Skocz do zawartości
mbank

Temperaturka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko dotyczące temperatury w Acerze Apire 3024 (3023). Chodzi o to, że o starcie systemu mam na procku 52stopnie. NGC pokazuje tyle już po 1,5 minuty. Dysk ma 36stopnie. Problem w tym, że podczas normalnej pracy mam 56 – 60 stopni na procku i na dysku. Oczywiście przez to wiatrak chodzi cały czas.

 

 

Zastanawiam się, czy zaraz po starcie powinna być taka temp. Kompa kupiłem tydzień temu, może pasta jest do wymiany?

 

Co oznacza temperatura przy procku w nawiasach? Ja mam 52(46) i nie wiem co oznacza to 46.

 

Dla przeciwników Acera dodam, że jak narazie jestem BARDZO ZADOWOLONY z zakupu!!

 

P.S. Mam Semprona z rdzeniem ROMA, czyli napięciem od 1.075V (choć cpid pokazuje 0.975V) + SEE3.

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie spróbować wymienić pastę na lepszą. Tylko uważaj na gwarancję.

 

 

BTW To fajnie, że jesteś zadowolony. W końcu masz fajny komputer który Ci się ani nie przegrzewa ani nic. Przecież w końcu to nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja mam tak samo. po starcie systemu temp procka idzie do gory az do ok 52st. dysk poczatkowo 45 idzie do gory. teraz po 5 godzinach mam 58 st, ale czasem dochodzi nawet do 60. Nie przejmuj sie az tak bardzo. Przed upalami nie bylo az tak cieplo w komputerku. procek wahal sie miedzy 55 a 48 a dyk max 55st. Nie wiem czy zmiana pasty cos da. Wydaje mi sie ze nie. Mozesz co najwyzej sprobowac podstawki. Ja nie gram wiec nie przejmuje sie bo te temperatury nie przeszkadzaja mi wcale. Ale jak brat wlaczyl jakas gre to temperatura mocno skoczyla. Procek doszedl do 80st, grafika do 90, a dysk do 63. Te temperatry juz chyba sa niepokojące i nadaja sie do zbicia przez np podstawke.

pozdro

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby się przegrzewał to by się zawieszał.

Z tą pastą to sam nie chce tego robić bo boję się o gwarancję. Zastanawiam się czy Sempron tak już ma czy tylko mój egzemplarz tak ma.

A jestem zadowolony bo mam szybki, wydajny komputer zarąbiecie wyposażony z X700, 1Gb RAMu, TFT 15,4 WXGA za kwotę grubo poniżej 4000zł. Można za to przeżyć większe temperaturki w gorętsze dni...

 

 

tomcio_wroc , bardziej chodzi mi tu o słyszalność wiatraka, temperaturę wnętrza mam gdzieś, niech się pieczę, mam 2 lata GW ;)

Edytowane przez mbank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze ACER tylko ladnie wygląda na papierze, powiem szczerze ze przy zakupie wachalem sie miedzy tym acerkiem a aktualnie moim hpkiem i wybór był jak najbardziej odpowiedni. Zycze jak najmniej problemow z acerkiem. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to gorzej wyglądał na papierze, bo było tam napisane, że bateria styka na 1,5h, a można pośmigać ponad 3 i było napisane że ma rok GW :D

No powtarzam, że jestem zadowolony, a to nie problem, chcę wiedzieć tylko czy tak ma być. Po drugie to prosze o zaprzestanie porównania firm w tym temacie, on dotyczy konkretnego mdelu. Jakbym chciał inny to bym wcześniej zakupił inną firmę. Ja też się zastanawiałem i też uważam że wybór był jak najbardziej trafny :) Acer mi się jak na razie (podkreślam jak na razie) podoba. Za dużo oczytałem się komentarzy osób które nie maiły kompa w rekach. Niech lepiej komentują swój sprzęt a nie innych firm.

I dziękuję za życzenia :)

Edytowane przez mbank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ci przypadek z ta bateria musze przyznac ze wyglądało to tragicznie te 1,5 godziny a ty sprostowałes to. Szczerze to byłem ukierunkowany z ta bateria po przez inny model acera(a dokładnie moj sprzet służbowy) który trzyma te bidne 50min:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, piszą głupoty z baterią (np. komputronik). Mi podczas pracy na wifi, gdzie cały czas ściągałem coś i podświetlenie miałem prawie na maksa wytrzymał bliko 3h. Przy zmianie podświetlenia i wyłączeniu wifi, albo przynajmniej ograniczeniu się do oglądania samych www to starczyła by pewnie na 3,5h, muszę to kiedyś sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, piszą głupoty z baterią (np. komputronik). Mi podczas pracy na wifi, gdzie cały czas ściągałem coś i podświetlenie miałem prawie na maksa wytrzymał bliko 3h. Przy zmianie podświetlenia i wyłączeniu wifi, albo przynajmniej ograniczeniu się do oglądania samych www to starczyła by pewnie na 3,5h, muszę to kiedyś sprawdzić.

nie no proszę Cię, wifi i matryca prawie na maks i pracowałeś 3h na baterii? takie rzeczy to sobie wypisuj, ale nie na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, He sorry, jednak sprawdziłem co z tą matrycą. Niezauwazłyłem, że automatycznie się trochę ściemnia przy przejściu na baterię. Było tak, że miałem matryce prawie na ful i wyszedłem sobie z laptopem tam gdzie jest hotspot. Włączyłem i nie zauważyłem, że sama się ściemnia na baterii. To pewnie przez NHC, bo normalnie chyba tego nie ma.

Tak czy inaczej na wifi blisko 3h wytrzymał, tyle że z przyciemnioną matrycą, mój błąd.

Ale nawet przyciemniona jest i tak dużo jaśniejsza niz mój stary monitor, dlatego ten takie błędne wyczucie ;)

 

Wie ktoś co oznacza te liczba w nawiasie w NHC (przy tem. proca)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NHC czyli miałem na myśli Notebook Hardware Control :)

Na 100% jest to grafa? Bo w programie od grafy nie było podanej temperatury, myślałem, że grafa jest nie monitorowana.

 

Ale znów są chyba 3 czujki: proc, hdd i..? Może faktycznie jest to grafa...

 

NHC czyli miałem na myśli Notebook Hardware Control :)

Na 100% jest to grafa? Bo w programie od grafy nie było podanej temperatury, myślałem, że grafa jest nie monitorowana.

 

Ale znów są chyba 3 czujki: proc, hdd i..? Może faktycznie jest to grafa...

 

Choć może też być to chipset, ładnie to wytłumaczyłeś: NortH Controller - NHC :D

 

NHC czyli miałem na myśli Notebook Hardware Control :)

Na 100% jest to grafa? Bo w programie od grafy nie było podanej temperatury, myślałem, że grafa jest nie monitorowana.

 

Ale znów są chyba 3 czujki: proc, hdd i..? Może faktycznie jest to grafa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, piszą głupoty z baterią (np. komputronik). Mi podczas pracy na wifi, gdzie cały czas ściągałem coś i podświetlenie miałem prawie na maksa wytrzymał bliko 3h. Przy zmianie podświetlenia i wyłączeniu wifi, albo przynajmniej ograniczeniu się do oglądania samych www to starczyła by pewnie na 3,5h, muszę to kiedyś sprawdzić.

stary 3,5 godziny to na sciemnionej na maxa martycy :) wylaczonym wifi.

moj rekord to 4godziny powylaczany czytnik pamieci, dvd, wszystkie usb.

 

a co do temperatur:

przy wlaczeniu kompa proc ma 40*

w stresie maxymalnym 80*

przy normalnym urzytkowaniu miedzy 50 - 60*

 

tez mam proca "ROMA"

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary 3,5 godziny to na sciemnionej na maxa martycy :) wylaczonym wifi.

moj rekord to 4godziny powylaczany czytnik pamieci, dvd, wszystkie usb.

 

Pozdro

No czyli ładnie trzyma, 3,5 godziny to już coś :)

 

Ja mam na hdd ok 55stopni, tyle że dysk mam wymieniony na 5400. Może dlatego? do ilu może chodzić HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli ładnie trzyma, 3,5 godziny to już coś :)

 

Ja mam na hdd ok 55stopni, tyle że dysk mam wymieniony na 5400. Może dlatego? do ilu może chodzić HDD?

Ten typ tak ma. Moj dochodzi do 58. Tyle mialem max, ale teraz pewnie wyszloby wiecej (lato sie zaczelo w Belgii), gdybym wszystko puscil na max. taktowanie i napiecia nominalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...