Skocz do zawartości
Picasso-89

Samsung 970p Vs Fujitsu-siemens P19-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie wiem czy temat był już na forum, ale mam mały dylemat.

Chcę zakupić 19'' monitor lcd do 1750 zł. Byłem mocno nastawiony na 970P, ale na kilku forach napisali, że jest przereklamowany i polecają Fujitsu-Siemens P19-2

 

Na który monitor warto postawić ?? Ma być do gier,filmów, www, i codziennego użytku. Napewno wybiore ten co nie smuży i lepiej wyświetla obraz. Spotkałem się nawet z opiniami że 970 P właśnie smuży.

 

Proszę o sensowne propozycje, a nie takie że ktoś mi poleca jakiegoś BenQ na matrycy Tn bo jest lepszy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Picasso-89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Witam.

 

Nie wiem czy temat był już na forum, ale mam mały dylemat.

Chcę zakupić 19'' monitor lcd do 1750 zł. Byłem mocno nastawiony na 970P, ale na kilku forach napisali, że jest przereklamowany i polecają Fujitsu-Siemens P19-2

 

Na który monitor warto postawić ?? Ma być do gier,filmów, www, i codziennego użytku. Napewno wybiore ten co nie smuży i lepiej wyświetla obraz. Spotkałem się nawet z opiniami że 970 P właśnie smuży.

 

Proszę o sensowne propozycje, a nie takie że ktoś mi poleca jakiegoś BenQ na matrycy Tn bo jest lepszy.

 

Pozdrawiam

moim zdaniem ten monitorek jest lepszy

 

http://bachcomp.pl/index.php?action=item&i...revdisplay=list

 

do tego masz gwarancję na martwe piksele-->30 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszym wyborem jest P19-2.

Miałem okazję widzieć obraz na nim na żywo i jest on o wiele lepszy niż na 970P.

 

A co do tego LG, to nie opłaca się go brać, gdyż jest na martycy TN. Chyba wszyscy wiemy co to znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie zakupiłem 970P. Wszystko jest git. Lekkie smużenie w grach oczywiście jest mp. Pes5. Co dziwne w GTA jest to niewidoczne. mam natomiast mały problem. Mam Radeona 9700 Pro sterowniki Catalyst 6.5 i wgrane oprogramowanie do monitora.

Zmieniam parametry ( np kontrast), pobawie się w opcjach i komp się zawiesza. Czasami uda sie wcisnąć ,,OK'' ale chwile później ,,wisi''. O włączeniu drugi raz programu nie ma mowy bo zawsze się wieśnie.

 

Co mam zrobić żebym mógł spokojnie zmieniać parametry i korzystać komfortowo z monitora ?

 

Czy Wam posiadaczom 970 też lekko smuży ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrane oprogramowanie do monitora.

Zmieniam parametry ( np kontrast), pobawie się w opcjach i komp się zawiesza. Czasami uda sie wcisnąć ,,OK'' ale chwile później ,,wisi''. O włączeniu drugi raz programu nie ma mowy bo zawsze się wieśnie.

"Niestety, regulować sprzęt można wyłącznie poprzez oprogramowanie, którego stabilność określić należy jako niedostateczną."

 

Nie ma to jak kupić gorszy monitor, mając do wyboru lepszy za mniejszą cenę... czasami po prostu ręce opadają :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości napewno Samsung nie jest gorszy od P19-2. Jedyne co jest nie tak to to oprogramowanie a reszta jest naprawde spox.

 

Pozdrawiam

Był tu niedawno podobny tamat. Chwaliłem Samsunga, bo widziałem obraz na nim i był całkiem niezły. Jednak wielu userów polecało właśnie P19-2. Postanowiłem zobaczyć, jak wygląda na nim obaz "na żywo". I tu zrozumiałem o co chodzi. Samsung nie ma szans z P19-2 pod względem jakości obarazu i szybkości martycy (smużenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dobrze odnosi się cytat sygnatury jednogo z modów:

Zakładając konto na PurePC musisz sobie zadać jedno, cholernie ważne pytanie: Czy umiem myśleć?

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak to nie mam możliwości wymiany. Ale znowu nie przesadzajcie, że Samsung zostaje znowu tak w tyle. Pozatym Samsung jest 100x ładniejszy jak dla mnie:). Natomiast moim zdaniem na PVA smużenie występuje zawsze, w minimalnym stopniu ale zawsze. Byłem mocno zdecydowany na P19-2 ale brat powiedział, że to jeden chu.... więc kupiliśmy Samsunga.

Niestety nie miałem możliwości zobaczenia na żywo P19-2.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu nie przesadzajcie, że Samsung zostaje znowu tak w tyle.

Jest.

 

Byłem mocno zdecydowany na P19-2 ale brat powiedział, że to jeden chu.... więc kupiliśmy Samsunga.

to trzeba było od razu z bratem dyskutować a nie zawracać głowy. Brat rozumiem obeznany w temacie? Bo moim zdaniem chyba średnio.

 

Oby Ci monitor słuzył (bez ironii jak coś...)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odpowiedzcie mi tylko na jedno. Czy ten P19-2 jest o tyle lepszy, że moge pokojnie sprzedać swojego samsunga taniej (stracić na nim ok 300zł) i dopłacić do P 19-2 ??

 

Sam się zastanawiam.

Czy jest wogóle sens ??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u sąsiada który ma sklep w mieście. Czy może on wysłać LCD do dystrybutora bo mi się nie podoba ?? Wiem że jest takie coś że jak Ci nie pauje towar to do iluś dni możesz go zwrócić.

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy warto jest kombinować dla tego P19-2 ?? W praktyce czasu reakcji ma średnio o połowe krótsze więc napewno nie smuży aż tak jak samsung

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Picasso-89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać gg?? Widze że jesteś najbardziej obeznany w temacie. MOże być na PW

 

Pozdrawiam

 

Witajcie.

 

Mam jeszcze kilka pytań do Was na temat P19-2.

 

Ile % Waszym zdaniem obraz jest lepszy od 970P??

Czy smużenie jest dużo mniejsze od Samsunga ?? Wydaje mi się że nie bo samsung wcale tak nie smuży ( chodzi o tyo żeby P19-2 nie smużył więcej niz Samsung bo się zdenerwuje)

Wy wyrażacie opinie na podstawie informacji z neta czy sami jesteście posiadaczami P19-2 ??

Widzieliście kiedyś wogóle obraz z Samsunga czy tylko chwalicie swoje ??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Picasso-89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale potrzebuję szybkiej odp. Nie mam czasu na czytanie.

 

WG. MVA.pl monitor jest sporo lepszy niż samsung. Tylko czy tak jest w rzeczywistości ??? Niech się wypowie ktoś kto pracował na 970P i P19-2 i powie jakie są róznice. Fajnie byłoby, gdyby P19-2 mniej smużył jak już wspomniałem.

 

Proszę o odpowiedz na powyższego mojego posta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG ten koleś mnie męczy na priv o smużenie, a w testach ma tabelki z czasem :mur: :mur: :mur: weźcie go ode mnie :mur: :mur: :mur:

Tabelki widziałem tylko nie wiem jak jest na żywo. ty pewnie też nie widziałeś monitora a experta zgrywasz :P :mur: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom... odkryłeś nasz tajemny spisek. Polecamy wszystkim P19-2 bo jesteśmy zawistni, z powodu tego, że ktoś kupi wypasionego Samsunga na jakiego nas nie stać <_< Ech.... Kolejny kolo z super Samsungiem... nic tylko zazdrościć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...