Skocz do zawartości
Radzyn

Chcę Kupić Taki Zestaw Do 2300 Złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kvasek

tiam kilka mondrych myśli:

 

1. wszystko co jest złożone w tej chwili do gier styka z nawiązką do kazdego innego zastosowania które taki "zaawansowany" użytkownik jak ty mógłby wymyślić

2. do gier tylko amd

3. karta graficzna galaxy 76gs ddr3 1,2 ns 256 Mb ram, lub 73gt również galaxy - gupi bedziesz jak kupisz coś innego

4. ramców lepiej 2 giga niż specjalnie szybkich a 1 giga - do gier i wszystkiego innego bedzie lepiej uwierz mi - nie słuchaj oszołomów którzy mają gf 78 i do tego giga ramu i mówią że wszytko gra

 

zrobisz jak chcesz ja wiem że mam absolutną rację ale znajdą się nupki, które widząc że nie wiesz czy patrzeć na Mhz rdzenie czy producenta doradzą celerona na rdzeniu cedar mil który lata dosyć lekko na 5 Ghz - cóz trzeba myśleć czasem więc pomyśl poczytaj, powodzenia :D

 

edit: jak ja nie lubie jak ktoś odpisując bezposrednio podemną na to co naklepiem cytuje cały (często długawy) mój tekst :sad: - osobiscie uważam, że nie należy się wcale silić na am2 jeżeli taniej wychodzi to raczej 939 bo różnicy w wydajności nie ma, jak cie stać na dwa jajka to bierz ale ja bym wpakował pewnie w grafe i ram więcej a wziął 939 i pamiętaj że 76 gs to ma byc galaxy z zalmanem na ddr3 1,2 ns 256mb a nie poprostu 76 gs ( w domyśle referencyjna) - bo ta rzeczywiscie dostaje po tyłku czasem od 73gt :C

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiam kilka mondrych myśli:

 

1. wszystko co jest złożone w tej chwili do gier styka z nawiązką do kazdego innego zastosowania które taki "zaawansowany" użytkownik jak ty mógłby wymyślić

2. do gier tylko amd

3. karta graficzna galaxy 76gs ddr3 1,2 ns 256 Mb ram, lub 73gt również galaxy - gupi bedziesz jak kupisz coś innego

4. ramców lepiej 2 giga niż specjalnie szybkich a 1 giga - do gier i wszystkiego innego bedzie lepiej uwierz mi - nie słuchaj oszołomów którzy mają gf 78 i do tego giga ramu i mówią że wszytko gra

 

zrobisz jak chcesz ja wiem że mam absolutną rację ale znajdą się nupki, które widząc że nie wiesz czy patrzeć na Mhz rdzenie czy producenta doradzą celerona na rdzeniu cedar mil który lata dosyć lekko na 5 Ghz - cóz trzeba myśleć czasem więc pomyśl poczytaj, powodzenia :D

Dzięki :)

No z kartą graficzną już postanowiłem zrobie jak napisałeś i raczej 7600 GS choć myśle też na 7300 GT :) tylko zastanawiam się nad tym prockiem bo czytam lub słucham innych i mam coraz większy mętlik w głowie bo każdy ma inne zdanie :wink: z AMD to już nie wiem czy AM2 czy X2 czy zwykły Socket 939 :unsure: płyte główną to raczej Asusa bo to pewna firma.A z RAM-em też mam kłopot :P

 

Edit:

Po rozpatrzeniu tu propozycji paru ludzi tutaj postanowiłem na takie cudeńko:

 

- AMD AM2 Athlon 64 X2 3800+ BOX 600,00 zł

 

- DDR2 512MB 667MHz 140,00 zł (Z Ramami poszarżuje jak będe miał więcej kasy)

 

- Galaxy GF 7600GS PCI-E 256DDR3 128bit HDTV/Dual DVI ( Zalman Edition ) 579,00 zł (to już pewne)

 

Narazie tyle bo nie wiem co z płytą główną bo dziwie się że X2 jest na podstawce AM2 :huh:

Jak co czekam na propozycje Procków intelowskich do tej ceny

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieby czemu sie dziwisz ze x2 jest na am2 :| x 2 to nazwa procka a nie podstawki :P

ja na twoim miejscu bym kupil tak:

 

-athlon x2 3800+ am2 - 600zl

-asus m2n-e - 380zl

- galaxy gf 7600gs 256mb 1.2ns zalam edition - 570zl

- 2x512 goodram 667mhz - 320zl

- dysk segate 7200.9 160gb - 250zl

- dvdrw benq dw-1650 - 140zl

- modecom mc-350 100zl

i reszta tanich gratow

 

W 2500zl sie zmiescilem ;] i taki zestaw wlasnie bym wziol. a jak jakims cudem zabraknie kasy to bym wziol galaxy gf 7300gt 256mb

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieby czemu sie dziwisz ze x2 jest na am2 :| x 2 to nazwa procka a nie podstawki :P

ja na twoim miejscu bym kupil tak:

 

-athlon x2 3800+ am2 - 600zl

-asus m2n-e - 380zl

- galaxy gf 7600gs 256mb 1.2ns zalam edition - 570zl

- 2x512 goodram 667mhz - 320zl

- dysk segate 7200.9 160gb - 250zl

- dvdrw benq dw-1650 - 140zl

- modecom mc-350 100zl

i reszta tanich gratow

 

W 2500zl sie zmiescilem ;] i taki zestaw wlasnie bym wziol. a jak jakims cudem zabraknie kasy to bym wziol galaxy gf 7300gt 256mb

Z jakiego sklepu cennik?? Ja to bym tą kartę taką zostawił a Ram-y bym kupił narazie zwykłe i jak gotówka się u mnie zwiększy na jesieni to bym Goodramy pokupował i jeszcze lepsze.A X2 to ktoś mi mówił że tylko obsługuje podstawke socket 939 <_< ale AM2 raczej lepsze od s.939 moim zdaniem choć ktoś tu mówił że woli s.939 hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego sklepu cennik?? Ja to bym tą kartę taką zostawił a Ram-y bym kupił narazie zwykłe i jak gotówka się u mnie zwiększy na jesieni to bym Goodramy pokupował i jeszcze lepsze.A X2 to ktoś mi mówił że tylko obsługuje podstawke socket 939 <_< ale AM2 raczej lepsze od s.939 moim zdaniem choć ktoś tu mówił że woli s.939 hmmm

X2 jest wersja pod socket 939 i pod AM2. To sa dwa rozne procesory. Jak kupisz X2 pod 939 to logiczne, ze nie bedzie on chodzil pod AM2 i odwrotnie. A w czym jest AM2 lepsze od 939? Tym, ze obsluguje DDR2? Bo wynikow duzo lepszych nie osiaga, a dobrych plyt do OC brakuje na ta podstawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieby czemu sie dziwisz ze x2 jest na am2 :| x 2 to nazwa procka a nie podstawki :P

ja na twoim miejscu bym kupil tak:

 

-athlon x2 3800+ am2 - 600zl

-asus m2n-e - 380zl

- galaxy gf 7600gs 256mb 1.2ns zalam edition - 570zl

- 2x512 goodram 667mhz - 320zl

- dysk segate 7200.9 160gb - 250zl

- dvdrw benq dw-1650 - 140zl

- modecom mc-350 100zl

i reszta tanich gratow

 

W 2500zl sie zmiescilem ;] i taki zestaw wlasnie bym wziol. a jak jakims cudem zabraknie kasy to bym wziol galaxy gf 7300gt 256mb

 

Mi też się coś takiego podoba:) Nic więcej nie proponujecie? Może zmiejszę dysk i gorszy zasilacz?a zamiast tego kupię jakieś Pamięci na 800?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra będe miał dwujajca Athlona czyli X2 i Galaxy GeForce 7600 GS 256 mb Zalman.Widze że X2 nieźle potaniały :blink: ale mam takie pytanie czy po 20 sierpnia będą jeszcze tańsze?? 5 sierpnia jade do Zakopca i wracam około 20 sierpnia i może jednak wtedy bym kupił części.

 

Hmmm w cenie 250 złotych jaką znajdę nawet dobrą płytę pod socket 939 lub AM2??

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ic siie nie spieszy to poczekaj jeszcze troche do tego am2 ma ddr2 i tanszego x2 o 60zł czyli kosztuje 600zl, na s939 masz x2 za 660zl zwykle ddry do tego wiekszy wybor mobo.

X2 na 939 sa tansze. ;)

573PLN - http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/b64:MzgwMCs=/17943

579PLN - http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+MAN+B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

A który procesor jest lepszy?

Ten http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/b64:MzgwMCs=/17943 czy

Ten http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+MAN+B

 

Bo nie wiem czy się różnią prócz kilkoma złotymi;)

Właśnie o to chodzi, że to są te same procesory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-athlon x2 3800+ am2 - 600zl

-asus m2n-e - 380zl

- galaxy gf 7600gs 256mb 1.2ns zalam edition - 570zl

- 2x512 goodram 667mhz - 320zl

- dysk segate 7200.9 160gb - 250zl

- dvdrw benq dw-1650 - 140zl

- modecom mc-350 100zl

 

Coś jeszcze byście zmienili bo dziś idę do sklepu:)

 

Co to jest ten modecom mc 350-100? Zasilacz czy obudowa?

Nie lepiej wziąć 1024MB RAM tylko 2x512? Dlaczego?

Pozdrawiam

Edytowane przez MohSETH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-athlon x2 3800+ am2 - 600zl

-asus m2n-e - 380zl

- galaxy gf 7600gs 256mb 1.2ns zalam edition - 570zl

- 2x512 goodram 667mhz - 320zl

- dysk segate 7200.9 160gb - 250zl

- dvdrw benq dw-1650 - 140zl

- modecom mc-350 100zl

 

Coś jeszcze byście zmienili bo dziś idę do sklepu:)

 

Co to jest ten modecom mc 350-100? Zasilacz czy obudowa?

Nie lepiej wziąć 1024MB RAM tylko 2x512? Dlaczego?

Pozdrawiam

Taki sam zestawik raczej kupie.

Właśnie tu pare osób podobny doradzało choć z tymi Ramami może nie będe szalał i kupie poprostu 512/667 za 150 zeta Wiem że się bardzo opłaca GF 7600 gs 256 mb zestaw z Zalmanem oraz AMd AThlon X2 tylko czy wybrać s.939 czy AM2 bo róźnica jest że w AM2 moge DDR2 hmmm <_< z s.939 jest tańsze.

Tyle że nie wiem czy teraz kupować zestawik czy poczekać po 20 sierpnia kiedy wróce z wakacji bo może X2 jeszcze bardziej stanieją a licze na AM2 aby jeszcze bardziej staniały.Ale może być odwrotnie bo jest duży popyt na nie :sad:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze w którym sklepie internetowym najlepiej złożyć komputer? Zależy mi na jak najtańszym. Również na takim co by akceptował raty:P

Pozdrawiam

Jak tak patrze to www.apollo.pl i tam też chyba będe składał.A jak nie to po Warszawie poszukam dobrego sklepu internetowego bo jak narazie u mnie na pierwszym miejscu jest FORMAT :) a później Televolt.A zraziłem się do Vobisa bo kiedyś mi prezentowali komputer który chciałem kupić i.....im padł w czasie prezentacji :blink:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie gdybym zamiast X2 wziął [775] Procesor Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz 2MB Bardzo to odczuję? i w czym ona jest lepsza od X2 3800 ? Bo zamknąłbym się w 2500 zł i jaką płytę do tego procka?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie gdybym zamiast X2 wziął [775] Procesor Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz 2MB Bardzo to odczuję? i w czym ona jest lepsza od X2 3800 ? Bo zamknąłbym się w 2500 zł i jaką płytę do tego procka?

Pozdrawiam

 

Core 2 Duo jest wydajniejszy, ale... jest droższy o 200zł i jeszcze przydałoby się lepszą płytę , czyli jakies 200zł-300zł

 

Czyli w praktyce wydajesz z 400, 500zł więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conroe jest bardo wydajny ale prawdziwa moc drzemie w OC a płyty główne pod niego są bardzo drgoie chyba ze kupilbys asrocka za 300zł ale conroe startuje z fsb 1066 czyli nie podkrecisz rpraktycznie go na tej plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Proline dziś chciałem zamówić kompa... miałbym go na jutro, ale zwątpiłem... bo tam był GeForce 7600GS 256 DDR3 z chłodzeniem Zalmann ale nie pisało ile nano sekund... Możecie mi powiedzieć co i jak ta w proline kosztuje 569 zł... Nie chałbym kupić czegoś gorszego niż proponujecie... brać go?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Proline dziś chciałem zamówić kompa... miałbym go na jutro, ale zwątpiłem... bo tam był GeForce 7600GS 256 DDR3 z chłodzeniem Zalmann ale nie pisało ile nano sekund... Możecie mi powiedzieć co i jak ta w proline kosztuje 569 zł... Nie chałbym kupić czegoś gorszego niż proponujecie... brać go?

Pozdrawiam

Otóż cena tego GF to normalka nawet w necie jest o ciut droższa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś znowu:P Tym razem nie mieli nawet w centali tego procka i nagrywarki dvd... możecie mi polecić jakiśdobrze zaopatrzony sklep internetowy? Bo zanim kupię sobie X2 to COnroe będzie jużtani jak barszcz:P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu mam wakacje i mogłem nalatać się po sklepach komputerowych i mam dylemacik do dwóch zestawów tej samej cenie.Jeden zestaw pochodzi ze sklepu MaxData drugi z SIS sp.j. na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej.Z Innych sklepów oferte odrzuciłem kierowałem się tym co mi tutaj doradzaliście :wink:

 

Sklep MaxData:

Procek: AMD Athlon X2 s.939 3800 +

Płyta Główna: ASUS A8N - VM

RAM: DDR 1024

HDD: 160Gb SATA

Napęd DVD/RW

plus obudowa z zasilaczem 350 W

 

Cena wyniosła 1900 zł bez Karty Graficznej bo tam chciałem tą Galaxy

 

Poszedłem na Giełde i tam mnie wyklneli jak się pytałem o tą Galaxy z chłodzeniem Zalmanem.Jedna osoba powiedziała że takich gówien nie sprzedaje , jeśli co to tylko poleca Gigabyte.

 

No i pogadałem z chłopakiem taki z SIS sp.j naprawde zna się na rzeczy i polecił mi taki zestaw do 2500 złotych:

 

Procek: AMD 64 3200+ AM2 370 złotych

Płyta Główna: MSI NF-9 NF550 AM2 320 złotych

Pamięć Ram: 2 X 512 DDR2 KINGMAX

Karta Graficzna: Gigabyte 7600GT 256mb 730 złotych

FDD: 30 złotych

LG DVD +- RW H10N 165 złotych

Dysk Twardy: SEAGATE 160GB SATA II NCQ 260 złotych

Obudowa: STEP 107 + zasilacz AMACROX 400W 295 złotych

 

Za wszystko płace 2495 złotych

 

I chyba jutro to zamówie bo chłopak mnie przekonał że dwurdzeniowych się nie opłaca bo tak windows widzi jeden rdzeń a lepiej wybrać AM2 bo płyta będzie przyszłościowa czyli będe kiedyś mógł zmienić a wole jednak dopłacić na lepszą karte graficzną :D

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka to się zgodzę, A64 jednordzeniowy jest prawie 2 razy tańszy i do zestawu ekonomicznego się bardziej opłaca. W 939 niespecjalnie warto wchodzić bo pamięci DDR już się kończą.

Natomiast co do karty to ci bzdur nagadali, przepłacisz za tego GT.

A w ogóle płyta chyba kiepska jest, procek drogi (za ~330 idzie kupić w sklepach internetowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że w sklepach internetowych jest taniej ale tam zawsze jest ryzyko.Ostatnio kumpel Brata Ciotecznego kupił coś do komputera właśnie przez neta i się przeliczył bo element był uszkodzony.Cena procków i za tą Kartę graficzną wszędzie w sklepach tak zapłace.Latałem po wielu sklepach a Galaxy jeśli było to tylko na zamówienie a jak mówiłem tylko się spytałem o Galaxy to przerażenie lub litość w oczach widziałem u sprzedawców.A ta Karta Graficzna ma chłodzenie pasywne

 

Edit: Co do płyty głównej sprawdzałem parametry i są całkiem dobre.No moge dopłacić 80 zeta na bardzo dobrego Asusa tylko musze wybłagać Ojca bo tak już nieźle przekroczyłem cene :(

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...