Skocz do zawartości
steraf

Potrzebna Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to tuba basowa, ale z danymi z obrazka tego nie złożę. Jest tam tylko długość scianek i kąty. Powiedzcie jak to przeliczyć (albo niech ktoś mi to przeliczy :P) zebym miał wymiary w cm lub mm. Np odległości pomiędzy sciankami, która scianka ma być jak daleko od boku, tak zeby to miało rece i nogi.

Wyższa matematyka to to niejest chyba ale nie mam zadnego pomysłu na obliczenia :huh:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcje trygonometryczne, da się od razu parę rzeczy policzyć. Tylko po co? Przecież masz wymiary długości co do mm, więc po wycięciu, i dopasowaniu niektórych (są np. po 45 stopni niektóre połączenia), reszta powinna ci pojsc ok...

 

EDIT

 

Najciemniej jest pod latarnią :lol2: To jest rysunek techniczny, wydrukuj, zmierz linijką te odległości i przelicz w odpowiedniej skali B-) :wink:

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jest tam po 47,5 68,5 stopnia a pozatym plyty nie będą docięte co do stopnia a wymiary są bardzo wazne w tego typu konstrukcjach, kilka stopni w te czy wefte i mozemy zepsuć akustyke w konstrukcji.

 

Funkcje trygonometryczne

Zabieram sie do liczenia :rolleyes:

 

Chila chwila ... jak sie to liczyło ? :lol2: Musze zajżeć do zeszytu z gimnazjum hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówie płyty.. ale wiesz że niektóre muszą mieć pościnane krawędzie pod odpowiednim kątem? :wink:

No wiem, ale naczej niz 45* mi tego nie potną chyba. Powstałe szpary będzie trzeba zaszpachlować ? Oczywiście bez ręcznego doszlifowania krawędzi sie nie obędzie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale naczej niz 45* mi tego nie potną chyba. Powstałe szpary będzie trzeba zaszpachlować ? Oczywiście bez ręcznego doszlifowania krawędzi sie nie obędzie :?

To gdzie ty idziesz, że Ci mogą wyciąc tylko 45*, nawet ja moge w domu wyciąć deche pod katem od 20-90*....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale naczej niz 45* mi tego nie potną chyba. Powstałe szpary będzie trzeba zaszpachlować ? Oczywiście bez ręcznego doszlifowania krawędzi sie nie obędzie :?

żebyś sie nie zdziwił jak szpachal zacznie odpadać :D.. Kiedyś skleiłem suba wikolem, mimo skręcenia go wkrętami dość długimi.... Pierwsza próba ogniowa zakończyła się hukiem rozrywanego kleju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...