Skocz do zawartości
FoX 13

Klient Z Usa Na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż spotkał mnie dziś przypadek, oto taki przypadek na emaila

 

Hello,

my name is oskar williams from USA.i saw your product on allegro.pl so am interested to buy your Sony Ericsson W550i from you,...... on what condition is the phone,new or old?and what mode of payment do you accept? but i will like to buy one first for sample to my client so if you still want to sell it for me e-mail me with this e-mail address shelly_adamz@yahoo.com i will pay you (1630zloty)that,s $500USD for the phone and + the cost of shipping to my client in west african..

WILLING TO HEAR FROM YOU SOONEST

OSKAR WILLIAMS.

Best Regard.

 

 

Sprzedaje na allegro telefon, cena jaką ta osoba daje to aż 2 razy więcej niż być powinno :P śmierdzi wałkiem :D Ale mój kolega miał podobny przypadek i odpisał, i ten "ktoś" też mu odpisał ;)

Podanie numeru konta nic chyba nie zaszkodzi ? nóż, widelec wpłaci ?

 

A tak wogóle - napiszcie co odpisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż spotkał mnie dziś przypadek, oto taki przypadek na emaila

 

Hello,

my name is oskar williams from USA.i saw your product on allegro.pl so am interested to buy your Sony Ericsson W550i from you,...... on what condition is the phone,new or old?and what mode of payment do you accept? but i will like to buy one first for sample to my client so if you still want to sell it for me e-mail me with this e-mail address shelly_adamz@yahoo.com i will pay you (1630zloty)that,s $500USD for the phone and + the cost of shipping to my client in west african..

WILLING TO HEAR FROM YOU SOONEST

OSKAR WILLIAMS.

Best Regard.

 

 

Sprzedaje na allegro telefon, cena jaką ta osoba daje to aż 2 razy więcej niż być powinno :P śmierdzi wałkiem :D Ale mój kolega miał podobny przypadek i odpisał, i ten "ktoś" też mu odpisał ;)

Podanie numeru konta nic chyba nie zaszkodzi ? nóż, widelec wpłaci ?

 

A tak wogóle - napiszcie co odpisać ;)

Temat był już poruszany wiele razy, imo wałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

thanks for your mail.i will be very happy to do business with you,if you still want to sell your phone for me all you have to do now is to send me your full contact to enable me to make the payment as soon as possible,your name house address with your account number.

WILLING TO READ FROM YOU

THANKS FOR YOUR UNDERSTANDING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

ale o co chodzi odpisujesz że oczywiście tak ale wpłata na konto masz pieniądze to wysyłasz nie widze problemu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem kiedys cos podobnego, chcialem odpisac ale olalem, wydawalo mi sie zbyt podejzane, wczesniej tez obil mi sie taki przypadek o uszy w telewizji. Z checia dobralbym mu sie do tylka, oszustowi/oszustom pier[!ciach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem kilka takich maili - szczególnie jak wystawiałem telefon . Słyszałem o ich wałkach więc odpisałem " My znamy wasze nigeryjskie przekręty, szukaj idiotów na ebay.co.uk, polaka nie oszukasz ;) " - oczywiście po angielsku :D

Edytowane przez wasiela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po samym ang widac ze to pisal jakis idiota ale to szczegol :lol2: , do tego podal oskar zamiast oscar , to pisal jakis polak bo jego angielski jest hu..steczkowy

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2117401[/snapback]

Kit nie kit

Jeśli wpłaci to nie masz co sie obawiać

Jeżeli ta cena Cie satysfakcjonuje a on wpłaci - to nie widze problemu

Wyslesz tam gdzie trzeba, wazne zeby była kasa po prostu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

Koles Ci odpisze, ze wplacil kase i przesle Ci druk, z ktorym idziesz do banku po kase kiedy on dostanie paczke, a ten druk to dupny czy jakos tak to bylo ;).

ale ja napisałem "masz pieniądze" a nie jakiś papier ksero skan czy inny shit ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh Venice różnie, może znają moje hasło na allegro a po otrzymaniu numeru konta sprobuja to haslo, i jeśli jest takie samo to po mnie ? ;) nie wiem, ale to wałek na bank, wiec nie ma się co łudzić...

 

mechl!k faktycznie, nawet pisałem zapomniałem ;)

Ale ogólnie to dziwne, że chce im się ? ... co oni z tego mają że dostaną te moje dane z kontem ? bo w sumie na tym im zależy ?

 

 

Lol, ale maila dostałem (prawie się nabrałem, uf, przez tą późną pore źle myśle, ale na szczęście pomyślałem i nie wysłałem... ;o ....

 

Witaj!

 

Zarząd mBank informuje, że 26 czerwca 2006r. Rada Nadzorcza mBank podjęła uchwały powołujące:

 

Przeprowadzić wnlikliwe a zarazem konieczne weryfikacje danych , oraz tranzakcji OnLine

poprzez konto mBank. W naszym liscie do Pani/Pana zwracamy się z prośbą o odpowiedź oraz podanie:

 

1 Identyfikator Klienta

2.Hasło Klienta

 

W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zablokować możliwosc korzystania OnLine z Twojego konta bankowego.

 

Jest to konieczne , poparte ustawami i prawem Ochrony Praw Konsumenta.

Bezpieczeństwo Twoich finansów jest dla nas szczególnie ważne dlatego przypominamy o zasadach bezpieczeństwa korzystania z bankowości elektronicznej i stosowania haseł jednorazowych.

 

Przydatne Linki

https://www.mbank.com.pl/

http://www.uokik.gov.pl/f

http://www.nbp.pl/

 

Jesli chciałbys odpowiedziec na ten mail napisz do nas. Administrator postara się odpowiedzieć na Pana/Pani pytanie do 48h

 

Z poważaniem mBank

Dział Bezpieczeństwa Praw i Ochrony Konsumentów

 

A to co zatrzymało mnie, to sprawdzenie z jakiego emaila zostało to napisane, i ....

 

bank_mbank@yahoo.pl

 

I wszystko jasne [; ...

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO to inna informacja powinna Cię uświadomić że to wał a mianowicie:

 

Przeprowadzić wnlikliwe a zarazem konieczne weryfikacje danych , oraz tranzakcji OnLine

poprzez konto mBank. W naszym liscie do Pani/Pana zwracamy się z prośbą o odpowiedź oraz podanie:

 

1 Identyfikator Klienta

2.Hasło Klienta

Skoro korzystasz z mBanku to wiesz że każdą taką operację trzeba potwierdzić jednorazowym kodem i nikt NIGDY Cię nie będzie prosił o hasło. Przecież do takich "weryfikacji" jeśli musi dojść to tylko listownie lub telefonicznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzić wnlikliwe a zarazem konieczne weryfikacje danych , oraz tranzakcji OnLine

poprzez konto mBank. W naszym liscie do Pani/Pana zwracamy się z prośbą o odpowiedź oraz podanie:

 

1 Identyfikator Klienta

2.Hasło Klienta

 

Trzeba by być wybitnym łomem, żeby w to uwierzyć i przesłać takie dane :lol2: Żaden bank nie będzie wymagał, żeby przesłać takie dane kanałami elektronicznymi. Po odbiór hasła sam musiałem osobiście zgłaszać się do placówki, tak samo jak o aktywacje klucza (odpowiednik hasła jednorazowego :) ). Mogłeś mu przesłać dane:

 

1337101

 

m45z7uh451o

 

Ciekawe co by odpisał :lol:

 

Zresztą, bez haseł jednorazowych, to on sobie może ... popatrzeć na stan konta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh w sumie tak ale jakoś nie miło byłoby zeby sobie patrzył :P

JUż nigdy nie bede chodził tak późno spać, umysł źle pracuje, i mały włos i przesłałbym to :/ .... a tak odpisałem mu jak to Polak potrafi

 

H.. ci w du.. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mnie oszukano na aukcji ...

 

Ktoregos dnia postanowilem sprzedac telefon na aukcji. Telefon byl stary wart xx zl. Wiec wystawilem aukcje z cena "kup teraz".

 

Jakis czas pozniej otrzymalem emaila :

 

Witam ! Moge od Pana kupic ten telefon za cene kup teraz czyli xx zl wplace na konto od razu a jak bede w "nazwa miasta" odbiore tel osobiscie. Aukcja poza "nazwa serwisu aukcyjnego" poniewaz nie mam jeszcze do konca aktywnego konta.Jezeli taki sposob sprzedazy Panu pasuje prosze podac swoje dane - imie,nazwisko,adres zamieszkania oraz nazwe banku wraz z nr konta zebym mogl wplacic pieniadze oraz usunac aukcje . Pozdr i czekam na szybka odp.

 

Zalezalo mi na kasie bo zbieralem na rzecz ktora juz dawno upatrzylem sobie , wiec zgodzilem sie ... Podalem swoje dane adres nr konta i napisalem zapytanie kiedy bedzie Pan w "nazwa miasta" zeby odebrac telefon.

W odpowiedzi otrzymalem :

 

"Witam! Pieniadze wplace dzisiaj mysle ze w "nazwa miasta" bede w tym tygodniu bo kupilem tutaj jeszcze jeden telefon wiec odbiore od razu dwa.Pozdr"

 

"Poniewaz pieniadze juz wplacilem prosze usunac aukcje z "nazwa serwisu aukcyjnego" zeby nie bylo watpliwosci.Pozdr"

 

"Witam!!Wplacalem na poczie powiedzieli mi ze do 3 dni powinny isc"

 

Troszke go popedzalem bo zalezalo mi na czasie ... Napisal ze umowi sie po weekendzie na odebranie , tylko jeszcze nie wie ktory dzien ! Poprosilem go o jego dane i skan dowodu wplaty !

 

"Ok jak tylko znajde chwilke wpadne do jakiejs kafejki i postaram sie zeskanowac dowod ale mysle ze pieniadze powinny juz przyjsc do Pana bo takze mysle ze to za dlugo juz trwa."

 

Dolaczyl blankiet z danymi wplaty. Na skanie byly ponoc "jego" dane.

 

Nastepnego dnia napisal ze wplacil yyy zl bo sie pomylil. Napisal tez ze pomylka wynikla z tego ze kupowal dwa telefony ten ode mnie za xx zl i od innego kolesia z mojego miasta inny telefon za yyy zl ! I ze wypelnil odwrotnie blankiety przelewu.

 

Pieniadze wplynely ( na poczatku wydawalo mi sie ze kombinuje cos bo dosc dlugo to trwalo ) no ale jak zobaczylem ze juz sa na koncie to troche to wytlumilo moje podejrzenia !

 

Umowilismy sie na spotkanie w jednym miejscu. Prosil tez zebym mial ta roznice pieniedzy o ktora za duzo wplacil, bo nie moze odebrac drugiego telefonu. Mowil tez, ze jest akurat u rodziny. Spotkalismy sie odebral telefon pieniadze . I tak sie skonczylo.

 

Jakis miesiac pozniej otrzymuje telefon od osoby ktora "kupila" ode mnie telefon za yyy zl. Przedstawila sie jako ta osoba ze skanu dowodu wplaty. Pytajac sie co z jego telefonem co zaplacil za niego! Wszystko wytlumaczylismy sobie i sie okazalo ze ta osoba ktorej sprzedalem ten telefon za xx zl podszyla sie za tego co do mnie dzwonil . I odwortnie ten co kupil ode mnie podszyl sie za tego ktory dzwonil. OKazalo sie ze to on zostal oszukany ... a ja na tym straciłem yyy - xx zl :(((

 

sprawa trafiła na policje, na prokurature ... po czasie jednak umożono.. no i byłem w plecy !

 

A wszystko przez to ze podałem nr konta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ile razy jeszcze ten temat bedzie tu walkowany?

Nastepnym razem proponuje procenty dla zalozyciela "nowego", "odkrywczego" watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mnie oszukano na aukcji ...

 

..........

 

sprawa trafiła na policje, na prokurature ... po czasie jednak umożono.. no i byłem w plecy !

 

A wszystko przez to ze podałem nr konta!

rotfl masakra jak typ to obmyslil :o, no ale wiesz numer konta to moge w minute znalezc 20 na samym allegro, sam tez podaje na stronie 'o mnie'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bamc czytam to co napisałeś i nie rozumiem :D

Wszystko rozumiem, ale końcówki nie... skąd się nagle wziął 2 koleś i jak ten drugi sie podszył, i wogóle opisz to dokładnie bo ciekawe to jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...