Skocz do zawartości
MaZZeo

Dwujajowce Z Amd...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jako że wchodzą nowe procki Conrae (czy jak im tam?) od Intela, to podobno mają spaść ceny. I się zastanawiam nad procem. Najpierw miał być 3000+, potem jako że ceny spadły -3200+, potem 3500+, 3800+... teraz, jeśli ceny spadną, to może chapnę dwuajajowca? I tu pytanie: czy warto. Czy to jest proc, z dwoma rdzeniami o właściwościach 3800+? Wytłumaczcie tak na chłopski rozum co to jest dokładnie :)

 

A może opteron? Tylko zym się różni on od zwykłych Athlonów?

 

I ostatnie pytanie. Czy mam szansę spokojnie wstawić dwujajowca na Chieftec 350W? Przy takiej konfiguracji: Asrock Dual-Sata II, Winfast GeForce 6600GT 128 MB AGP, Kingston 1GB?

 

Aha, nie podkręcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Czy masz już kompa na 939 i chcesz zmienić proca??

Co do zasilacza, przy oc może mieć problemy. Opteron różni sie od athlona tym, że ma więcej cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dopiero kupuję kompa na s.939.

 

Jak napisałem o/c mnei nie interesuje. Pytam się o standartową wydajność, czy pociągnie on?

 

A im ma więcej cache tym wydajniejszy, tak? Czy mam rozumieć że taki Opteron 244 jest lepszy od takiego 3800+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dopiero kupuję kompa na s.939.

 

Jak napisałem o/c mnei nie interesuje. Pytam się o standartową wydajność, czy pociągnie on?

 

A im ma więcej cache tym wydajniejszy, tak? Czy mam rozumieć że taki Opteron 244 jest lepszy od takiego 3800+?

Tak im więcej cache tym wydajniejszy, chociaż w AMD różnice nie są tak wielkie, wystarczy spojrzeć na Semprona ze 128 kb i Athlona z 512 kb - obydwa 1,8 Ghz s 939, niby Athlon ma 4 razy więcej cache'u, ale różnic astronomicznych nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...