy PCI ;]

Edytowane przez B4ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc: Athlon XP 2400+

RAM: HYNIX D43 256 MB DDR sztuk x2

GRAF: GF 2 mx 64mb 64 bit

zasilacz: jakas ropla o ile sie nie myle 300 W (dokładnie sie nie oriętuje, bo to komp kumpla)

Edytowane przez B4ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz mam nastepujący problem, płyta niechce wykryc dyskow, wyskakuje komunikat zamiast pozycji z dyskiem gdzie pisze by wcisnąć F4, by anulować szukanie dysku, ale nic nie daje jak wciskam F4 wszystko STOI, na nic nie reaguje pc.

Dysk napewno działa bo miałem go podłaczone w innym kompie.

Myslę, ze będzie to wina biosu, jaki polecicie bios na tą płyte i jak go zflashowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taśma sprawna? dysk ATA czy SATA?

 

Biosów do tej płyty raczej modyfikowanych nie znajdziesz, ale jest kilka oryginalnych na stronie asrocka, wraz z instrukcją instalacji. Poszukaj :)

 

BTW - Jak rozwiązałeś poprzedni problem? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była wina ramu, włozyłem inny i komp wstał.

Wszystko chodziło tylko jak ładowął sie system to byskakiwał bluescrean, na dysku były wazne dane do odzyskania, wiec nie formatowalem tylko wziolem dysk do innego kompa i skopiowałem co trzeba było.

Jak włozyłem dysk(ATA) spowrotem by go spokojnie zformatować, to pojawił sie ten problem który opisałem wyzej.

 

EDIT: jaki bios polecacie na ta płytke?, narazie sciagnolem najnowszy 1.70

Edytowane przez B4ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a idzie na tej płycie usyskac w jakis sposob FSB100??, moze jakis program, którym bym mogł to zrobic z pod windowsa??, probowałem zmiane biosu, ale niechce odpalic mi biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, restart biosa nic nie daje, bo robi resa ale na 133

A kto tu mówi o resttarcie? Masz na płycie gł. zworki od ustawienia fsb, możesz ustawić 100,133,166,200. Zobacz opis w instrukcji i ustawiaj, chcociaż z tego co pamiętam, to obok samych pinów była tabelka z rozpiską co i jak ustawić. A spod windowsa możesz spróbować Clockenem, albo Cpucool.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'ustawi sie na tej plycie 400 ;] na laminacie jest to opisane ;P

 

tylko ze u jednych dziala a u drugich nie :( wszystko moze zalezec od proca, pamieci, i oczywiscie szczescia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie oczywiste rzeczy to ja wiem, ze mozna zworakami ustawic fsb, ale to równiez nie pomaga, bo to tylko zmienai czestotliwośc proca, ale ramu niechce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wersja PRO tej płyty, jest na kt400 czy kt600? (gdzieś słyszałem, że są 2 wersje tej płyty, na kt400 i na kt600).

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'ustawi sie na tej plycie 400 ;] na laminacie jest to opisane ;P

 

tylko ze u jednych dziala a u drugich nie :( wszystko moze zalezec od proca, pamieci, i oczywiscie szczescia ;)

rzeczywiście masz racje, na płycie mam napisane jak ustawić 400, tyle że chyba dzielnik nie przeskoczy na wyższy (u mnie z1/5 na 1/6) i tu jest lipa

 

 

 

co do chipsetow to na tej płycie to czy to jest k600 czy k400a to wychodzi na jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock jeszcze do niedawna tłukł te płyty, a chipów kt400a już nie ma więc ładowali kt600. Jest duza szansa na kt600 pod radiatorem i szynę 200mhz z właściwymi dzielnikami AGP i PCI. Jeśli jest to kt400a to dla bezpieczeństwa nie polecam szyny 200mhz max to 177-180 mhz. Chyba, że ktoś lubi ryzyko wysypania dysku. Nie zawsze kończy się to utrata całego dysku czasem giną tylko dane;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Sam miałem mobo na kt400 i posiada on dzielnik 1/6. Ofkoz jeśli ustawi sie FSB 200. Polecam pobawić się clockgenem, i jeśli to możliwe to sprawdzić czy przy fsb 200 wskakuje dzielonik 1/6.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...