Skocz do zawartości
adamzi

Upały I Samorestartujacy Sie Komputer?

Rekomendowane odpowiedzi

bo 50* to duzo w spokuju dla p4 2.4 ht, a przy lekkim obciazeniu dzis 56*-60*

50-60C pod lekkim obciążeniem to dużo, przy takiej temperaturze dyfuzja termiczna tego procka szybko zabije

 

a jeszcze kto mi wytlumaczy co to rezystancja termiczna w odniesieniu do wentyli?

rezystancja: opór

termiczna: nie trzeba tłumaczyć

w odniesieniu do wentylatorów nie ma nic, ale do radiatorów ma dużo, bo określa jak szybko radiator może odbierać ciepło od płytki HSI i na jaka odległość ciepło może być transportowane w materiale

konkretnie jaki opór w transporcie ciepła stawia materiał

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lepszy bedzie Arctic Cooling Freezer 4?

 

mam teraz obroty wentyli na auto, czyli rosna ze wzrostem temperatury, puścić na manual i ustawic tak jak sie kreci ten na procu po obciazeniu(3200) na jakis czas?

 

teraz 45* ale jak chwile sie obciazy to potem dlugo 50*

 

a narazie dodatkowego wentyla nie mam do obudowy wezme z karta grafiki, zasilaczem i chlodzeniem na proc razem juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętamjak miałem starego kompa to też mi się samoistnie resetował przy dużych upałach. Jak coś takiego było to owszem patrzyłem czy jest bardzo zakurzone w środku, ale poprostu wyłączałem kompa na kilka godzin, a jak później włączałem, to było już git. Teraz od niedawna mam nowego kompa i jak do tej pory nic takiego mi się nie wydarzyło. I oby nie było czegoś takiego. Dbam o swój sprzęcior. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...