Skocz do zawartości
tEREk-071

Wszystko O Asrock 775twins-hdtv Rev 1/2

Rekomendowane odpowiedzi

ustawiłem i działa ;)

 

jedynie co ręcznie zapodałem to timingi pamięci - i dziwna sprawa jak ustawie ddr800 to nie działa więc ddr667 + do tego podciągam tym niżej do 400 i timingi ręcznie z ustawieniem tych poniżej MA na 4-4-4, do tego nb voltage na high i ramy na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem takiego maila do Asrock-Europe/Asia i America:)

 

Dear Asrock Team,

 

First of all I want to thank you for your work in making this great motherboard. Its a really nice piece of hardware and for its price it has amazing overclocking potential. Most people can easily hit 340MHz FSB with thier Core2Duo cpus, so do I. So here is my point (not only my but the whole overclocking comunity who own this MB) We really need new bios with higher FSB limit. 340 is definetly too small. 400 or even higher if possible would be great. Raising FSB limit in bios can`t be that hard. In my opinion its a great chance for Asrock to show that company really cares about customers, and comunity voice is important. Please think about this, better support=happy customers and more potential buyers.

 

Please answer is there any chance/any plans to realase new bios, Thank you

Narazie odpisala mi Europa:))

 

Dear Sir,

 

We will tranfer this issue to our BIOS team.

 

Thanks for supporting ASRock

 

Yours truly,

 

ASRock

Moze wyslijcie im cos podobnego;) w koncu zlituja sie i wydadza nowy bios;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mod i regulacja, jest Vcore boost przeciez...

 

Prubowalem ustawieni raptora i co? klapa....

Pamieci nie pojda na nominalnych 400, o tym naewt nie marze, ale zeby proc na 320 nawet nie polecial....to juz skandal...

a działa on na Smithfieldach na przykład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niej chodzi wszystko :)

Wszystkie celerony, pentiumy 65 i 90 nm,dual core tak samo,nawet EE z szyna 1066 pojdzie no i na r2 dochodzi do tego core2 ;)

Tyle tylko , ze dodatkowe V akurat do core duo na niej sa calkowicie niepotrzebne.

 

Ale jesli mod dziala na conroe to teoretycznie powinien tez dzialac na innych 775 przeciez procesor musi byc elektrycznie zgodny z podstawka (chyba) ?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Artykol byl o vcoreboost dla conroe...

 

Zreszta nie wiedzialem ze ta plyte mozna uzywac z tak starymi prockami :D

jak widać można ;-) i chodzi całkiem, rzekłbym, sprośnie! nie chce mi się ryzykować z voltage boostem, zrobie normalnego vmoda... i nie dostałem odpowiedzi na pytanie o vdroopa.. istnieje takiż dla tej płyty, czy nie?

 

pozdr, ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili cholernie grzejącą się D805'tkę.. poluję właśnie na jakąś ninję lub infinity w dobrej cenie ;-). na razie pamięci DDR I, które właśnie dzisiaj udało mi się sprzedać, potem docelowo DDR II - bezbolesna przesiadka na LGA775 ;-). Następnie dojdzie nowa płyta, a na końcu jakiś conroe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maile zostaly wysluchane :D

 

Dostalem dzisiaj maila z nieoficjalnym biosem :D

 

http://img245.imageshack.us/img245/7823/190abh3.jpg

 

Ver 1.90a, nowe opcje :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

walcze :wink:

 

WIELKIE BRAWA DLA ASROCK-a za support! :D

 

LINK BIOS VER 1.90a dla 775Twins-HDTV R2.0

 

http://www.raklezzz.neostrada.pl/775TWTV190a.rar

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka uwag

 

wywaliło mi zintegrowaną sieciówkę :| teraz mam taki komunikat jak w załączniku

 

przy DDR2 jest problem - przynajmniej u mnie - trzeba po każdym nie udanym bootowaniu gdy resetują się wartości wrzucić DDR1 ustawić ręcznie MA na 2T i dopiero odpalą DDR2 w biosie 1.90 jest domyślnie 2T i nie ma tego problemu

 

musze zrobić voltage boosta bo mój procek wstaje na 7x350 i nic więcej :(

post-597-1158063563_thumb.jpg

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voltage boost IMO nic tu nie da, watpie zeby wyzsze napiecie bylo potrzebne dla C2D@2.5GHz.

 

wg mnie to bios jest zbugowany... plyta dziwnie sie zachowuje po przekroczeniu 340... nawet przy 341 raz bootuje, a raz nie...

 

Narazie ustawilem 345 i dziala...

no coz 40MHz wiecej tez dobrze:P

 

W windowsie nawet 350 jest stabilne, ale co z tego jak komp bootuje raz na 10:/...

 

Rozwiazanie jest jedno, rozwiazanie to clockgen;)... tylko czy bedzie oblugiwal ta plyte?... watpie:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiąc kolokwialnie - pierd*lole

Rozglądałem się za płytką - następcą mojego asusa p5p800se (czekam tylko na nieuchronnie zbliząjący się dużymi krokami zgon) - chyba wiem co wybiore....

Zastanawiałem się jeszcze nad conroeXfire...

 

@RaKLeZ - mam podobne problemy na moim asusie - na FSB 190 płytka ma już duże problemy z bootowaniem, natomiast pod windowsem działa stabilnie nawet na 210mhz (tylko procek już cierpi :D)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...