Skocz do zawartości
derwu

do usunięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość seraf

23C na AC i tym procku jest nie możliwa on jest na rdzeniu prescott

Ta jeszcze w tym miesiacu, no chyba ze kolega ma klime w domu.

Ale u mnie otoczenie nawet w nocy nie spada ponizej tej temp.

:-)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę oryginalny ale, uzyskanie temperatury <= otoczenia pod obciążeniem jest fizycznie nie możliwe (przy normalnym taktowaniu, chłodzeniu konwencjonalnym, itd...)

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę oryginalny ale, uzyskanie temperatury <= otoczenia pod obciążeniem jest fizycznie nie możliwe (przy normalnym taktowaniu, chłodzeniu konwencjonalnym, itd...)

Dochodzi to tego fakt, iz temperatura w obudowie zawsze bedzie wieksza anizeli w pokoju, w ktorym jest komputer.

 

U mnie obecna temperatura w pokoju to 31C, wieczorkiem kolo 34C. Moj biedny procesor A64@2,4GHz ma wedlug everesta od 46-50C w idle do ~ 60-62C pod obciazeniem, dysk 48-52C, gpu 62-74C - mysle, ze te wskazania sa zgodne ze stanem faktycznym.

 

Gdy temperatura w pokoju spadnie do 28C, temperatury procesora i innych podzespolow spadaja o 10C. Przynormalnej temperaturze otoczenia ~20-22C procesor ma ~33-40C, dysk 36-39C, grafika jeszcze nie miala okazji pracowac w temperaturze otoczenia nizszej niz 28C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi to tego fakt, iz temperatura w obudowie zawsze bedzie wieksza anizeli w pokoju, w ktorym jest komputer.

 

U mnie obecna temperatura w pokoju to 31C, wieczorkiem kolo 34C. Moj biedny procesor A64@2,4GHz ma wedlug everesta od 46-50C w idle do ~ 60-62C pod obciazeniem, dysk 48-52C, gpu 62-74C - mysle, ze te wskazania sa zgodne ze stanem faktycznym.

 

Gdy temperatura w pokoju spadnie do 28C, temperatury procesora i innych podzespolow spadaja o 10C. Przynormalnej temperaturze otoczenia ~20-22C procesor ma ~33-40C, dysk 36-39C, grafika jeszcze nie miala okazji pracowac w temperaturze otoczenia nizszej niz 28C.

jednak ac to straszne jest :D ja mam przy oc na 2800 @1,72v w stressie 38 stopni przy otoczeniu chlodnicy 26 stopni ;] stress to liczone seti od 4 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania to tan proc ma na bank wiecej, nie da się na nim uzyskać 23*C w tak upalny dzień na AC :? , mi pokazuje że mam 36*C no ale na asusach trzeba dodać te 10*C wiec nie wychodzi za chłodno i to w idle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Eee a ja mam takie pytanko co do twojej sygnaturki, jak możesz miec płytke na nForce 4 i na tym Pentium 4 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskana przeze mnie temperatura tegoż procesora wynosiła 23 C (procek nie OC).

to tylko kolejny przyklad ze monitoring na gigabyte to szajs jakich mało, u mnie(sig) na obecnej płycie monitoring wskazuje 27C w idle co jest kompletną bzdurą bo ten sam procek z całym moim konfigiem ale na płycie abita wskazywał 42C w idle.

 

odkad mam gigabyte to do wskazan dodaje srednio 15C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

oj freduś.... nie wiesz że są takie ?? ot mały przykład : http://sklepwgk.pl/prod.php?id=GA-8N-SLI-Pro

 

Pozdrawiam

:blink: heh nie wiedziałem :lol2:

 

to tylko kolejny przyklad ze monitoring na gigabyte to szajs jakich mało, u mnie(sig) na obecnej płycie monitoring wskazuje 27C w idle co jest kompletną bzdurą bo ten sam procek z całym moim konfigiem ale na płycie abita wskazywał 42C w idle.

 

odkad mam gigabyte to do wskazan dodaje srednio 15C

A to dziwne bo mam tą samą płyte i w idle pokazuje mi 39*C-42*C i jest to chyba prawidłowe wskazanie, jaką masz rewizje płyty?? ja mam 4.0 i byc może naprawiono tą ,,wade,, B-)

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak ac to straszne jest :D ja mam przy oc na 2800 @1,72v w stressie 38 stopni przy otoczeniu chlodnicy 26 stopni ;] stress to liczone seti od 4 godzin.

Patrzac na twoje WC 'SummerNight" nie dziwie sie widzac tak niska temperature. Skrec wiatraki do ~600rpm, wrzuc wszystko do budy, zamknij ja i zrob tescik w temperaturze otoczenia 34C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz prescot 3,00@3,20 ma 46 st a siedze tylko na necie :blink: normalnie

przy 20st temp otoczenia miał zawsze koło 36-38 na ac fryzjerze 4 1700obr.

Ale 23 st na prescocie :zonk:

Edytowane przez Arczi2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na twoje WC 'SummerNight" nie dziwie sie widzac tak niska temperature. Skrec wiatraki do ~600rpm, wrzuc wszystko do budy, zamknij ja i zrob tescik w temperaturze otoczenia 34C :D

summernight bylo tylko na wczorajsza noc ;) bo mialem troche pracy i wpadlem na ten pomysl ;] a tak btw: co to buda? czy to takie cos z blachy? aaaaa - moj komp nie widzial tego hohohohohohoho ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

U mnie verest pokazuje normalnie a easy tune przekłamuje np według everesta mam 40*C na procku a według easy tune mam 18* :lol2:

 

p.s zainstaluj everesta

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest mi pokazuje takm samo jak Aida a Easy Tune tak jak BIOS. Myśle, że Easy Tune u mnie nie kłamie, bo nie wierze, że mam tylko 40* na procku (ten z sygnaturki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Everest mi pokazuje takm samo jak Aida a Easy Tune tak jak BIOS. Myśle, że Easy Tune u mnie nie kłamie, bo nie wierze, że mam tylko 40* na procku (ten z sygnaturki)

Jak widac różnie to bywa bo u mnie chyba raczej easy tune przekłamuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...