Skocz do zawartości
kanathea

Wc Rev 0.1 By Kanathea

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio tez tak mialem i pisalem juz o tym w temacie o hydoru jak zalatwilem ten problem.. wystarczylo zrobic taki sam mod na wirnik jak robi sie do eheima tasma teflonowa i teraz jest cicjutko ... w porownaniu z tamtym co bylo ze pompke bylo sluchac na podworku :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) I teraz nasuwa sie pytanie co bedzie tanie, ciche i wydajne? (...)

Przy obecnym układzie, skoro nie może to być CO - to Eheim 1250. Będzie cichy i wydajny. Ale na pewno nie tani :?

 

Spróbuj tego moda, o którym pisze Pipanol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. CWU..........

 

Z mojego doświadczenia wiem, że CWU są bezszelestne a w tej budzie mieszczą się bez najmniejszego problemu (wiem bo mam:-))

 

Problem może się jedynie pojawić w ustawieniu tak żeby nie wydziwiać za duzo z kolankami ale to jest też do opanowania Także jak ma być ciche to C.W.U +-200 zł albo LAING DDC-1 ok 260zł

Ja kupiłem leszno za 150 z wysyłką (z nowym wirnikiem) także możesz się rozglądnąć za używką C.W.U. bo lainga używanego jeszcze nigdzie nie widziałem żeby ktoś chciał sprzedać

 

Swego czasu jeszcze na Ralitynet był coolriver na 12V z rezem - ponoć też był cichy ale teraz pracują nad jego ver 2. także nie ma ani starego ani nowego

 

P.s. A z tą budą za 2000zł to był taki żarcik. Nie mniej jednak jakby ten kaloryfer na boku kosztował 250 to bym się na niego skusił bo mnie sie podoba:-)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

I teraz nasuwa sie pytanie co bedzie tanie, ciche i wydajne?

 

CO wolalbym uniknac ze wzgledu na gabaryty i sposob podlaczenia (duza ilosc przejsciowek, i rozmieszczenie kroccy)

Jakies propozycje?

Jakie przejsciowki?? Gwintujesz w pompce na 1/2" i wkrecasz króćce.

 

C.W.U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przejsciowki?? Gwintujesz w pompce na 1/2" i wkrecasz króćce.

 

C.W.U

hmm

Przejsciowki widzialem u siebie w pomieszczeniu grzewczym - jakies reduktory do podlaczenia instalacji sanitarnej.

Calosc wyglada tak kosmicznie ze przerazil mnie widok czegos takiego w kompie.

Jutro postaram sie wrzocic photki obrazu z domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przejsciowki?? Gwintujesz w pompce na 1/2" i wkrecasz króćce.

 

C.W.U

Ja wkręciłem dwie redukcje (w castoramie ok 2.5zl/szt) z 1/2 na 3/8, bo nie mogłem znaleźć króćcy pod 1/2 cala. Też sposób:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, tylko dlaczego kończysz z wc?

Temperatury z kosmosu ;) Polecam zassać najnowszego SpeedFana, pokazuje prawdziwą temperaturę rdzenia (semprony i athlony)

 

P.S: Szkoda ze nie większe fotki, bo na tych nic nie widać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koncze bo rana na psychice jest swieza, jak sie zablizni to dalej bede wojowal

 

co do temp. to nie sa wyssane - przynajmniej tak mi sie wydaje :)

za czasow rev 0.1 stresowalem kompa, moczylem miernik w 'rezie' i po zakonczeniu stressu proc osiagal temp. wody roznica byla +0.5*C (chyba ze miernik przeklamywal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...