Skocz do zawartości
minos1987

Radeon His X1300 Czy Geforce 6600 Gigabyte?!

Rekomendowane odpowiedzi

skladam PC i zastanawiam sie nad karta graficzna:/ poczatkowo myslalem o radq x1300 his'a ale ma on tylko 4 potoki renderyjace:( w podobnej cenie jest geforce 6600 gigabyte..w co warto zainwestowac?? od razu mowie ze wybieram tylko miedzy tymi dwoma kartami!! ps. planowany sprzet to +/- taki: procek: athlon64 3000+, plyta Epox 9NPA3 Ultra, chlodzenie pentagrama, zasilacz 380W tagana..i to tak pokrotce=)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest nie tak w polaczeniu pentagrama i hisa??pierwszy raz o czyms takim slysze a gadalem juz z kilkoma "informatykami":D

Nie hisa, tylko ihs'a, czyli osłonki blaszanej na procesorach A64. Po prostu to chłodzenie jest stosunkowo mało wydajne na A64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skladam PC i zastanawiam sie nad karta graficzna:/ poczatkowo myslalem o radq x1300 his'a ale ma on tylko 4 potoki renderyjace:( w podobnej cenie jest geforce 6600 gigabyte..w co warto zainwestowac?? od razu mowie ze wybieram tylko miedzy tymi dwoma kartami!! ps. planowany sprzet to +/- taki: procek: athlon64 3000+, plyta Epox 9NPA3 Ultra, chlodzenie pentagrama, zasilacz 380W tagana..i to tak pokrotce=)

W tym sprzęcie można coś pozmieniac czy to już zamówione :?: Bo ja bym polecił zasilacz topower 400W (tego) a chłodzenie to "fryzjera" click. A na karte to napisz ile możesz przeznaczyć (z tych co podałes to GF )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1600pro jest całkowicie nieopłacalnym i bezmyslnym zakupem za ~400zł można kupić 7300GT 256MB DDR3 1,2ns, który zjada nie tylko 1600pro ale i XT. Więc mie rób człowiekowi wody z mózgu.

nie powiedzial bym ze gf 7300 gt takie super, jedyna przewaga to tylko memki 1.2ns, tez ma 4 ROPy, mniej pixel shaderow i vertexow niz x1600pro, tak wiec im nowsza gra tym bedzie mu sie gorzej gralo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzial bym ze gf 7300 gt takie super, jedyna przewaga to tylko memki 1.2ns, tez ma 4 ROPy, mniej pixel shaderow i vertexow niz x1600pro, tak wiec im nowsza gra tym bedzie mu sie gorzej gralo :)

73GT ma 8 ROP, 8 TMU, 8 PS i 4 VS

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialbym zmieniac juz nic w tym zestawie..troszq nad tym siedzialem i myslalem nad wyborem tych bebechow wiec prosze o wyrozumialosc;)na karte wolalbym nie wydac wiecej jak 350-400zl i nie chce zamawiac przez allegro itp.=/ interesuje mnie jedynie oferta tych 2 sklepow: www.enter.bydgoszcz.pl i www.comp-art.pl wybierzcie cos wartego polecenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto poczekać na 7300GT lub zamówić przez internet. Szczególnie, że masz na grafę przeznaczone 400 zł. Nie wiem jak Ty, ale mnie by trafiło, gdybym za te same pieniądze kupił kartę słabszą o ok. 80%

 

Jeśli się boisz allegro tutaj masz link do sklepu. Sprzedawca sprawdzony.

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...d0a12c51821b85a

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sklepy mają tak biedną ofertę, ze szkoda sobie nimi głowę zawracać.

nie chcialbym zmieniac juz nic w tym zestawie..troszq nad tym siedzialem i myslalem nad wyborem tych bebechow wiec prosze o wyrozumialosc;)

To po co zakładasz topic? Ludzie ci polecają sprzęt o klase lepszy a ty z uporem osła siedzisz na swoim bo |troszkę nad tym siedziałeś"? trzeba było od razu na forum się zapytać co kupić za określone pieniądze.

 

Ale jak chcesz wydać kupe kasy na marny jeżeli nie "[ciach!]iany" sprzęt to droga wolna. problem pozostaje z zawracaniem gitary - bo tu ludzie chcą pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

j.w <_< w tych sklepach co podałeś ciężko coś wybrac ale poco tam wybierac skoro gdzie indziej za podobną lub taką samą kase można miec lepszy sprzęt nie rozumiem tego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? To coś Ci powiem. Arche.net jest chyba najlepszym sklepem w siecie pod względem obsługi klienta. Jak coś jest nie tak to bezproblemu ci wymienią na swój koszt. Drugi poważny sklep to komputronik. Poza tym masz w każdym sklepie 10-14dni na zwrócenie towaru bez konsekwencji.

 

Także skończ marudzić. Zamawiałeś pewnie w jakiś mało znanych sklepach bo było tanio albo trafiłeś "pseudo okazje" na allegro i teraz się zraziłeś do wszystkiego.

 

Poza tym - myślisz, że jak kupisz na miejscu to będzie bez wad a sprzedawca w razie czego zawsze przyjmie gwarancję? Otóż nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

methyl dobrze gada, wiadomo że jak sie kupuje coś przez sieć to jest małe ryzyko ale jest pełno uczciwych sklepów którzy poważnie traktują każdego klienta i nie warto kupowac w jakiś mało znanych sklepach to tam to różnie może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

methyl tak jak kilka innych osób wyraził już swoje zdanie. Nikt nie będzie Cię zmuszał do kupna tej, czy innej karty. Za tą cenę 7300GT na dzisiejszy dzień nie ma sobie równych, a różnicę w wydajności do 6600GT możesz sobie zobaczyć w teście:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1306

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Chyba nie będziemy cie już dłużej nakłaniać jak chcesz wybrać cos najbardziej wydajnego w tym przedziale cenowym to masz odpowiedz- GF 7300GT!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 6postow o tej grafie a pewnie koles i tak kupi sobie 6600gt najlepiej gainwarda bo to oni mają grafy stworzone do OC lol ktoś napisał tagan dobra konstrukcja lol nie teraz sam benito jak testowal zasilacze to sie zmartwil bo 12v jakos slabo bylo a niestety huntkey hk350ap to samo co 400ap nie ma juz w sprzedazy moze do proline dowiezli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra-pokonaliscie mnie;) niech strace - qpuje 7300Gt=)tylko ze z cena mnie oszukaliscie bo z zalmanem to tak 470zl=/ a bez zalmana zeby pozniej zalozyc jakies 380..na rzeczony wiatrak jakies 120..=/ale zobaczymy-mysle ze warto zainwestowac=)dzieki wszystki za (mniej lub bardziej) ludzkie rady;)teraz mi jeszcze powiedzcie gdzie najlepiej qpowac(najtaniej i najbezpieczniej!!=) z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra-pokonaliscie mnie;) niech strace - qpuje 7300Gt=)tylko ze z cena mnie oszukaliscie bo z zalmanem to tak 470zl=/ a bez zalmana zeby pozniej zalozyc jakies 380..na rzeczony wiatrak jakies 120..=/ale zobaczymy-mysle ze warto zainwestowac=)dzieki wszystki za (mniej lub bardziej) ludzkie rady;)teraz mi jeszcze powiedzcie gdzie najlepiej qpowac(najtaniej i najbezpieczniej!!=) z gory dzieki

Galaxy 7300gt z Zalmanem kosztuje na Allegro 390zł. Sprzedawca jest sprawdzony, więc nic tylko od niego brać. Po co przepłacać. http://allegro.pl/item111894017__galaxy_73...00_1400mhz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa...karta faktycznie 390 z tym ze bez zalmana=(wystarczy rzucic okiem na fotosy=P

Fakt, moja wina. Oglądałem 7300gt z zalmanem w Arche, a do tej na Allegro podałem linka odruchowo. ;]. Możesz kupić w Arche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...