Skocz do zawartości
kikus

POMÓŻCIE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko do Was, forumoowicze! Mam sprzęt:

 

Duron 1000 MhZ

ecs K7S5A

GeForce 2 MX-400 64 MB

HDD 40 GB (samsung)

CD-RW (LiteOn 32x12x40x)

CD (LG 52x)

Creative SB Live! 5.1

FDD (standrat)

 

i mam do Was prośbe! Powiedzcie mi co nalezy t tej chwili zmodernizować a co moze zostać! Ja wiem co według mnie ale chce sie dowiedziec zdania wszystkich!!! Więc tak, Co zdmodernizować w najbliższym czasie a co moze poczekać?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do Was, forumoowicze! Mam sprzęt:

 

Duron 1000 MhZ

ecs K7S5A

GeForce 2 MX-400 64 MB

HDD 40 GB (samsung)

CD-RW (LiteOn 32x12x40x)

CD (LG 52x)

Creative SB Live! 5.1

FDD (standrat)

 

i mam do Was prośbe! Powiedzcie mi co nalezy t tej chwili zmodernizować a co moze zostać! Ja wiem co według mnie ale chce sie dowiedziec zdania wszystkich!!! Więc tak, Co zdmodernizować w najbliższym czasie a co moze poczekać?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! :?:  :?:  :?:

procek i grafa ale na pierwszym miejscy grafa

 

BTW nie napisales ile masz pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co TRZEBA ? nic bedzie dzialal jeszcze jakies 10 lat bez modernizacji, a pewnie jeszcze dluuuuzej. Ale jesli chcesz pograc sobie do GRAFE pozniej PLYTE z PROCKIEM i RAMem

tak i to najlepiej procek intela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron 1000 MhZ

...

GeForce 2 MX-400 64 MB

... 

 

Więc tak, Co zdmodernizować w najbliższym czasie a co moze poczekać :?:

jak inni cos z tego dwojga - a co to zalezy do czego uzywasz kompa:

 

- jak duzo grasz to grafika na 1 ogien - obecnie w miare przystepne ceny maja GF3 Ti200 i Radeony 8500 (okolice 450-470zl) jak masz mniej kasy to minimum Radeon 9000 (raczej unikaj GF4MX a jak juz w akcie skrajnej desperacji bys kupowal to "starego" pelnego 440 z AGP x4 - zadne 440SE czy 460)

 

- jak mniej grasz a oczekujesz wiekszej wydajnosci od calego kompa to procek na wymiane (i chyba zamiana SDRAM na DDR bylaby wskazana przy Athlonie XP o ile pamietam kiedys magistrala 133 przy SDRAM to byla pieta achillesowa tej plyty glownej moze nowe BIOSy cos poprawily bo ludzie przetali narzekac - w razie co popatrzpo konfigach ludzina forum i popytaj jak na tej plycie spisuja sie XP'ki roznym userom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dużo grać, za 500zł kupuj GF3ti na jakie Ci starczy. Może ti500 kupisz używane. Ja miałem podobny dylemat jakiś czas temu, ale nie gram dużo, więc zmieniłem proca. Na podkręconym mx400 da się jeszcze grać, ale o full detalach w nowych grach raczej nie ma co marzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w/g mnie :

- procek + ram (Xp 1700+ 269 zl, 256ddr333 - 225 zl ceny z tweak)

lub

- k.graf. (jezeli nie narzekasz na brak stabilnosci a chcesz troche pograc to jest to najlepszy wybor za 500 zeta)

lub

- p.glowna + procek + ram (niestety znacznie przekracza 500 zeta :( )

 

k7s5a + athlon palomino + ddr jest b.przyzwoitą konfiguracją a wiekszosc dziwnych zjawisk za które obarcza się tą plyte jest winą kiepskiego zasilacza (do sprzetu low end obok ecs-a ładowalo się zazwyczaj codeszita)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte sprzedasz za ~150zł(minimum)

proca za ~140zł

Grafe za ~140zł

masz kasy ~500zł

 

co daje Ci.......1030zł

 

wiec.. mozesz kupic:

plyta:MSI KT3 Ultra2..........360zł

proc: Athlon 1700+ B0.......260zł

grafa:Radeon 8500LE.........400zł - allegro.pl

 

co wynosi..........................1020.

 

i moim zdaniem jest najlepszy wybor.

 

PS. Ceny za ktore sprzedasz sa zanizone.. wiec mozliwe ze sprzedasz drozej..

 

Update.. niepoliczylem ramu.. wiec byl by dodatkowy koszt.. ale zamiast Microstara mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Shuttla AK32 - jest o wiele lepszy od k7s5a..

lub w ostatecznosci AsRocka.. wkoncu sa o nim dobre opinnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? nie kupuj w takim bądź razie grafy z ati lub nvidii - też je reklamują, a ceny WYDAJNYCH też nie są najniższe  :evil:

dobrze powiedziane.

intel jest drogi ale nie jest przereklamowany - czy reklamy nie oddaja rzeczywistosci?

to nie wool perla black :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli wszystko stalo sie jasne :D Za to 500zl bierz jakiegos GF3 ti200 og Gainward'a, wykrecasz xtra to cacko i jest xtra wydajnie :D Potem jesli wszytsko dobrze i stabilnie to poprostu zmienisz procka na thlonka tego xtra do krecenia jak juz cenka do 200zl spadnie, a jeszcze potem sie nad porzadnym mobo zastanowisz aby byl xtra OC i potencjal athlona wykorzystasz. I jak przyjdze gotoweczka to wymienisz ram na 512DDR pc333. I bedzie zestawik XTRA!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...