Skocz do zawartości
kurek

Creative Gigaworks Progamer 5.1 G500

Rekomendowane odpowiedzi

trefny to jest co najwyzej projekt tych glosnikow, widac ze nie jest to wada jednego konkretnego egzemplarza

kto to slyszal aby cos sie strasznie grzalo w spoczynku :P lol

tamten zestaw to pewnie sie przegrzal

zywotnosc elementow na zwrotnicy/plytce jesli jakakolwiek posiada dramatycznie spada gdy sa w duzej temperaturze (miedzy innymi kondensatory dlatego jak odlaczysz chlodzenie w zasilaczu kompa to ci pękną)

jak dobrze pojdzie to dostaniecie jeszcze pare "nówek"

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem dzisiaj rano głośniki przez całą noc były na czuwaniu (paliła się czerwona lampka na pilocie) i stwierdzam że były zimne nic się niegrzało z tyłu.

ja nigdy nie wylaczam na noc glosnikow, tzn wylaczam na pilocie i swieci sie na nim czerwona lampka (jak powyzej) i rano nigdy sub z tylu nie jest cieply, fakt faktem, ze mam juz drugi zestaw bo w pierwszym nie dziala sub od nowosci:/ wszystko inne gralo, tylko nie sub, czekalem tydzien na wymiane suba, a dostalem caly nowy zestaw :) jak narazie wszystko pieknie, oby 4ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie chodzili mi o to ze jak sa na czuwaniu to sie grzeja, tak jest wszystko ok. Tylko ja sa np właczone i nie graja to wtedy sie gotują. Szkoda tylko ze sub daje rade z basem tylko do połowy skali, poźniej juz nic sie nie zmienia satelitki go zagłuszaja. jak sie bawilem nagraniami do tesotwania basu, to porostu jakos po połowie głosnosci całego zestawu, pomimo zwiekszania głośności sub juz nie gra głosniej. ustwaialiscie sobie Odciecie basu na w HZ ?? czy macie standardowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pojdzie to dostaniecie jeszcze pare "nówek"

 

Wiesz stary nie parę nówek tylko w moim przypadku i kolegi Powerslave jeszcze dwa komplety i ja żądam zwrotu pieniędzy dokładam jakieś 3stówki i kupuje logi z5500 :) .

 

Maciek nie tylko u ciebie tak jest ja mam standardowo wszystko ustawione i też sub zanika tak na 4 kresce. Dlatego trzeba kupić drugiego i podłączyć na przejściówce:P http://www.allegro.pl/item162805670_hit_su...00w_ideal_.html ten by sobie pewnie dał rade :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie chodzili mi o to ze jak sa na czuwaniu to sie grzeja, tak jest wszystko ok. Tylko ja sa np właczone i nie graja to wtedy sie gotują. Szkoda tylko ze sub daje rade z basem tylko do połowy skali, poźniej juz nic sie nie zmienia satelitki go zagłuszaja. jak sie bawilem nagraniami do tesotwania basu, to porostu jakos po połowie głosnosci całego zestawu, pomimo zwiekszania głośności sub juz nie gra głosniej. ustwaialiscie sobie Odciecie basu na w HZ ?? czy macie standardowo

Ja mam odcięcie bassu na 80hz,według mnie tak gra najlepiej...

 

jak chcecie miec dobry bas to byscie se kupili suba aktywnego kody za 400-500zl, i jakiekolwiek stereo i mielibyscie taki bas ktory zjadlby te g500 i logi na sniadanie :D

Bylejakie stereo,pomażyć zawsze można,imho wątpie że lepiej by to grało od logów :)

Jeżeli chodziło ci o sw1000 to kosztuje conajmniej 550 z przesyłką z 600 wiec nie 400 nie 500 tylko 600,a te niższe modele (sw 550,sw850) podobno się nieumywają do sw1000...

Pozdro

Edytowane przez Manamana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze ci jeszcze raz "jak chcecie miec dobry bas"

 

rozumiesz juz co napisalem? i dlaczego tak? :)

 

a jesli juz sie pytasz to za 600zl mozna miec stereo ktore niszczy logi :)

http://www.allegro.pl/item162742951_super_...epie_750zl.html

lub jakies tonsile/kody

 

+jakis wzmak uzywany

 

to stereo ma 8 glosnikow w sumie

i to o znacznie wiekszej srednicy

po 4 na kanał

 

raczej bije logitechowe 1 mały głośniczek na kanał codaje w sumie ile 5-6 głośniczków w całym zestawie 5.1?

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odcięcie bassu na 80hz

Hmmm :blink: a ile one wyciągają "oficjalnie", wg mnie to dudni a nie basuje...

 

Bylejakie stereo,pomażyć zawsze można,imho wątpie że lepiej by to grało od logów :)

Pozdro

Co znaczy lepiej ? Na pewno będzie grało od nich bardziej naturalnie i czyściej, no chyba że chodzi o poziom szumu czy poziom głośności.

 

Jeżeli chodziło ci o sw1000

SW1000 ma się do logów/creativów jak VW Passat do Poloneza/Fiata 125p, nie porównujmy rzeczy z innych półek cenowych i klas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

moich g500 nie wylaczalem z sieci juz okolo roku. Zawsze na czuwaniu. Nic sie nie grzeje nie mam zadnych problemow. Generalnie nie mam z nimi zadnnych problemow, za ta cene? Zapomnijcie o lepszym 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu zaczynają się porównania zestawów stereo do komputerowych głośników w systemie 5.1. Jasne że kolumny grają bardziej naturalnie ale logi mogą grać głośniej i jeśli koledzy porównujecie zestaw 2.1 do 5.1 to raz że niema porównania a dwa ja powiem swoje zdanie. Chcesz mieć sprzęt który będzie wkurzał sąsiadów, leciało ci wszystko z szafek, grał na tyle głośno żeby pół osiedla cię słyszało przy czym niechcesz zeby sprzęt zajmował ci dużo miejsca a od czasu do czasu wrzucisz jakiś film/grę na 5.1?? to kup logi. Jeśli wolisz słuchać muzy ciszej za to tak bardziej naturalnie, żadko oglądasz filmy a przy grach dźwięk ci jest obojętny kup sobie porządny zestaw kolumn stereo z amplitunerem, jeśli chcesz żeby moc cię oszałamiała, dźwięk był czysty i dynamiczny a przy tym bardzo głośny tak że osiedle może bawić się z tobą - kup sobie sprzęt estradowy 2kolumny + jakiś wzmacniacz. Napewno za 1200zł (cena logów) coś znajdziesz dla siebie. Wtedy możesz powiedzieć że masz dyskoteke w domu. Myśle że wyjaśniłem problem dla każdego co innego a o gustach się nie dyskutuje.

 

moich g500 nie wylaczalem z sieci juz okolo roku. Zawsze na czuwaniu. Nic sie nie grzeje nie mam zadnych problemow. Generalnie nie mam z nimi zadnnych problemow, za ta cene? Zapomnijcie o lepszym 5.1

 

Faktycznie za cenę 600zł lepszego zestawu głośników w systemie 5.1 się nie znajdzie. Powiedzmi czy ty swoje głośniki lubisz tyrać od czasu do czasu??? Bo jeśli nie to niedziwię się że jeszcze niepadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlodygun

 

przepraszam bardzo ale kolega manamana zaczal sie uzewnetrzanic na temat tego co zagra lepiej ja tylko mowilem o basie :)

 

i czemu na stereo ma abyc muza sluchana ciszej niz na logach :) ? zapewniam cie ze np. te m-audio stereo zagra glosniej/lepiej od tych logow :)

no i czemu do filmow stereo ma sie nie nadac ? ;) bez przesady sluchac tez mozna fakty bedzie mnie efektow przestrzennych jesli komus na tym zalezy to oczywisty wybor jakies 5.1 :)

tak samo z graniem chyba ze ktos gra w CS`a z EAX`em i szuka ludzi po odglosach :)

 

watpie aby estradowy sprzet za 1200zl mozna bylo kupic (dobry)

 

i osobiscie uwazam ze do 5.1 komputerowego o malych gabarytach (nie kolumny) to g500 sa lepsze

roznica w brzmieniu niewielka w przeliczeniu na cene

a cena logow jest skandaliczna =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

czasami dam im popalic ale dla mnie polowa mocy to juz jest za glosno, nie da sie grac na takim fulu bo moze krew pojsc z uszu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie miec dobry bas to byscie se kupili suba aktywnego kody za 400-500zl, i jakiekolwiek stereo i mielibyscie taki bas ktory zjadlby te g500 i logi na sniadanie :D

a jesli juz sie pytasz to za 600zl mozna miec stereo ktore niszczy logi :)

http://www.allegro.pl/item162742951_super_...epie_750zl.html

lub jakies tonsile/kody

 

+jakis wzmak uzywany

 

to stereo ma 8 glosnikow w sumie

i to o znacznie wiekszej srednicy

po 4 na kanał

 

raczej bije logitechowe 1 mały głośniczek na kanał codaje w sumie ile 5-6 głośniczków w całym zestawie 5.1?

nie rozumiem Was... pisalem to juz raz, napisze drugi, spojrzcie uwaznie na nazwe Creative Gigaworks Progamer 5.1 G500, mozemy z niej wywnioskowac iz jest to zestaw ktory ma nam zapewnic NIEZAPOMNIANE doznania dzwiekowe podczas gier z dzwiekiem przestrzennym/podczas ogladania filmow, porownywanie tego zoestawu do 2.0 mija sie z celem, G500 sa stworzone nie do sluchania muzyki, zgodze sie, ze dobre stereo bije je na glowe, ale niech sobie bije... nie taka ich rola by gralo jak zestaw stereo za 2000zl... te glosnikikosztuja 550zl, sa w systemie 5.1 wiec skonczcie ciagle porownywanie ich do 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerslave

a ja nie rozumiem ciebie

 

mowilem tylko o basie

 

potem odpowiedzialem na tekst manamana o stereo

 

a ty sie przypierniczasz znowu do porownan stereo/5.1

 

oczywiscie ze g500 sa stworzone do EAX

oczywiscie bas z tej kodyzje g500 i logi

 

wszyscy wszystko wiemy wiec o co tobie chodzi?

 

hooded man

nie wiem jak z g500 ale czy one poprostu sie nie przesterowuja? zamiast grac glosniej?

znaczy sie czy poprostu niewydaje sie ze halasuja bardziej satelitki/chaos zamiast glosniej?

prosta analogia jestes na dyskotece lub na koncercie i krew z uszu nie leci mimo tego ze jest glosniej

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlodygun

 

przepraszam bardzo ale kolega manamana zaczal sie uzewnetrzanic na temat tego co zagra lepiej ja tylko mowilem o basie :)

 

i czemu na stereo ma abyc muza sluchana ciszej niz na logach :) ? zapewniam cie ze np. te m-audio stereo zagra glosniej/lepiej od tych logow :)

no i czemu do filmow stereo ma sie nie nadac ? ;) bez przesady sluchac tez mozna fakty bedzie mnie efektow przestrzennych jesli komus na tym zalezy to oczywisty wybor jakies 5.1 :)

tak samo z graniem chyba ze ktos gra w CS`a z EAX`em i szuka ludzi po odglosach :)

 

watpie aby estradowy sprzet za 1200zl mozna bylo kupic (dobry)

 

i osobiscie uwazam ze do 5.1 komputerowego o malych gabarytach (nie kolumny) to g500 sa lepsze

roznica w brzmieniu niewielka w przeliczeniu na cene

a cena logow jest skandaliczna =]

 

te kolumy co podałeś wcześniej napewno zagrają ciszej niż logi ale to jest wniosek dla koneserów mocy, dla koneserów dźwięku jest odrębna teoria. Ja powiem tak co by nie było to są głośniki komputerowe nie jakieś kolumny chyba że komuś odbije i zrobi sobie drewniane skrzyneczki z płyty mdf i wsadzi głośniki w nie. I stwierdzam że w tej klasie sprzętowej, w tej cenie niemają sobie równych. Logi kosztują co prawda jeszcze raz tyle no ale tam dochodzi większa moc i dekoder. Można trafić już 2miesięczny sprzęt w stanie idealnym za ok 1tyś także to by się opłacało zamiast nowych z5400. Tego modelu wogóle niepolecam:/ jest to drogie i tamdetne. Słyszałem te głośniki i mimo tej super mocy 300wat grają słabiej od Gigaworksów. Wyróżniają sie tylko tym dekoderem nic po za tym. Jak mam wpakować 1000tyś w taki sprzęt no to sorry ale dla mnie to jest pomyłka. I właśnie Gigaworksy można przyrównać do z5400 ponieważ mają wyrównane szanse jednak Creatki wygrywają ceną i mocniejszym subem. Ja je wybrałem właśnie z tego względu no i spodobały mi się wyglądem i jakością dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logi mogą grać głośniej

A co w nich gra głośniej?.... no ? subwoofer głośniej dudni i nic poza tym cała tajemnica. No tak fucktycznie będzie głośniej ale od pewnego poziomu nie będzie sie dało tego słuchać, będzie poprostu głośny hałas i huk. Ten zestaw dobrze spisuje się w grach (tam nie słucha sie na cały regulator) gdzie jest ileś tam dźwięków na krzyż... w muzyce wymięka bardzo szybko wszytko zlewa sie w jedno i robi sie niezły harmider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

 

subwoofer polowe tej mocy zje

musialbys ustawic glosnosc suba na max i satelitek na max, zaloze sie ze sub przekrzyczy wszystko

 

pytanie bylo co "zagra" glosniej a nie co wytworzy wiekszy halas

 

poza tym nie do konca wierzylbym logitechowi

niektore kolumny estradowe maja po 250W wiec dwie mialyby 500

i co te male glosniczki maja przekrzyczec estradowki?

ogolnie to wrazenia ze sluchania suba logitecha mam podobne do razora

 

w basie bedzie glosniej zgadza sie ale tylko w basie

 

Powerslave

oczywiscie ze bas basowi nie rowny czemu mialby byc rowny?

kazdy subwoofer gra innaczej

i koda zagra lepiej od suba z logow czy g500

nie wydaje ci sie to oczywiste?

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol widac ze zainteresowanie wzbudzaja glownie u osobnikow sluchajacych umcyk umcyk lol :D, nic dziwnego

 

no raczej ale trochę ich jest :shock: ehh żeby to było takie piękne i kolorowe jak oni tam piszą to by było spoko. Jedna opinia jest mocna a mianowicie gościu twierdzi że po wymianie karty dźwiękowej sub mu przestał się grzać :lol: :lol: <bez komentarza> Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam g500, moja opinia jest taka ze za ta cene nic lepszego sobie nie sprawisz do pceta i do playera, jak sie jest koneserem trzeba zainwestowac duzo duzo wiecej jak sadze? glosniki graja zadowalajaco, i jak dla mnie [zaznaczam to moja opinia] lepiej niz logitechy. Chcialbym jeszcze poddac watpliwosci slowa tych co mi wypisuja ze 'srodki' maja slabe... hm... no mi sie wydaje ze trudno to stwierdzic tak sobie, IMO srodki, wysokie i niskie maja ok. bas wcale nie brzeczy ani nie ma szumow. nie pisze tego zeby kogos namowic na creativa, bo mam to gleboko w powazaniu, jestem zadowolony z moich g500 i za ta cene polece innym... a i zestaw tej wielkosci kina domowego jest dla mnie w 100% wystarczajacy, a jak slucham muzyki to wlaczam moj przedpotopwy sprzet 4kanalowy wzmacniacz sony + stereo 3-drozne glosniki JBL'a i slucham z cd ... i wiecie co? jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti znowu jakieś porównania do dobrego sprzętu , te głośniki kosztują >600zł i porównuj je do czegoś za tą cene , wiadomo że stereo za podobną cene jest troche lepsze przy muzyce ale znowu bez przesady , za 600zł dostajesz w miare dobre głośniki , dla przeciętnego zjadacza chleba na pewno wystarczy , zmiatają wszystki inspire itp masowo kupowane zestawy , przy filmach i grach za tą cene rewalacja a przy muzyce troszke brakuje ale też zależy od rodzaju tej muzki bo w niektórych jest bardzo dobrze.Cały ten tamt sie zamienił w jakeiś porównania do innego sprzętu a nie opinie o g500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti znowu jakieś porównania do dobrego sprzętu , te głośniki kosztują >600zł i porównuj je do czegoś za tą cene , wiadomo że stereo za podobną cene jest troche lepsze przy muzyce ale znowu bez przesady , za 600zł dostajesz w miare dobre głośniki , dla przeciętnego zjadacza chleba na pewno wystarczy , zmiatają wszystki inspire itp masowo kupowane zestawy , przy filmach i grach za tą cene rewalacja a przy muzyce troszke brakuje ale też zależy od rodzaju tej muzki bo w niektórych jest bardzo dobrze.Cały ten tamt sie zamienił w jakeiś porównania do innego sprzętu a nie opinie o g500

Jak się słucha techno,muzyki klubowej,to te głośniki niemają wad,Jak ktoś chce zestaw do muzyki to kupuje kolumny za xxxxzł i ma zestaw do muzyki,ale itak ten zestaw będzie gorszy od zestawy za xxxxxxzł,więc oco wam chodzi,Jeżeli ktoś kupuje ten zestaw i mówi że słucha nim muzyki to co jakieś przestępstwo zrobił bo niekupił pary kolumn??:huh: Nie opłaca się kupywać wzmacniacza + 2kolumn do komputera dla ludzi którzy robią wszystko(grają,słuchają muzyki,oglądają filmy)...

Po Prostu 5.1 jest praktycznie uniwersalne,a stereo nie,

Już wolę mieć taki zestaw 5.1 niż badziewne Altusy(140) za tę samą cenę,Jeżeli miałbym kupywać zestaw do muzyki to napewno niebyło by to coś poniżej 1kzł,Takie coś jak Altusy to pseudo stereo i niezamienił bym moich 5.1 na Altusy ponieważ wiem jak to gra i wszystkie podniecenia się dobre stereo do muzyki jest najlepsze(Mówię akurat o Altusach,dla niektórych to jest dobre stero,dla mnie nie)

Można sobie w między bajki włożyć,Jeżeli ktoś pisze dobre stereo ciekawe o jaką cene mu chodzi,dlamnie dobre stereo zaczyna się od 1000zł wzwyż,poniżej to sam chłam jest,Właśnie dlatego sprzedałem Altusy i zostawiłem Gigaworksy,Do Muzyki Jakiej Słucham(Techno,Pop,Muzyka Klubowa)są wystarczające,Altusy mimo że to drewno niegrają ładniej od satelitek w g500 mają ostre wysokie tony niczym w moich starych głośnikach p5800 sic!,W Altusach jest dobre to że na 100% bass jest dalej głośny(co z tego skoro reszta jest badziewna),W G500 praktycznie nie podgłasza się po 4kresce na pilocie i satelitki go zagłuszają,

Według mnie Altusy to

-Przereklamowany Sprzęt w którym słychać dobrze tylko bass

-Ten bass słychać ale tylko na dużych poziomach głośności,na normalnych praktycznie go niema

-Dobre na dyskoteki bo są głośne i na full bassu jestnawet dużo

-Reszta poza bassem nie do przyjęcia,

 

Pozdrawiam i czekam na opinie jakie te kolumny są audiofilskie,jeżeli to jest audiofilizm to ja jestem Zinedine Zidane,A Kaczka Jest Dobrym Prezydentem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebezpiecznie się robi ... niebezpiecznie ...

Za obrażanie prezydenta do 2lat wiezienia chyba jest(z niego taki prezydent jak z koziej [gluteus maximus] trąba),ale itak mnie nieznajdzie :lol2: Za dobrym hakerem jestem hehe,Sory za offtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że chyba wszystko na tym temacie zostało powiedziane i wypadało by go zamknąć.

Taa ato niby czemu :blink:

Poto żeby nowi użytkownicy zakładali podobne wątki zamiast pisać w tym :mur:

 

czy próbował ktoś sciągnać oslone na subie tą metalową kratke bo ja chciałem rekami i nieda się i mam pytanie czy komuś się to udało

Raczej się nieda tego zrobić,ajak się da to tylko w taki sposób sobie gwarancję sam zniwelujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...