Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

To samo u mnie, od listopada żadnego martwego piksela.

 

Pozatym sam kiedyś szukałem dobrego LCD - ka z matrycą PVA chociażby, ale po żmudnych poszukiwaniach i kiepskiej dostępności w moim przedziale cenowym wybrałem 226BW,. I się nie zawiodłem, bah nawet monitorek mnie uwiódł jakością obrazu i dobrymi jak na TN kątami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czciałbym się podzielić spostrzeżeniami z użytkowania monitora 2232BW nade in Slovakia, zakupiony 17.01.08r. w sklepie Sirius z 7 dniową gwarancją na uszkodzone pixele, menu serwisowe: matryca CMO (Version:M-PE22B0CDA-1002), monitor on tinme: 115Hr na razie brak uszkodzonych pixeli.

Z minusów tego monitora: patrząc na pionowo ustawiony monitor po bokach ukranu widać żółte przebarwienia związane ze słabymi kątami matrycy, po odchyleniu głowy w lewo lub prawo zjawisko to nasila się, podobnie sprawa wygląda w pionie, jedynie poatrzą od dołu ekranu wygląda to trochę lepiej. Kolejną sprawą jest białe tło które ma żółtawy odcień, oraz lekkie smużenie przy przeglądaniu stron internetowych widoczne tylko jak jest czcionka na białym tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś wogule LCD na matrycy TN który nie ma ani jednego wadliwego piksela? Z tego co czytam to chyba prędzej czy póżniej zawsze jakiś wyskoczy... Swoją drogą kupiłem SM223BW w listopadzie i też niedawno wyskoczył mi jeden martwy pixel (na szczęście w rogu więc niezbyt widać).

 

Doradziłby mi ktoś jakiś dobry monitor na matrycy lepszej niż TN w granicach 2000zł (o ile takie istnieją)?

ja mam tnkę lg wa226-sn czy jakoś tak :P zero martwych pixów, monitor lata od więcej jak pół rokupo 10-15 godzin na dobę + przelatał z 20 nocy włączony cały czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to juz bylo ale ja niestety mam malo czasu i wszytskiego nie dam rady przeczytac.

 

w media sa 226BW i 2232BW za 990zl

 

Ten 2232 jest na matrycy samsunga ( koles odpalil menu i tak powiedzial - nie wiem jakie byly oznaczenia ) ten 226BW nie jest na matrycy samsunga ( nie wiem na jakiej )

 

ktorego brac ? wyglad olewam.

 

Czy te monitory maja mozliwosc regulacji kata na stopce ? to chyba wazne przy takich malych katach widzenia.

 

EDIT:

monitor kupiony 2232BW - pierwsze wrazenai bez rewelacji no ale cos wiecej napisze pozniej

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie, od listopada żadnego martwego piksela.

 

Pozatym sam kiedyś szukałem dobrego LCD - ka z matrycą PVA chociażby, ale po żmudnych poszukiwaniach i kiepskiej dostępności w moim przedziale cenowym wybrałem 226BW,. I się nie zawiodłem, bah nawet monitorek mnie uwiódł jakością obrazu i dobrymi jak na TN kątami.

czy poleciłbys ten monitor "w ciemno" bo czytajac opinie wnioskuje, ze nic lepszego do 1200zl sie nie kupi

Mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie

Z racji tego ze mi bedzie on slozył w 90% do filmow z kompa a pozniej z DVD stacjonarnego wazna dla mnie jest sprawa glosnosci

Moj komp jest zrobony pod filmy 0 db amplituner i glosniki tez nie halasuja a jak to jest z tym monitorem?

wydaje jakies przykre dzwieku np piszczenie ktore mogloby przeszkadzac w ogladaniu filmow-mowa szczegolnie o tych z duza iloscia dialogow?

Dla mnie pojecie ciszy to 0db a nie jak mowia inni ze jak dam glosniej volume to nic nie slysze

bede wdzieczny za odp

pozdrawiam

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszanowanko :D

 

zastanawiam się nad kupnem monitorka i przymierzam się do Samsunga 226BW lub LG L227WT-PF (czym to się różni od LG L227WT bez PF ?) , ktoś może porównywał te 2 monitorki w realu?

 

a może warto poczekać na nowe modele od samsunga np 2256BW itd?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj polazlem do Vobis do lubina bo w MM w Legnicy byly problemy ale obejrzalem tam wszystkie monitory hehe, a w Vobisie rozpakowali mi egzemplarz, sprawdzili czy nie ma bad pixow, sprawdzili rodzaj matrycy i byla CAA czyli Samsung. 2232BW, monitor jest swietny zwlaszcza ze byl podlaczony analogowo w rozdzielczosci 1280 ;-).. juz jest odlozony i jutro z rana jade go kupic bo dzisiaj mialem problem z gotowka smile.gif. Porownywalem osobiscie lg 222ws, 226bw, 2232bw, asusa tego za 1200 22' tez tylko zapomnialem model i powiem ze ten samsung jest najlepszy w swojej cenie.

 

 

Pozdrawiam smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj polazlem do Vobis do lubina bo w MM w Legnicy byly problemy ale obejrzalem tam wszystkie monitory hehe, a w Vobisie rozpakowali mi egzemplarz, sprawdzili czy nie ma bad pixow, sprawdzili rodzaj matrycy i byla CAA czyli Samsung. 2232BW, monitor jest swietny zwlaszcza ze byl podlaczony analogowo w rozdzielczosci 1280 ;-).. juz jest odlozony i jutro z rana jade go kupic bo dzisiaj mialem problem z gotowka smile.gif. Porownywalem osobiscie lg 222ws, 226bw, 2232bw, asusa tego za 1200 22' tez tylko zapomnialem model i powiem ze ten samsung jest najlepszy w swojej cenie.

Pozdrawiam smile.gif

 

to z Toba dzis rozmiawialem w MM w Legnicy na temat 223bw i 2232bw? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie chwale go tez

 

Jasny

 

dobre kolory - na poczatku w adobe photoshop nie bylo czerni ( brat sie troche bawi ) wystarczylo cos zmienic no i czern jest bardzo czarna a bialy jest bardzo bialy

 

brak smuzenia

 

nierownomierne podswietlenie jest znaczne - mnie to nie przeszkadza

 

pomagaja programy dolaczone na plytce do kalibracji

 

U mnie nei dziala magictune

 

Katy widzenia moga byc problemem - trzeba patrzec na wprost bo inaczej brak nasycenia barw i slaby obraz - podobno to normalne w TN

 

 

stalem przed wyborem 226( nie samsung matryca ) i 2232 ( samsung ) - jestem zadowolony z wyboru.

 

Biorac pod uwage ze kosztowal 990 zl to wypasiona sprawa. W media nie chcieli sprawdzic egzemplarza no ale mam 7 dni na oddanie i wymiane na co tylko chce ( np. pralke )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z Toba dzis rozmiawialem w MM w Legnicy na temat 223bw i 2232bw? :D :D

 

Hehehe no ze mna :D to ktory bierzesz? Ja jutro jade do Vobisa ale do lubina bo blizej ^^, ale w legnicy w Vobisie po lewej samsung tez jest na matrycy Samsunga :D i bez bad pixow wiec tez mozesz go sobie brac :D pozdrofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no ze mna :D to ktory bierzesz? Ja jutro jade do Vobisa ale do lubina bo blizej ^^, ale w legnicy w Vobisie po lewej samsung tez jest na matrycy Samsunga :D i bez bad pixow wiec tez mozesz go sobie brac :D pozdrofka

 

 

 

no to gratki z zakupu, oby ci zaden pixel nie wyskoczyl :)

 

ja jeszcze musze dozbierac reszte pieniedzy :D

 

ale chyba wezme 223bw i zamowie z agito. Ponoc dobry sklep, to moze trafie i dobry monitor bez badow, o matryce sie martwic nie musze bo wszystkie w tym modelu sa samsunga. gwarancja door to door wiec oni tez placa za wysylke jakby cos bylo nie tak.

 

ok 930zl wyjdzie za 223,226 tam wyjdzie ok 1000zl ale nie wiadomo jakie matryce, zreszta niby jedyna roznica pomiedzy nimi to ten czas reakcji ktory i tak jest niezauwazalny.

 

wiec chyba nie oplaca sie dokladac do 226bw lub 2232bw, a juz szczegolnie tych branych z vobisu czy mm (kosztuja tam 1099zl)

 

jak sie myle, to mi powiedzcie :D

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gratki z zakupu, oby ci zaden pixel nie wyskoczyl :)

 

ja jeszcze musze dozbierac reszte pieniedzy :D

 

ale chyba wezme 223bw i zamowie z agito. Ponoc dobry sklep, to moze trafie i dobry monitor bez badow, o matryce sie martwic nie musze bo wszystkie w tym modelu sa samsunga. gwarancja door to door wiec oni tez placa za wysylke jakby cos bylo nie tak.

 

ok 930zl wyjdzie za 223,226 tam wyjdzie ok 1000zl ale nie wiadomo jakie matryce, zreszta niby jedyna roznica pomiedzy nimi to ten czas reakcji ktory i tak jest niezauwazalny.

 

wiec chyba nie oplaca sie dokladac do 226bw lub 2232bw, a juz szczegolnie tych branych z vobisu czy mm (kosztuja tam 1099zl)

 

jak sie myle, to mi powiedzcie :D

pozdro

 

Ale spojrz na to z innej strony, ze sklepu przyjdzie Ci z badpixem i klapa ;/.. ja w Vobisie biore na 9 rat po 140zl jakos bez procentow. Jakas promocja jest, tez nie mam kasy na calego ;/ to znaczy mam 1500zl ale chce je przeznaczyc na polozenie paneli w swoim pokoju wiec monitor wezme na raty skoro 0% to mi to na reke ;)..

 

 

P.S. Prosze zeby ktos mi podal wymiary matrycy 22' monitora, samej matrycy bo chce porownac o ile bedzie wieksze od mojego crt 17' ktory ma obszar roboczy 32cm / 25cm ; ))) za pare godzin jade do vobisa :D

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 cm x 47,5 cm - sama matryca 2232

 

to jest tyle samo ile ma wysokosci 19 ( 4:3) tylko szersze

 

w media te monitory sa po 990 zl a nei 1099zl wiec wezcie pod uwage.

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 cm x 47,5 cm - sama matryca 2232

 

to jest tyle samo ile ma wysokosci 19 ( 4:3) tylko szersze

 

w media te monitory sa po 990 zl a nei 1099zl wiec wezcie pod uwage.

 

w ktorym media????

 

u nas w legnicy sa po 1099zl 2232bw i 223bw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ktorym media????

 

u nas w legnicy sa po 1099zl 2232bw i 223bw.

w Krakowie to samo, specjalnie pojechałem sprawdzić wrrr...

 

Czy jak ktoś będzie w Vobisie, to czy może rzucić okiem na ten monitor: Philips 220CW8FB ??

To nowa propozycja Philipsa, ciekawy jestem jak się sprawuje, może warto spojrzeć?

warto spojrzeć, kilka +++:

-wyłączalny dopalacz (jak w samsungach)

-wyłączalny dynamiczny kontrast

-TCO06

-USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam od pewnego czasu philipsa 220ws i jest całkiem oki- inna sprawa zę jak go bgałem to był chyba jedenz najtańszych 22" na rynku :wink:

 

 

no calkiem calkiem ten monitor

 

kontrast duzy, czarny, nawet ladny :) ale czy lepszy od samsungow 223 2232 i 226 to nie wiem.

 

i czy on ma dvi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mediamarkt.pl/lodz_galeria/gazetka/

 

druga strona . Sorry ale sadzilem ze to jest ogolnopolska promocja. Przepraszam jezeli wprowadzilem kogos w bład.

 

Jak w samsungu wylaczyc dopalacz ( GTG ? ) i kontrast dynamiczny ?

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 cm x 47,5 cm - sama matryca 2232

to jest tyle samo ile ma wysokosci 19 ( 4:3) tylko szersze

w media te monitory sa po 990 zl a nei 1099zl wiec wezcie pod uwage.

Do [gluteus maximus] ;d szkoda ze nie ma normalnego 4:3 22' bo bym wzial, szkoda mi tych 10cm obcietych u gory..

 

w ktorym media????

u nas w legnicy sa po 1099zl 2232bw i 223bw.

W lubinie w proline sa po 1030 bo dzwonilem ale koles powiedzial ze mi nie odpakuja i nie sprawdza matrycy i badow to powiedzialem ze se kupie w vobisie jak nie chca to nie :P..

 

w Krakowie to samo, specjalnie pojechałem sprawdzić wrrr...

warto spojrzeć, kilka +++:

-wyłączalny dopalacz (jak w samsungach)

-wyłączalny dynamiczny kontrast

-TCO06

-USB

Co to za dopalacz, o co chodzi? :D

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lubinie w proline sa po 1030 bo dzwonilem ale koles powiedzial ze mi nie odpakuja i nie sprawdza matrycy i badow to powiedzialem ze se kupie w vobisie jak nie chca to nie :P..

Co to za dopalacz, o co chodzi? :D

 

ja jeszcze rozkminilem ze mozna by 223bw zamowic w proline w legnicy. 969zl kosztuje. Ale pewnie tez nie bedzie mozna sprawdzic ani nic, ale za to blisko na gwarancje lub na 10 dniowy zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...