Skocz do zawartości
dresik.pl

Panowie I Panie... Czekam Na Porady:-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to ustroństwo zmieścić w środku żeby nie ciąć budy za 400 zł??

 

help:-)

 

Nad zasiłką w pione chlodnica sie nie miesci. Na poziomo na dole też nie. Może złożył już ktoś coś na ten gust i podeśle fotki do inspiracji:-)

 

P.s.Jedyne co wymyśliłem to wyciąć dziurę na spodzie budy (najmniejsza strata ale jednak ciecie) na wentyl 12cm a chlodniczkę podpiąć od spodu budy Kółka są wyższe niż kadet slim to się na pewno uda ale co zrobić żeby nie ciąć;/ - Oto jest pytanie:-)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez cięcia będzei ciężko - zawse mozesz dac go do scianki i yzyvc standardowej siatki na wentyle (niewiem czy w Twoim chiefie est ale w moim tak)

 

O co chodzi i gdzie do ścianki:-)

Edytowane przez dresik.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi i gdzie do ścianki:-)

"yzyvc" --> to mialo być "użyc"

 

ja mam w drwiczkach bocznych dwa miesjca na 92mm - tam mozesz dac wentyle i kadetta, ale nie wiem czy Twoj chief tez ma ta sietkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie od dluzszego czasu szukam budy tak aby do srodka wszedl Kadet i nie moge znaledz nic w rozsadnej cene (250pln). Juz myslem aby dac kadeta na zewnatrz po prawej stronie budy w okolicach otworow do chlodzenia dyskow. Tylko nie wiem czy to dobry pomysl?

 

Kszonek

Zapodaj jakies fotki swojej budy bylbym wdzieczny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz nad zasilaczem pod skosem podpiąć - kiedyś takie coś widziałem - do tego shroud i jakiś wiatrak i będzie OK

BEZ CIĘCIA

To pod skosem też widziałem ale wyglądało to paskudnie <brrr>

 

Najlepszy dowcip polega na tym że kupilem sobie chiefteca big tower żeby wszystko sie zmiescilo A tu i tak cięcie czeka także chyba 400 zł na budę poszło się <tararam>

 

Siatkę na dwa wentyle mam także jak wrócę dzis do domku to obadam czy jako tako pasowało by to:-)

 

P.s. A tak na marginesie to co sądzicie o wycinaniu spodu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z przodu wyjmij nity rezymajace koszyki na twarde dyski i dyski do gory w zatoki 5,25. No chyba ze dyski w twoim chiefie sa bokiem, a nie w dwoch osobnych koszykach, to wtedy odnituj te cale kolumny. Nie wydaje mi sie zebys wsadzil chlodnice do srodka bez przerabiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie od dluzszego czasu szukam budy tak aby do srodka wszedl Kadet i nie moge znaledz nic w rozsadnej cene (250pln).

 

Najlepszy dowcip polega na tym że kupilem sobie chiefteca big tower żeby wszystko sie zmiescilo A tu i tak cięcie czeka także chyba 400 zł na budę poszło się <tararam>

Również chciałem kupić bigtower, i zdecydowałem się na takiego jednak nie za 400 a za 40 pln. I teraz opcji montażu mam wiele, bo dziurę to mogę wszędzie wyciąć bez skrupułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chciałem kupić bigtower, i zdecydowałem się na takiego jednak nie za 400 a za 40 pln. I teraz opcji montażu mam wiele, bo dziurę to mogę wszędzie wyciąć bez skrupułów.

No to moje gratulacje:-) Proszę włożyć do tego BIG TOWERA płytę abita nf7-S i włożyć CD-rom <lol2> Zapewniam że się nie zmieści bo sam zaczynałem od takiej najtanszej wersji i okazalo sie to byc totalnym niewypalem;p A ten big tower to jest tylko z nazwy big jak stanie przy chieftecu:-) Jak bede mial aparat to pokaże porównanie..

 

P.s. Bude mam jak w sigu (na allegro takie są do kupienia - zdjęcia można obejrzeć) Koszyki bokiem;/

Edytowane przez dresik.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pierwszym WC miałem w chieftecu kadeta. Jedyne miejsce, gdzie go można zmiescic to nad zasilaczem. ja to zrobiłem tak:

LINK

Weź jednak pod uwagę, że nie jest to najlepsze miejsce głownie ze względu na grzejący się zasilacz. poza tym i tak wymaga to trochę zabawy - trzeba wywalić tą podstawkę pod PSU, żeby zyskać troche miejsca. Poza tym nie napisałeś jakiego Big Towera kupiłeś. Mój to dragon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam matrixa:

 

http://www.chieftec.com/products/Workcolor/Matrix.htm

 

ale bigtowera, z boku wyglada tak (tylko ta boczna scianka, chodzi o otowory na wentyle)

 

http://www.chieftec.com/products/Workcolor/CX.htm

 

mozna ich uzyc i tam zamontowac chlodniczke.

 

btw cieszy ze ktos jeszcze chce robic uklady na kadetach [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

W moim pierwszym WC miałem w chieftecu kadeta. Jedyne miejsce, gdzie go można zmiescic to nad zasilaczem. ja to zrobiłem tak:

LINK

Weź jednak pod uwagę, że nie jest to najlepsze miejsce głownie ze względu na grzejący się zasilacz. poza tym i tak wymaga to trochę zabawy - trzeba wywalić tą podstawkę pod PSU, żeby zyskać troche miejsca. Poza tym nie napisałeś jakiego Big Towera kupiłeś. Mój to dragon.

O Boże, moje serce :blink:

 

Ja bym zwiozł bude na laser do cięcia i po sprawie. tylko szkoda niszczyc budy która jest 10 razy wiecej warta od kadeta, ja juz ciąc to pod cos ala BIP, albo BIX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boże, moje serce :blink:

 

Ja bym zwiozł bude na laser do cięcia i po sprawie. tylko szkoda niszczyc budy która jest 10 razy wiecej warta od kadeta, ja juz ciąc to pod cos ala BIP, albo BIX.

 

Ale ja nic nie ciąłem. Ani centymetra. ta blacha z tyłu jest odkrecana. Po prostu wyciąłem sobie i wstawiłem nową. Podstawkę tez odkręciłem. Teraz mam jeszcze inaczej:

Dołączona grafika

 

 

 

żeby sie pompa zmieściła :) Zawsze szukam rozwiązań jak najmniej inwazyjnych ;)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Jednym słowem albo na bocznej ściance albo wycinać.. Dzięki za porady. Pochwalę się jak już skończe składać mój pierwszy "poważny" kibelek:-)

Nie wiem, czy ta boczna ścianka to dobry pomysł. Musiałbyś mieć odpowiednio długie węże (tą ściankę przecież często ściągasz), zawsze istnieje prawdopodobieństwo przycięcia ewentualnie złego ułozenia i tym samym problemów. Może po prostu zamiast kadeta record? na 100% wchodzi do obudowy. Widzalem chyba ostatnio cos taniego na allegro.

Dołączona grafika

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...