Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Jaka Dozwolona Max Temp Na Nf4 Ultra?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka dozwolona max temp na NF4 ultra? W tej chwili radiator parzy - plyta epox 9npa3 ultra i zmienilem fabryczny na pentagrama np-40cu.

Toczy się cały czas dyskusja na temat temp. chipsetu na EPOX 9NPA3 ultra - zobacz. :mur:

 

Okazuje się, że ta płyta grzeje jak cholera. Sam mam na czujnikach cirka 80-86 stopni.

Napisz, czy po zmianie radiatora masz zauważyłeś jakąś odczuwalną poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gigabyte KN8 F Ultra (czy jakoś tak) jest pasywny radiator i tam miałem 74-78C - sprzęt pracował stabilnie, nie było restartów ani przycięć.

 

Widać nForce4 Ultra ma duży zakres temperatur przy jakich może pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik jest zwalony chyba bo pokazuje 80-82'C w speedfanie, a dzis rano dalem nawiem z wentyla 60mm - radiator juz nie parzy, ale temp wcale nie spadla.

Ale wlasnie czym ja sie przejmuje - mialem przez mc gigabyte tez na NF4 i chlodzonego pasywnie i radiator tez parzyl - widocznie tak moze byc skoro firmowo tak zrobili:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik jest zwalony chyba bo pokazuje 80-82'C w speedfanie, a dzis rano dalem nawiem z wentyla 60mm - radiator juz nie parzy, ale temp wcale nie spadla.

Ale wlasnie czym ja sie przejmuje - mialem przez mc gigabyte tez na NF4 i chlodzonego pasywnie i radiator tez parzyl - widocznie tak moze byc skoro firmowo tak zrobili:)

Na moim EPoXie jest tak samo + płyta pokazuje ze chipset ma niby 90c, a radiator jest letni, w dodatku gdy dam nawiew na ten coolerek chipsetu, temperatura się nie zmienia...po prostu nie ma czujki temperatury chipsetu i tyle ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...