Skocz do zawartości
air-max

Proszę O Ocenę I Rady W Sprawie Zes. Komp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

chciałbym zakupić taki zestaw:

 

CPU: AMD ATHLON 64 3000+ BOX 939

 

MOBO: DFI INFINITY NF4 NFORCE4 939

 

RAM: PATRIOT DDR KH 2*1024MB (PC 400) CL 2.5

 

HDD: SEAGATE 250GB 16MB NCQ

 

GPU: GIGABYTE 7900GT 256MB

 

MC: Creative SB X-FI XTREME

 

SUP: CHIEFTAKE 450W 12CM

 

CASE: TT KANDALF

 

Czy będzie można go podkręcać bez problemów?

Nie wiem, jakie pamięci wybrać i szczerze to wybrałem jak leciało, nie wiem, także czy zasilacz jest

odpowiedni( ma być cichy, umożliwiający podkręcanie)?

 

Prosiłbym Was również o doradzenie w sprawie monitora( ma być 19 do gier, filmow , 1000 zl w ostateczności 1200).

 

Zakup planuję zrobić w sklepie internetowym, który jest godny polecenia?

 

thx from above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

chciałbym zakupić taki zestaw:

 

CPU: AMD ATHLON 64 3000+ BOX 939

 

MOBO: DFI INFINITY NF4 NFORCE4 939

 

RAM: PATRIOT DDR KH 2*1024MB (PC 400) CL 2.5

 

HDD: SEAGATE 250GB 16MB NCQ

 

GPU: GIGABYTE 7900GT 256MB

 

MC: Creative SB X-FI XTREME

 

SUP: CHIEFTAKE 450W 12CM

 

CASE: TT KANDALF

 

Czy będzie można go podkręcać bez problemów?

Nie wiem, jakie pamięci wybrać i szczerze to wybrałem jak leciało, nie wiem, także czy zasilacz jest

odpowiedni( ma być cichy, umożliwiający podkręcanie)?

 

Prosiłbym Was również o doradzenie w sprawie monitora( ma być 19 do gier, filmow , 1000 zl w ostateczności 1200).

 

Zakup planuję zrobić w sklepie internetowym, który jest godny polecenia?

 

thx from above

Monit to rozumiem LCD - BENQ FP91GP (1199zł) IMHO jedyny słuszny wybór w tym przedziale cenowym. Co do mobo to może warto by się zainteresować Epox'em 9NPA3 Ultra. Jeszcze zasilacz - Topower SPW-480W EZA. Reszta raczej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekanie odpada,

 

mam juz serdecznie dosyć czekania i wybierania, to jest moje drugie podejście w tym roku do zakupu kompa( pierwsz było w lutym). :(

 

A co powiedzielibyście na płytę DFI LanParty UT nF4 Ultra-D, lepsz od tego Epoxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 3 pytanka zanim jutro zamowie sprzęt:

 

Kumpel ma własnie DFI LanParty UT nF4 Ultra-D i nie narzeka, więc według Was co będzie lepsze Epox czy ta lepsza mobo od DFI??

 

Czy Topower SPW-480W EZA jest cichy (czytałem w recenzjach, ze raczej glosny)

 

A po trzecie co dalibyscie chlodzacgo, bardzo cichego na procka i karte graficznaThermaltake Big Typhoon 4 in 1 na CPU i Arctic VGA Accelero X1 na GPU mogą być)???

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstęie powiem, że bardzo ładną konfigurację sobie wybrałeś. :)

Nie wiem jaki jest ten Epox, ale DFI LP Ultra-D to super płyta. Możesz śmiało wziąć. :)

Co do zasilacza. Chieftec to zbyt stara konstrukcja dla takiego nowoczesnego komputera, ale nie polecę Ci nic innego, bo mam małą wiedzę na temat głośności zasilaczy. Poszukaj czegoś na zenfist.pl Spytaj tam co wybrać. To sklep jednego z forumowiczów. :) Myślę, że na pewno odpowiedzą i doradzą Ci co wybrać.

Jeszcze mam małe zastrzeżenie co do doboru Dysku. Ja wybrałbym Hitachi. Słyną one na forum z ciszy, chłodności i niezawodności. Wprawdzie na tym forum wielu zwolenników ma Samsung i sam do niedawna polecałem te dyski, ale mają one jeden słaby punkt. Często zdarzają się przypadki, spalenia pewnego elementu w układzie elektronicznym dysku. Stało sie to mojemu koledze w TAKIM Samsungu. Nie wiemy czemu. Zaczęliśmy drążyć temat i okazało się, że to nie był jedyny taki przypadek. (na allegro było pełno samsungów padnmiętych w ten sposób.) Więc jeśli nie Samsung (bo Seagate moim zdaniem z miejsca odpada.) to tylko Hitachi. (Ale pamiętaj, że to tylko moja prywatna opinia. Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie na CPU możesz zanabyc razem z zasilaczem u Zenfist'a - najlepszym wyborem bedzie Ninja za 139zł - na grafe może być accelero (ponoc ciche i wydajne). A co do dysku to nowe seagate są ciche i baaardzo wydajne, i mają 5 lat gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekanie odpada,

 

mam juz serdecznie dosyć czekania i wybierania, to jest moje drugie podejście w tym roku do zakupu kompa( pierwsz było w lutym).

A może lepiej poczekać i kupić coś co będzie nowe i wydajne niz pchać się w bądź co bądźstarego venica 3000+?

 

Idąc dalej - po cholere Ci taka droga obudowa? wziąłbyś coś równie dobrego i za połowę ceny.

 

Moja rada jest taka )to opcja z czekaniem)

 

Mobo: Asus pod Conroe

Proc: Celeron Cedar Mill (potem łatwa przesiadka na conroe)

DDR2: 1gb Goodramów

Grafa: niech juz bedzie ten 7900gt

Dysk: wspomniany Hitachi

PSU: Topower top500P3

Buda: np. Aerocool Baydream

 

lub cos na Pentium D i z powiedzmy X1900XT

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...