Skocz do zawartości
harryt

Wakacje Trójmiasto-władysławowo

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem własnie z urlopu w miejscowościach jak w temacie i oto kilka moich refleksji:

1. Nie wiem czy tam jest ktoś NORMALNIE myślący ale decyzje podejmowane w trójmieście dotyczące dróg sa paranoidalne. Jadę sobie obwodnicą z Gdańska do Gdyni w godzinach szczytu i - korek!!! . Jadę w tym korku jakieś 15 min. i patrze co jest jego przyczyną. A tu sobie PASY MALUJĄ !!! (godziny szczytu !!!!!!!!!) Wyłączony jeden pas ruchy. Na trzy samochody przede mną TIR staranował Opla Astrę.(na szczęście bez ofiar). Wracam godzinę później obwodnicą w drugą stronę, a tam korek od miejsca wypadku j/w (jakiś kilometr od Gdyni) na odcinku X (od Gdyni do Selgrosu. Co nie którzy już stoliki do bridga rozkładali). Pytanie: Czy nie można było tego robić w NOCY ??? Winą za ten wypadek powinno sie obciążyć Zarząd Dróg m. Gdańsk (czy jak to się tam nazywa). Bo TO ONI BYLI BEZPOŚREDNIM SPRAWCĄ.

2. Organizacja ruchu to jedna wielka kpina. Z Gdyni do Gdanska jechałem 2 godziny. Dzięki czemu, a dzięki temu , że ktoś Inteligentny inaczej wymyślił światła na żądanie dla pieszych na całym odcinku od obwodnicy Trójmiasta do Wrzeszcza. W wyniku tego powstają korki od obwodnicy do Gdańska (godz. 12-13). Sygnalizacja powinna być automatyczna, zmieniająca światła cyklicznie a nie jak kto sobie zażyczy (z całym szacunkiem dla pieszych), na drodze dwukierunkowej jednojezdniowej !!!. Każde uruchomienie świateł przez pieszego powoduje blokadę. Mało tego wymyślono aby w tym czasie rozkopać Al. Grunwaldzką i wyłączyć jeszcze jeden pas z ruchu !!! (normalny człowiek tego by nie wymyślił , musiał być jakiś po szkole). Dalej to już bez komentarza, całe miasto rozkopane korek pogania korek i to w czasie sezonu turystycznego. Rozumię ,że remonty dróg są potrzebne ale trzeba przyjąć jakąś koncepcje , która pogodzi potrzeby z okresem turystycznym (wolna amerykanka tak , ale w boksie).

3. Zyjemy podobno w 21 wieku. Wziąłem więc ze sobą tv do Władysławowowa. I nic, nie idzie odebrać żadnego programu. Dopiero po podłaczeniu ok. 24m kabla program 1 TVP jako tako jest widoczny. Pogratulować rozwoju naszym rodzimym telewizjom. Abonament tak, coraz więcej reklam więc i zysków, a to że odbierać TV nie można to już zmartwienie widza. Prezesi i Zarządy TV mają się dobrze. Ale czego się spodziewać zysk i pensja zagwarantowane w ustawie o RiTV to co się przejmować widzem, przecież napisane masz tv to płać chociaż by służył tylko jako grzejnik.

Ogólnie baza turystyczna przygotowana przez prywatnych przedsiębiorców ok., ale organizacja przez tych co maja pensję z budżetu (nie małe) to jedna wielka kpina i lekceważenie tych co te pensje tworzą ze swoich podatków i pieniedzy zostawionych podczas urlopów ( 3.20 pln za dzień 2+1, podatku dla gminy tzw. klimatyczne).

 

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Założe sie że bilet pociągiem był by tańszy niż cała ta przejażdżka samochodem, i szybciej <_< Kiedyś byłem w Gdańsku i jechałem do Gdyni pociągiem, zajeło to bardzo mało czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze jeste mozno zdenerwowany tym co zastales. A Tak apropo znasz realia 3miasta?? Bo z tego co widze to nie za bardzo............

1. 3miasto dziala nie jako jeden organizm tylko jako 3 odrebne miasta i to jest problem. sa czynione proby aby to polaczyc.

2. Obecnie jest bardzo duzo remontow drog np Blednik (w Gdansku Glownym), i kilka innych

3. Siwatla nie sa ze soba zsynchronizowane co powoduje korki

4. Za duzo swiatel pomiedzy Gdanskiem i Gdynia (nawet w nocy dzialaja)

5. Bardzo duza liczba zmotoryzowanych turystow (rowniez Ty)

6. Spora ilosc samochodow i TIRow, jak rowniez samochodow budowlanych przypomnij sobie ile budow widziales

 

Niestety latwiej i szybciej jest podrozowac kolejka SKM ceny biletwo sa znosnie i jest sporo mozliwosci np bilety calodzienne itp

Podroz z Gdansk Glownego do Gdyni zajmuje okolo 37-40 minutco jest niezlym wynikiem, teoretycznie samochodem byloby podobnie ale trzeba znac pewne trasy

 

3miasto komunikacyjnie powinno byc bardziej zgrane moze to kiedys nastapi mam taka nadzieje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ja w zeszlym roku dojechalem do Sopotu samochodem, zaparkowalem na 12 dni i wrocilem samochodem. Po Trojmiescie poruszalem sie wylacznie SKMem - wygodnie, szybko, wszedzie blisko, pociagi nawet pozno w nocy co 20-30 minut MAX. Ceny sa znosne, miejsc nie brakuje (wszyscy jezdza samochodami?), jak gdzies nie dojezdza kolejka, to dojezdza tramwaj (Gdansk) lub trolejbus. Nie ma problemow z parkowaniem, nie ma problemow z korkami, mozna wypic piwko kiedy i gdzie sie chce - same zalety. Wada taka, ze trzeba na ta kolejke dojsc :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Napewno by nie wyniosła tyle co paliwo. Ale szybciej z m. Łodzi na pewno nie.

Po za tym są to moje refleksje na temat poruszania się po w/w terenie, a nie samego dojazdu.

Mi chodziło o to żeby tam po trój mieście sie porzuszać komunikacją miejską.

 

Ja w zeszlym roku dojechalem do Sopotu samochodem, zaparkowalem na 12 dni i wrocilem samochodem. Po Trojmiescie poruszalem sie wylacznie SKMem - wygodnie, szybko, wszedzie blisko, pociagi nawet pozno w nocy co 20-30 minut MAX. Ceny sa znosne, miejsc nie brakuje (wszyscy jezdza samochodami?), jak gdzies nie dojezdza kolejka, to dojezdza tramwaj (Gdansk) lub trolejbus. Nie ma problemow z parkowaniem, nie ma problemow z korkami, mozna wypic piwko kiedy i gdzie sie chce - same zalety. Wada taka, ze trzeba na ta kolejke dojsc :rolleyes:

Ja jak jechałem z rodzinką to było tak samo, sam dojazd samochodem a cała reszta komunikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedalem samochód. Ceny paliwa mnie rozwalały, pozatym to byl śrup.

Moje osobiste przemyślenia są następujące - ROWER.

gdyby w polska nie była tak złodziejskim krajem wszędzie bym rowerem jezdził. Niestety kazde zostawienie go pod jakimś sklepem - nawet zapietego jest czystą loterią. i za kazdym razem zastanawiam sie czy jeszcze mam rower.

Przez to ograniczylem dość mocno poruszanie sie rowerem samotnie, gdyz raz juz stracilem, a nie chce po raz koolejny.,

 

mam z 4p-5km nad jeziorko, jezdzilbym tam rowerem, moze nawet codziennie.. ale niestety.. raz bylem, to juz sie nim jacys kolesie interesowali, i musialem z wody wyjsc..

 

Dla mnie ten kraj jest chory.

W moim miescie za przejazd 3km z przystanku na przystanek płaci się 2,2zł, i stawka jest stała.. czy ktoś na calej lini jedzie czy z przystanku na przystanek..

 

Nie wiem jak w trójmiesie, ale w większosci miast komunikacja miejska sucks.. bardzo podoba mi sie jedynie poznań. Porządne miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

to są godziny szczytu, w gdyni nie ma jeszcze tragedi, drogi są równe, a gdańsk, ma strasznie lipne drogi, ciągnikia szkoda nawet na takie nierównośći :D

Na obwodnicy daaawno nie widziałem korku, a chyba ze ostatnio na tym moscie (ziazd na moje ukochane karwyny- tesco), tam typiary cos robiły, nie pamietam co, ale nie stałem dłuzej niz 10minut.

 

W gdyni za złotówke objezdzisz całą gdynie (oczywiscie jedną linią) nie liczą tam przystanku. A jak kupisz bylet za 4,50zł to jezdzisz gdzie chcesz całą dobe, do sopotu, rumii, żukowa itp.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, trojmiasto - zawsze korki, zobaczyc niezakorkowany gdansk w godzibach szczytu? nie mozliwe, i nic do tego ma sezon turystyczny, drogi sa do bani, w gdyni troche lepiej, ale w gdansku teragedia, co do zakorkowanej obwodowej: nie ma bata mi8ales pecha, czesto obwoisnica jezde, ale nie trafilo mi sie zeby były takie korki, no chyba ze wypadek, ale to nieczesty widok.

co do telewizji: sory, ale jakos nie chce mi sie wierzyc, cos masz nie tak z telewizortem :P

 

No a do podrozy po 3miescie to jak najbardziej SKMka, jak juz ktos pisal. Niestety, ale samochodem do wrzeszcza np dojechac to graniczy z cudem, zeby szłu nie dostac. SKMka szybko tanio i nawet tłoku nie trzeba, a w godzinach szczytu kolejka jezdzi co 3 czy tam 5 minut: zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Zazdroszcze wam.. niedosyc ze nad morzem to jeszcze kurde za grosze wszedzie dojedziecie..

Tez jestem zadowolony :D W trojmiescie jest wszystko. Zjazd O/C & modders, aquapark, kina, morze, peełno galeri handlowych, giałda samochodowa :lol2: nawet dwie :D <--uwielbiam to, ostatnio na giełdzie w Pruszczu kolo sprzedawał nagrzewnice od rekordów po 20zł w bdb stanie. Tyle względem OT B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w trójmiesie, ale w większosci miast komunikacja miejska sucks.. bardzo podoba mi sie jedynie poznań. Porządne miasto.

Za to jeżeli tego nie poprawili to w Poznaniu mają tragiczną synchronizację świateł. Na głównej ulicy zatrzymujesz się co minutę na minutę :mur: We Wrocławiu jak zaczynam jechać na początku głównej ulicy to zatrzymuję się dopiero na jej końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik swiatła. Mi chodzilo o komunikację miejską.

Ja do pracy bym jezdzil autobusem, ale takich u mnie po prostu brak. nie dosyc ze ceny biletów są strasznie drogie, to jeszcze autobusy jezdzą jakchcą, gdy jestem w poznaniu i widze ze w k ierunku gdzie jadę mam np 3 tramwaje i 2 autobusy, (a jade na peryferia poznania)

to mnie sciska..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety latwiej i szybciej jest podrozowac kolejka SKM ceny biletwo sa znosnie i jest sporo mozliwosci np bilety calodzienne itp

Podroz z Gdansk Glownego do Gdyni zajmuje okolo 37-40 minutco jest niezlym wynikiem, teoretycznie samochodem byloby podobnie ale trzeba znac pewne trasy

3miasto komunikacyjnie powinno byc bardziej zgrane moze to kiedys nastapi mam taka nadzieje.

Pozdrawiam

Troszkę się orientuje, jestem tam prawie co roku. I masz rację trza się było poruszać kolejką, o której w ogóle zapomniałem. Kiedyś jeżdziłem tylko nią. Teraz d... przyrosła do auta. Oby twoje nadzieje się spełniły bo w przyszłym roku też jadę i kolejny raz mogę tego nie przeżyć.

 

Ja nieiwem u mnie dobrze odbiera TV :P

Satelita ? :) Ja na pokojowej nie miałem szans, a przecież przy takim rozwoju to powinno być już normalnie. Zresztą tam gdzie byłem w ośrodku były 3 szerokopasmowe anteny ze wzmacniaczami i TVP2 i 3 były do d...

 

@kszonek - ogólnie korków nie ma (chyba że ktoś wpadnie na pomysł malowania przy największym ruchu i zablokuje pas) A rondko przy początku od Tczewa, tam się chyba zdarzają :) .

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, przesadzacie.. z gdanska do gdyni nie jezdzi sie przez grunwaldzka tylko dolnym sopotem :P a obwodnica zaaadko sie korkuje.. gozej juz ze zjazdem do centrum (np na slowackiego kolo 8smej rano :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to jeżeli tego nie poprawili to w Poznaniu mają tragiczną synchronizację świateł. Na głównej ulicy zatrzymujesz się co minutę na minutę mur.gif We Wrocławiu jak zaczynam jechać na początku głównej ulicy to zatrzymuję się dopiero na jej końcu.

Serio ?? a nie pozmieniało się coś w związku z przebudową osi GRU ?? nic a nic nie dało ograniczenie ruchu tramwajów i busów ?? a wycofanie kilku linii tez jest nieodczuwalne ??? serio stary przegiąłeś pałe nieco ... nie wiem zresztą co uwazasz za główne ulice wrocka i co rozumiesz przez szybki przejazd, ale ostatnio normalną jazdą z centrum na Gaj zostałem zakiblowany w autobusie na cała godzinę bo tak to się odbywa o godzinie 13 :D ... mega rotfl a jeszcze jak burza nawiedzi stolice dolnego śląska to lepiej na piechtę pocinać .. tyle ode mnie nt. Wrocka ... bede tam akurat jakoś w przyszłym tygodniu ale to co zastałem tydzień temu woła o pomste do nieba :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, przesadzacie.. z gdanska do gdyni nie jezdzi sie przez grunwaldzka tylko dolnym sopotem :P a obwodnica zaaadko sie korkuje.. gozej juz ze zjazdem do centrum (np na slowackiego kolo 8smej rano :/ )

beka jest jak sie chce jechać od Matarni/obwodnicy do wrzeszcza nie korzystając z przejazdu koło PG/kerfura albo nie jadąc przez morene. 40min to conajmniej się traci, nonstop jadąc 5km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w nocy wyjeżdżam do Władysławowa. Ciekawe ile z tych drogowych opowieści się potwierdzi ;) Mam nadzieję, że tak jak poprzednim razem dam radę w 5 godzin (430km) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ?? a nie pozmieniało się coś w związku z przebudową osi GRU ?? nic a nic nie dało ograniczenie ruchu tramwajów i busów ?? a wycofanie kilku linii tez jest nieodczuwalne ??? serio stary przegiąłeś pałe nieco ... nie wiem zresztą co uwazasz za główne ulice wrocka i co rozumiesz przez szybki przejazd, ale ostatnio normalną jazdą z centrum na Gaj zostałem zakiblowany w autobusie na cała godzinę bo tak to się odbywa o godzinie 13 :D ... mega rotfl a jeszcze jak burza nawiedzi stolice dolnego śląska to lepiej na piechtę pocinać .. tyle ode mnie nt. Wrocka ... bede tam akurat jakoś w przyszłym tygodniu ale to co zastałem tydzień temu woła o pomste do nieba :D

Pozdrawiam.

Od drogi wjazdowej (obok makro) do chyba Hallera się prawie nie zatrzymuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w nocy wyjeżdżam do Władysławowa. Ciekawe ile z tych drogowych opowieści się potwierdzi ;) Mam nadzieję, że tak jak poprzednim razem dam radę w 5 godzin (430km) ;)

Oj beidzesz mial male problemy z pucka do wladka bo tam koncza droge robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w nocy wyjeżdżam do Władysławowa. Ciekawe ile z tych drogowych opowieści się potwierdzi ;) Mam nadzieję, że tak jak poprzednim razem dam radę w 5 godzin (430km) ;)

Współczuje, tak jak napisał Gucio89. Piękne korki. No chyba że od 30.06. przyspieszyli z robotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno temu robili szosę pomioedzy Redą a Rumią... to tez nie wąsko było...

 

A w gdansku zjazd Słowackiego w dol czy w góre to morderstwo... wiem z opowiesci kumpli co dojezdzaja do pracy na Matarni...

 

Dziś co mnie zdziwiło był korek na karwinach dawno tego nie widziałem.....

 

Wogole nasi drogowcy maja nawalone....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od drogi wjazdowej (obok makro) do chyba Hallera się prawie nie zatrzymuję.

Że już nie wspomnę o wątku podróżnym z NowoTworu do Centrum ... o joj ... prawie godzina w autobusie linii 126 :( zanim dojedziesz do ronda na powstańców :(( kaszana stulecia teraz się dzieje... no może będzie lepiej ale .. ech no comment Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...