Skocz do zawartości
basteq16

Jaki Kupić Monitor?

Rekomendowane odpowiedzi

Sam mam już kilka lat Soniacza 17", ale kumpel ostatnio kupił jakiegoś IIYAMA i jest maks zadowolony.

 

Może przejżysz jakieś testy i sam zaproponujesz kilka modeli, bo tak każdy bedzie szczelał swoją propozycje i chyba do niczego sie nie dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC Monitor MultiSync FE990 19" tylko że to 19'' ale ja bym nie narzekjał bo sam jak w coś gram to przełączam sygnał z grafy na TV :)

 

Sam posiadam jak widac w sygnaturce Samsung SyncMaster 793DF, super monitorek.

 

Nie polacem 17" LG Flatron ez T710PH , słaba jakośc obrazu i kiepskie kolory a nadodatek nie jest idealnie płaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magic Bright może się przydać ale zastanów się czy warto do niej dopłacić.

797 ma zdaje sie tez wyzsze odchylanie pionowe, a co za tym idzie wyzsze rozdzielczosci/czestotliwosci odswiezania niz 795. Sam mam 757MB (inna obudowa niz 797, parametry na kartce takie same) i jestem zadowolony, a magic bright czasem sie przydaje :)

 

edit: 797 ma czestotl. pozioma 96kHz a 795 85kHz :)

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

797 ma zdaje sie tez wyzsze odchylanie pionowe, a co za tym idzie wyzsze rozdzielczosci/czestotliwosci odswiezania niz 795.

Tak, jednak poziomy odświeżania 795 są wystarczające do spokojnej pracy w 1024x768, nie pamiętam dokładnie jakie odświeżanie ma dla 1280 ale chyba dość wysokie. Teraz nie sprawdzę bo samsung nie jest podłączony.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Samsunga SyncMaster 755DFX. Ma świetną jakość obrazu i 100hz częstotliwości odświeżania ekranu na 1024x768 (większość monitorów w tej rozdzielczości potrafi tylko 85hz). Te dodatkowe "herce" mają dobry wpływ na oczy. Tutaj masz linki : 1, 2, 3, 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Heh no własnie tak sie składa że mam właśnie tego samsunga co podał miguel i bezproblemu robi 100 hz przy 1024x768 ma bardzo dobra jakosć obrazu i jest bardzo tani na allegro z gwarancją sa bodajże po 199 zł w idealnym stanie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do kupna monitorka CRT więc nie bede zakładać nowego tematu. Planowałem na początku kupić 19tkę Samsunga 959NF jednak po zobaczeniu jakie ma wymiary zrezygnowałem, czyli jednak 17" :)

Najprawdopodobniej Samsung, tylko teraz pytanie który model.

Czy ktoś wie czym tak właściwie różnią się technologie DF (Dyna Flat) od MB (Magic Bright) ? I która to jest ta "lepsza" ?

 

Aha, i jaki model z 17-calowych jest odpowiednikiem modelu 959NF ? Ponoć 959NF to bardzo dobry monitor, więc może kupić taki tylko z mniejszym kineskopem?

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy MB ma DF (DynaFlat) ;)

Jak wyżej polecam 795DF w wersji silver-black. Rewelacyjny monitor i stosunkowo mały.

No właśnie, przemawia za mną fakt, że monitorki z serii DF (czy też MB) mają niecałe 40 cm głębokości, podczas gdy te z serii NF mają prawie 10 cm więcej :) Tylko z tego co słyszałem DynaFlaty nie są idealnie płaskie :) Nie jest to dla mnie priorytetem żeby ekran był idealnie płaski, głównie mi zależy żeby dobrze się na nim oglądało filmy, żeby obraz był taki soczysty jak na moim 100 herzowym telewizorku Sony trinitron :)

Mam obecnie już wiekowy monitor (Panasonic z 1997 roku) i oglądanie na nim filmów jest jako takie ;) Czy zatem taki Samsung 795 Df albo 797 DF nada się do tego? Czy moze jest coś lepszego do 250 zł, max 300 zł ?

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co powiecie na Samsunga 765MB ? :)

Sprawdzałem na stronie producenta i ma identyczne parametry co 795 DF z tym że jest nieco starszy (o rok albo dwa) ale za to ma MagicBright :) Czy lepiej wziąć starszy z technologią MagicBright czy nowszy bez niej? Czy to się do czegoś w ogóle przydaje? :)

 

I na stronie producenta dla obu monitorów podane jest, że przy rozdzielczości 1024x768 ma odświeżanie 85 Hz a nie 100, więc jak to w końcu jest?

Mój obecny staruszek chodzi max na 75Hz, mimo że w ustawieniach mogę je zwiększyć, ale jak sprawdzam w OSD monitora to nadal jest 75Hz. Więc to windowsowe zwiekszanie odświeżania to chyba pic na wode :)

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...