Skocz do zawartości
KaxxL

Live Box

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Korzysta ktos z tego modemu? jesli tak to jakie wrazenia

Pytania:

-Jakie stacje TV mozna ogladac

-Czy tylko na 1 TV

-Jakie sa ceny tych tanich rozmow przez nete

-o co chodzi z ta wyporzyczalnia

 

???

 

Z gory thx pzd

 

 

PS: i mi sie umowa konczy za 14 miechow czyli przez 7 place 1zl a przez drugie 7 place 10zl?

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Korzysta ktos z tego modemu? jesli tak to jakie wrazenia

Pytania:

-Jakie stacje TV mozna ogladac

-Czy tylko na 1 TV

-Jakie sa ceny tych tanich rozmow przez nete

-o co chodzi z ta wyporzyczalnia

 

???

 

Z gory thx pzd

PS: i mi sie umowa konczy za 14 miechow czyli przez 7 place 1zl a przez drugie 7 place 10zl?

Nie mam Livebox'a, ale z tego co wiem to:

 

1) Stacje TV takie, jakie oferuje Cyfra+ (zalezy od pakietu) <- nie widze innej mozliwosci)

2) Raczej tak.

3) Glownie tanie sa rozmowy miedzynarodowe, bezplatne do VoIP z TP (zalezy czy abonament wykupisz, czy nie)

4) Pewnie uruchomia specjalny kanal, na ktorym po wplacie za 5zł puszcza, Ci dowolny film z ich listy.

5) Raczej przez 10 miechow placilbys 10zl, a przez 4 10zł.

 

Ale z tego co wiem, TV mozna odbierac tylko na terenie Warszawy.

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dużo problemów

- BARDZO słaby zasięg

- zwiechy

- tandetna jakość

- drogie adaptery wi-fi

- wolne przełączanie się kanałów w tv, dużo wolniej niż na normalnym dekoderze cyfry

 

Jednym słowem - nie opłaca się. Kup lepiej normalny router i osobno cyfrę i daj sobie spokój z liveboxem.

W ramach dorywczej pracy instalowałem 3 takie urządzenia i naprawdę nigdy nie kupiłbym sobie go do domu!

Edytowane przez regedit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest jakosc obrazu na kanalach tv w porownaniu z dekoderem Cyfry?

Zależy z jakim dekoderem Cyfry, ale obraz nie jest dużo gorszy. Napewno lepszy niż w cyfrowej tv Aster ale do "satelitarnej" cyfry troche mu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dużo problemów

- BARDZO słaby zasięg

- zwiechy

- tandetna jakość

- drogie adaptery wi-fi

- wolne przełączanie się kanałów w tv, dużo wolniej niż na normalnym dekoderze cyfry

 

Jednym słowem - nie opłaca się. Kup lepiej normalny router i osobno cyfrę i daj sobie spokój z liveboxem.

W ramach dorywczej pracy instalowałem 3 takie urządzenia i naprawdę nigdy nie kupiłbym sobie go do domu!

Nie ma to jak pisanie głupot. Nie widziałeś to nie pisz jakie jest.

Miałem doczynienia z dwoma modemami livebox i jakoś wszystko chodziło dobrze. Jeśli chodzi o cyfre to obraz nie jest zły. Ja nie widziałem ale mój dobry znajomy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam livebox i torrent mi starszniewolno sciaga :/ Poprzednio na neo 512 ladnie mialem ponad 60kB/s a teraz mac 3kB/s :/ jakos to skonfigurowac trzeba? Wie ktoś jak?

Pogrzeb w panelu konfiguracyjnym Liveboxa (nie pytaj sie, jak sie tam dostac - nie mam, nie wiem). ALe Tha.Doggfather'owi z sasiedniego topicu pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak pisanie głupot. Nie widziałeś to nie pisz jakie jest.

Miałem doczynienia z dwoma modemami livebox i jakoś wszystko chodziło dobrze. Jeśli chodzi o cyfre to obraz nie jest zły. Ja nie widziałem ale mój dobry znajomy tak.

Mój znajomy też ma takie problemy więc coś prawdy w tym jest. Bluźni na tego live box'a ile wlezie. Bezprzewodowo to necik wogóle mu nie chodził, a podłączając przez USB ledwo ledwo... Lepiej kupić router wi-fi D-Link'a niż to badziewie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problemy z tym urzadzeniem maja osoby ktore nie znaja sie na niczym. Oczywiscie zdazaja sie sztuki z wadami i trzbea je wymienic ale wiekszosc dziala dobrze tylko ludzie nie potrafia sobie z tym poradzic.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie co do tego voip , na stronie tp pisza o abonamencie 60zl.....to jest :

 

1. neo+ te 60zl + za livebox...czy

2. abonament + neo + 60zl + livebox

 

??

 

ma ktoś tę telefonię ?? jak jakość rozmów wygląda ?? czy rozmowa zapycha chociaż w jakimś stopniu łącze ćzy kozysta z odzielnej lini ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

witam!!

Zainteresował mnie oferta tp livebox. Jestem w tym totalnie zielony, wiec mam kilka pytań do posiadaczy tego.

-Ile bym musiał zapłacic za net 512kb/s + podstawowy TV (bodajze cyfra), jak jest z telefonem?? Mój stary stacjonarny numer zostaje? Musze brać nowy? Czy moze jest opcja bez telefonu? A jak zostaje to bule za niego dalej tyle samo?? Mam abonament z darmowymi wieczorami i weekendami.

Czy dostane jakis dekoder do TV?

Czy kompy mozna łaczczyc kablami?? Jak tak to ile i ile kompów moze działac bezprzewodowo.

Najchetniej prosiłbym o kontakt posiadaczy liveboxa na GG: 8592775.

pozdraiwiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Liveboxa od ~miesiąca i...pierwsza sztuka okazała się wadliwą, strasznie słaby zasięg, ogolnie problemy. Druga sztuka czyli ta którą mam teraz jest w porządku. Internet mam w całym mieszkaniu, jakość sygnału Znakomita, u kolegi piętro nizej siła sygnału wynosi 80%, a fale maja do pokonania sporo betonu ;) (mieszkam w bloku). Mozna podłączyc 2 komputery kablem. Do liveboxa dostaje się jedną sieciówkę WiFi na USB za darmo. Nie wiem jak z jakością tv, bo wykupilem tylko sam modem, reszta mi niepotrzebna.

 

EDIT: ściągac torrentami/emulem etc da się bez problemu, trzeba po prostu ustawić przekierowania portów.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też posiadam Livebox'a i nie narzekam. Wszystko chodzi tak jak powinno, zasięg jest bardzo dobry, co do torrenta to jak ktoś wczesniej wspomniał trzeba forward portów zrobic (przekierowanie). Co do TV przez modem to czekam na możliwości techniczne bo w Czewie jeszcze niedostepne.... poczekamy zobaczym :D

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to też nie narzekam. Za takie pieniądze...

Działa bezawryjnie. Szkopuł jednak taki, że gdy wyłączą światło to się cześciowo wiesza. Tzn. sieć chodzi, ale nie można wejść na panel konfiguracyjny. Trzeba go resetować (ale nie gubi ustawień)

Po za tym może być. Przebija się przez podłogę do sąsiada (bardzo dobry sygnał). Szkoda tylko, że nie można go wpuścić do LANu i jednocześnie zblokować mu internet. Może jest jakieś magiczne słowo przez telnet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a jak jest z telefonem?? Ja chce wziac ten multipakiet z TV. tam jest jeszcze tel, ale voip, ze przez neta sie dzwoni. Czy za niego sie buli abonament?? I rozumiem ze stary telefon zostaje...

A TV?? Dobrze działa, jaka jakosc?? Aha i jak jest z dekoderem, dają czy trzeba mniec swój, normalny od cyfry czy jakis specjalny??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV jest narazie dla wybrańców (do których się nie zaliczam). Z VoIP wolę skype, bo często za granicę dzwonię - 8gr/min to śieszna cena.. Widzę, że skype zaczyna promować już "komórki" Wi-FI (niepotrzebny komp). Świetnie się nada do tego LB :D

 

edit

Jak sprawię sobie taki aparacik, to pewnie w ogóle zrezygnuję ze stacjonarnego :D

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i odkopuję... kolega ma dośc nietypowy problem. Otóż posiada on 2 pecety i liveboxa i denerwuje go to, że gdy przejeżdża pociąg (mieszka koło dworca PKP) neo się rozłącza, traci zasięg itp. I wpadł on na dość dziwaczny pomysł by połączyć jednego pc z liveboxem przez kabel a drugiego zostawić tak jak jest. Czy to się w ogóle sprawdza? Czy to będzie działać prawidłowo? Wkońcu muszę się do niego wybrać i mu to zrobić, bo mi nie da spokoju ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i odkopuję... kolega ma dośc nietypowy problem. Otóż posiada on 2 pecety i liveboxa i denerwuje go to, że gdy przejeżdża pociąg (mieszka koło dworca PKP) neo się rozłącza, traci zasięg itp. I wpadł on na dość dziwaczny pomysł by połączyć jednego pc z liveboxem przez kabel a drugiego zostawić tak jak jest. Czy to się w ogóle sprawdza? Czy to będzie działać prawidłowo? Wkońcu muszę się do niego wybrać i mu to zrobić, bo mi nie da spokoju ;).

Nie będzie kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni Livebox'a. Co zrobić, żeby go rozłączyć? Robie tak jak zawsze ze zwykła neo i się nie da. I jeszcze jedno - mam podłączone dwa komputery, jeden przez kabel drugi przez WiFi. Ten z wifi jest w drugim pokoju, parę metrów dalej i rozłącza się co jakiś czas i znów łączy. Czyżby to wina sieci bezprzewodowej? Za daleko to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam niezłą przeprawę z tym LiveBoxem. Zakładam neo u znajomych ale jest problem. Komp stoi na piętrze w a LiveBox na parterze, do tego w drugim końcu domu. Powiedzmy od kompa do modemu jest około jakieś 17m a po drodze strop. Komp czasami wykrywa LiveBoxa czasem nie, aczkolwiek robi to coraz zadziej (dziwne). A net jesli wtedy jest to też taki że pożal się Boże. Zamierzam poprowadzić linię telefoniczną na górę ale kurde. Czy te WiFi ma taki słaby nadajnik czy to może modem uszkodzony :mur: ?

Jak zniosłem kompa na dół w celu testowania to net śmigał nieźle. Doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Livebox sygnal nadaje jako tako, ale ten "adapter" który jest z nim w zestawie jest do [gluteus maximus]. Najlepiej po prostu zalozyc gniazdko telefoniczne na pietrze, ewentualnie mozesz jeszcze sprobowac na innej karcie wi-fi jak bedzie z zasiegiem. Ale szczerze to watpie ze pomoze :]

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz taki dylemat :| Obecnie korzystam już pół roku z neostrady 1mb(umowę podpisałem na rok) i płacę około 76zł,

Wczoraj zadzwonił do mnie koleś z tp z propozycją abym zmienił na multipakiet tp i płacił 89zł. W skład wchodzi 35kanałów(pakiet podstawowy) + HBO do końca grudnia, neostrada 1mb, wideo na życzenie i livebox tp....

Narazie jestem nastawiony aby nie zmieniać tego co mam, poczekać jeszcze pół roku i zmienić sobie opcję neo na szybszą, jeżeli jednak skuszę się na ten multipakiet to umowę podpisze na 2 lata :/ Chciałbym wiedzieć jakie jest wasze zdanie, opłaca się czy nie, wady zalety, bo ja jestem zielony w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś odpowiedzieć jak rozłączyć Liveboxa? Chciałbym go rozłączyć i połączyć w każdym momenicie gdy tego potrzebuje...

Gdy wchodze w Połączenia internetowe i chce normalnie rozłączyć klikając prawym na połączenie i "Wyłącz" pojawia sie taki komunikat:

 

"Bład podczas wyłączania połączenia"W tej chwili nie można wyłączyć poł. Być może to poł. korzysta z jednego lub więcej protokołów nie obsługujących standardu Plug and Play lub zostało zainicjowane przaz innego użytkownika lub konto systemowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...