Skocz do zawartości
Wojo

Epox 8KTA3+pro i AXP 0,13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ja mam pytanie dla forumowiczów (czy jest takie chociaż słowo w języku polskim) ale do rzeczy. Posiadam płyte EPOX 8KTA3+pro i chce się dowiedzieć czy będą na niej chodzić procesor AthlonXP 1800+ w technologi 0,13 microna. Mam uaktualniony bios od producenta i pisze w nim, że jest przystosowany do nowej rodziny procesorów AthlonXP 0,13 microna. Ale chciałbym się dowiedzieć jak to jest naprawde.

Aktualnie płyta współpracuje z procesorem AMD AthlonXP Palmino 1800+. I wszystko śmiga. Proc kręci się do 1800Mhz ale przy napięciu 1,9V. Ale wtedy wydziela dużo ciepła i temp wzrasta ponad 50 stopni. Dlatego chciałbym zmienić proca na 0,13 po to aby wydzielał mniej ciepła a przy tym lepiej się kręcił. Może ktoś się spotkał z tą plytą i sprawdził czy chodzą te procesory. Jeszcze sprawa jest z napięciem. Ja moge na swojej płycie ustawić najmniej 1,68V, a jest taka możliwość, że płyta sama wykryje procesor i ustawi napięcie niższe. Co, może się myle. A może ktoś spotkał się z inną płytą opartą na chipsecie via KT133A na której te procesory chodzą.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam uaktualniony bios od producenta i pisze w nim, że jest przystosowany do nowej rodziny procesorów AthlonXP 0,13 microna. Ale chciałbym się dowiedzieć jak to jest naprawde.  

 

Skoro producent podaje ze plyta obsluguje te procki to nad czym ty sie zastanawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o stare durony. Też miały napięcie 1,6V. I płyta musiała to wykryć. Co wy o tym sądzicie. Pewnie powiecie że to przeszłość czyli stara generacja. Ale przecież Jakoś płyta musi to wykryć i ustawić standardowe napięcie. Pozdr. dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą płytę i widziałem listę obsługiwanych procy ze strony Epoxa. Obsługuje ona Tbredy 0,13, zdaje się, że nawet mimo braku obsługi napięcia 1,5V. Minimalne na tej płytce to 1,6V i nie powinno go zabić ;) (tak przynajmniej się dowiedziałem w innym topiku). Poza tym jeden z user'ów 'devdd' też odpalał AXP 1700+ na tej mobo, więc nie widzę problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzi jako Unknown Cpu Type... mi to nie przeszkadza...chodzi stabilnie i wydajnie :)

no i kreci sie calkiem niezle... na razie jest 1660Mhz bez podnoszenia napiecia. Wiecej nie dam bo mnoznika zabraklo :(, a fsb wole zostawic w spokoju (slabe pamiatki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na potwierdzenie, że wszystko musi działać macie tu odpowiedź na mojego maila do Epoxa z pytaniem czy wszystko będzie OK:

 

Dear Michael,

 

On the 8kta3+ pro it should be no problem but before updating the CPU please

also update the BIOS first.

 

Best Regards,

 

Czyli wszystko spoko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...