Skocz do zawartości
adamzi

Upały I Samorestartujacy Sie Komputer?

Rekomendowane odpowiedzi

komputer mi sie juz dzis 2x ni z tego ni z owego przy przegladaniu forum restartowal, jakby nascinol guziczek reset

 

czy to moze miec zwiazek z temperatura dzisiaj na dworzu?

 

bo w komputerze pokazuje tylko 45*

 

wczesniej nie bylo mnie i myslalem ze to jakis zanik pradu :)

 

zasilacz Feel 300W ma jakis tez czujnik temperatury, P4 2.4 ht s478, msi i865pe

 

z tą płytą od mięsiąca mam anomalje z myszką po wyłończeniu komputera, myszka sie niewylancza nieraz(jest optyczna to widac)

 

a tych restartow jaki powod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer mi sie juz dzis 2x ni z tego ni z owego przy przegladaniu forum restartowal, jakby nascinol (nacisnął) guziczek reset

czy to moze miec zwiazek z temperatura dzisiaj na dworzu?

bo w komputerze pokazuje tylko 45*

wczesniej nie bylo mnie i myslalem ze to jakis zanik pradu( :D ) :)

zasilacz Feel 300W ma jakis tez czujnik temperatury, P4 2.4 ht s478, msi i865pe

z tą płytą od mięsiąca mam anomalje (anomalie) z myszką po wyłończeniu (wyłączeniu?) komputera, myszka sie niewylancza (nie wyłącza)nieraz(jest optyczna to widac)

a tych restartow jaki powod?

Zasadnicze pytanie: czego temperatura wynosi 45 stopni?

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie sądzicie ze 45*C w budzie to troche DUZO

mi jak dochodzi do 35 to juz sie zaczynam martwic i "przyspieszam" wiatraki wetylujace bude

 

z tego co wiem to jak w budzie jest goraco to od razu temperaturka wszystkich podzespolow tez wzrazta i to znacznie np. ramu, gpu, cpu, dysków, zasilacza itp i mozliwe ze to wlasnie przegrzanie jest powodem restartow kompa

 

ps. kiedyś wlasnie tak mialem i pomoglo leprze chlodzenie budy lub po prostu otworzenie jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie sobie luz i nie doszukujcie się nie wiadomo czego - po prostu są cholerne upały i trzeba odkręcić procki !

Zwykle na konfigu który mam w profilu (na dole) to mam na luzie , CPU/chipset/HDD -> 40/30/28, a dzisiaj jak włączyłem maszynę to szok -> 53/40/38 st. !! przy wiatrakach w budzie na full !

Zrobiłem szybki downclocking na 170x11/1.65V i niewiele pomogło -> 48/35/32 st. - no niestety za oknem mam 28 st. w tej chwili !!!

Na szczęście resetów i zwisów nie było !

Pozdr. :)

Edytowane przez Lzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak mi jeszcze powiesz, że masz w tym zestawie grafikę R9550/GF4800 lub lepszą (poza FX5200), to jestem niemal pewien winy zasilacza. Nie dalej jak w sobotę próbowałem uruchomić na takim zasilaczu (na kompie brata) MSI R9550 (chip 9600 - albo na odwrót). Komp nawet nie wstał.

Poza tym dzieją się czasami z tym kompem takie anomalie, jak opisywałeś. Do tego czasami po zamknieciu systemu dyski sie zatrzymuja, ale zasilacz nadal dziala.

Jak na razie nic nie wybuchło ;)

2. Zalecam gruntowne czyszczenie kompa - wszystkich podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz zasilacz ? :D

mam "juz zabytkowy" Radeon 9200

 

i zeby nie robic next tematu:

 

chce niedlugo modernizowac zestaw na athlon 64 3500+ s939 + slynny asrock 939dual sata2 + narazie ten radeon to Pentium 4 Feel 300Wat starczy czy trzeba najpierw wymienic zasilacz?

Edytowane przez adamzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam "juz zabytkowy" Radeon 9200

 

i zeby nie robic next tematu:

 

chce niedlugo modernizowac zestaw na athlon 64 3500+ s939 + slynny asrock 939dual sata2 + narazie ten radeon to Pentium 4 Feel 300Wat starczy czy trzeba najpierw wymienic zasilacz?

Pewnie znajda się tacy, którzy napisza ze FEEL to prawie modecom, ze wystarczy ze mu dzialalo na takim configu...jak dla mnie profilaktycznie wymien na cos mocniejszego:) bo co jak co ale FEEL to kaszana. A te 150zł to nie duzo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym configu jakos sobie radzi z P4 2.4 HT, to moze i z athlonem 64 3500+ sobie poradzi?

Istnieje duże prawdopodobieństwo że feel nie uciągnie nawet tego twojego konfigu po zmianie grafy na coś lepszego - znaczy będzie działać ale w grach będzie walił resety. Z Athlonem sobie może i poradzi ale jak zmienisz grafe to może odlecieć :wink: Kup tego click i będziesz miał spokój. Chyba że masz więcej kasy to jakiś Topower/Enermax/Seasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wymiane proca, plyty zasilacza nie starczy, myslalem zeby teraz kupic jakas karte np gf 6600gt agp i zasilacz Tagan 380W, a za 1/2 jak proce stanieja to jakiegos moze athlona 64 x2 3800+ s939 + asrock 939dual

 

dobry pomysl?

 

bylby stopniowy upgrade

 

ps. jak zmieniac to juz na markowy zasilacz, bo modecom kojarzy mi sie tez z jakoscioscia Feela ;)

Edytowane przez adamzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wymiane proca, plyty zasilacza nie starczy, myslalem zeby teraz kupic jakas karte np gf 6600gt agp i zasilacz Tagan 380W, a za 1/2 jak proce stanieja to jakiegos moze athlona 64 x2 3800+ s939 + asrock 939dual

 

dobry pomysl?

 

bylby stopniowy upgrade

 

ps. jak zmieniac to juz na markowy zasilacz, bo modecom kojarzy mi sie tez z jakoscioscia Feela ;)

Te modele modecoma akurat są dobre. Co do zmiany to może poczekaj do Conroe - wtedy ceny s939 polecą w dół i wtedy wymienisz wsio - i grafe na PCI-E np 7300GT od Galaxy (aktualnie za ok 380zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te modele modecoma akurat są dobre. Co do zmiany to może poczekaj do Conroe - wtedy ceny s939 polecą w dół i wtedy wymienisz wsio - i grafe na PCI-E np 7300GT od Galaxy (aktualnie za ok 380zł)

no nie wszystkiego nie da rady za 950, a jak da rade to wszystko bedzie "badziewiem"

 

a cos podejrzewam ze moj 2.5 300 Watowy Feel chce juz pojsc na emeryture, np wczorajsze resety lub anomalje z myszka, vcore: 1.50v, 5v trzyma caly prawie czas 4.95v, 12v-11.76 o tym chyba swiadcza?

 

takze widze ze sie troche zuzyl kiedys bylo lepiej :wink:

 

a Tagany sa chyba bardzo dobre?

Edytowane przez adamzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wszystkiego nie da rady za 950, a jak da rade to wszystko bedzie "badziewiem"

 

a cos podejrzewam ze moj 2.5 300 Watowy Feel chce juz pojsc na emeryture, np wczorajsze resety lub anomalje z myszka, vcore: 1.50v, 5v trzyma caly prawie czas 4.95v, 12v-11.76 o tym chyba swiadcza?

 

takze widze ze sie troche zuzyl kiedys bylo lepiej :wink:

 

a Tagany sa chyba bardzo dobre?

Tagany są dobre ale można wybrać lepiej - poszukaj w dziale o zasilaczach. A co do reszty to miesiąc poczekaj i wtedy zobaczysz jak sie ceny pozmieniają - IMHO będzie można sporo zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo wezme x1600 pro agp i wykrece ciut, tylko nie mówcie ze zle zrobie ale nie lubie nVidii za bardzo, lubie ati i szafirka ktora jest bardzo dobrym producentem kart graficznych opartych na ati :)

 

wykrecic tak rdzen do 550 i memory do 860

 

bo mysle ze chyba 4 ROPy stykna, a z kolei gf ma mniej vertexow i pikseli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz zasilacz ? :D

 

taki ładny sig mam i nie widac :P

 

 

 

tak BTW to ja przez rok jechałem na Feel'u z GF 5900 wiem, że ze mnie kaskader ale zasilacz działał stabilnie* jak na takie padło, w sumie to działa do dzisiaj w kompie mojego kuzyna :D

 

 

* nie spalił sie :lol:

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ładny sig mam i nie widac :P

tak BTW to ja przez rok jechałem na Feel'u z GF 5900 wiem, że ze mnie kaskader ale zasilacz działał stabilnie* jak na takie padło, w sumie to działa do dzisiaj w kompie mojego kuzyna :D

* nie spalił sie :lol:

HellFire Silent czyli Burn like hell :D

przygotuj gaśnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy zauwazylem po napieciach ze pracuje jakby chcial, a nie mógl :)

 

zeby nie zakladac nowego tematu:

 

latem sa upały wiec pomyslalem zeby wkoncu jeszcze wymienic box wentylek z p4 2.4 ht bo przy upalach nawet ma 50* w odpoczynku(zimą 39*-43*) i jest pytanie czy warto brac chlodzenie za ok 80zl typu Arctic Cooling Freezer 4 czy cos za ok 40 typu Arctic Cooling Super Silent 4 Ultra TC?

 

bo 50* to duzo w spokuju dla p4 2.4 ht, a przy lekkim obciazeniu dzis 56*-60*

 

proc bede uzywal jeszcze 0.5-2 lat

 

a jeszcze kto mi wytlumaczy co to rezystancja termiczna w odniesieniu do wentyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...